Arginine X-Plode: Przedtreningowa odżywka z wysokimi dawkami argininy i ornityny oraz tyrozyną , lizyną i witaminami. L-arginina jest niezbędna do syntezy kreatyny jako dawca grupy guanidynowej. Jest także producentem tlenku azotu – hormonu anabolicznego o znaczeniu podobnym do somatotropiny, insuliny i testosteronu. L-ornityna pobudza syntezę i wydzielanie hormonów anabolicznych: somatotropiny i insuliny. Uważa się, że ornityna i arginina działają synergicznie, dlatego dobrze jest je mieć w jednym preparacie. L-tyrozyna to aminokwas względnie egzogenny, którego synteza w organizmie może być niewystarczająca, szczególnie w przypadku osób wykonujących intensywny wysiłek fizyczny. Wykorzystywana jest przez trzustkę do wytwarzania tyroksyny – hormonu, który pobudza syntezę białek i zwiększa tempo metabolizmu. Bierze udział w wytwarzaniu neuroprzekaźników: noradrenaliny i dopaminy, które odgrywają kluczową rolę w przewodzeniu impulsów z układu nerwowego do mięśni. L-lizyna uczestniczy w syntezie białek mięśniowych, hormonów, enzymów i przeciwciał. Pełni istotną rolę w utrzymaniu bilansu azotowego.

Skład: substancje aktywne: sacharoza, hydroksychlorek L-argininy – 12 g; hydroksychlorek L-ornityny; maltodekstryna; L-tyrozyna; L-arginina – 3 ,3 g; hydroksychlorek L-lizyny; PTK (kwas alginowy); witaminy: E, B1, B6, B12, kwas foliowy.

Sposób użycia: 30 g proszku (dwie czubate łyżki stołowe) na 300 ml wody. Brać przed treningiem lub w trakcie treningu. Przechowywać poza zasięgiem dzieci.

Brak głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj