0
0

Mam 18 lat mam 192cm wzrostu i waze 80kg czynnie uprawiam sport piłka nozna siatkówka itd co za tym sie wiaze treningi biegowe, mam równiez szybką przemiane materii i ciezko mi przybrac na masie miesiowej chciałbym sie poradzic co robic aby ta masa sie odpowiednio zwiekszała jesli bd potrzeba dysponuje suplementami i jak trenowac na siłownii czytałem wiele artykułów ale nie za wiele mi to pomogło potrzebuje konkretnej odpowiedzi co do diety i treningu dzieki 🙂

0
1

Aby budować masę mięśniową potrzebujesz przede wszystkim odpowiedniej diety. W poniższym artykule znajdziesz przykładową dietę dla mężczyzny ważącego 80 kg.

Bardzo możliwe, ze posiadasz cechy ektomorficzne, dlatego musisz kontrolować swoją wagę. Jeśli po 1 czy 2 tygodniach nie przytyjesz, oznacza to, że musisz zwiększyć zapotrzebowanie o 300-400 kcal i ponownie sprawdzić wagę po tygodniu.

Jeśli chodzi o trening, możesz wybrać pomiędzy treningiem FBW lub Split. Od Ciebie zależy, który z nich lepiej wpasuje się w Twoje treningi siatkówki i piłki nożnej.

trening FBW

trening Split

Pokazuje 1 wynik
Twoja Odpowiedź
Umieszczaj wpisy jako gość wypełniając pola poniżej lub jeśli masz już konto.
Imię*
Email*
Strona www
Szukaj
Yes No