Cykl przedstawiony poniżej jest cyklem masowym i jest skierowany dla początkujących pakerów wspomagających trening siłowy sterydami. Cykl ze względu na swoją długość nie jest dobry na pierwszy cykl, sprawdzi się na 2 lub 3 kurację. Jako głównego i jedynego środka w tym cyklu użyto Testosteronu Enantanu. Jest to długi ester testosteronu, który nie wymaga częstych iniekcji i jest środkiem typowo masowym (chociaż to zależy od dawek, diety i łączenia z innymi sterydami). 

W poniższym cyklu zastosowano celowo iniekcje co 10 dni w wysokości 500mg – dzięki czemu ograniczyć można do minimum skutki uboczne testosteronu i pociągnąć cykl dłużej. Dzięki 16 tygodniowej kuracji możliwe jest zbudowanie dobrej jakości mięśnia i dzięki zastosowaniu odpowiedniego odbloku (PCT), ograniczenie spadków po cyklu.

Odblokowanie

Odblokowanie, czyli PCT ma na celu przywrócenie równowagi hormonalnej organizmu po cyklu na testosteronie. W tym przypadku użyto odbloku składającego się z HCG oraz Nolvadexu(wg rozpiski). Takie połączenie w odpowiednich dawkach pozwoli najprawdopodobniej na całkowite przywrócenie produkcji testosteronu przez organizm. 

Retencja wody

W trakcie całego cyklu zastosowano Cynk w ilości 75mg dziennie. Zastosowanie cynku ma 2 znaczenia:

  • mniejszenie retencji wody w komórkach (mięśnie NIE będą nabierały okrągłego kształtu)
  • zapobieganie zmianom naskórnym (tj. trądzik)

Dieta i odżywianie

Aby w pełni wykorzystać działanie środka sterydowego konieczna jest dieta kulturystyczna dopięta na ostatni guzik. Sterydy to nie środki cud, nie dają wielkich efektów jeśli nie ma odpowiedniej diety z odpowiednim bilansem kalorycznym i odpowiednim podziałem makroskładników dla danej wagi. Jeśli nie wiesz jak ułożyć własny plan żywieniowy koniecznie zapoznaj się z tymi artykułami: Odżywianie kulturysty oraz Układanie diety kulturystycznej.

Suplementacja

Suplementem wspomagającym spadki po cyklu użytym w rozpisce jest kreatyna. Pierwszą dawkę w ilości 20mg należy przyjąć już tygodnie przed ostatnią iniekcją testosteronu. Po tygodniu kreatynę przyjmować w ilości 5g dziennie przed treningiem lub po przebudzeniu, aż do wyczerpania opakowania 500gramowego. Jeśli dieta ma braki – nie należy unikać odżywek białkowych i węglowodanowo białkowych w celu jej uzupełnienia.

Na wykonanie całego cyklu wg rozpiski potrzebne jest:

– 6000mg testosteronu enantanu (w zależności od rodzaju jest to albo 60 ampułek po 100mg każda, albo 24 ampułki po 250mg każda)

– 4 opakowania Olimp Chela Cynk (120 kapsułek) Sprawdź cenę!

– 7000iu (jednostek) HCG – dwie ampułki po 5000iu

– 40 tabletek po 20mg Nolvadex’u – 2 opakowania

Przyrosty po cyklu:

Ile można przybrać po takim cyklu. Na to pytanie oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ zależy to od bardzo wielu czynników. Należą do nich między innymi:

– dieta – dostarczanie konkretnej ilości makroskładników organizmowi 

– trening – musi być regularny, wystarczająco intensywny i ułożony wg konkretnego planu

– regeneracja mięśni

– reakcja danego organizmu na przyjmowanie testosteronu

– budowa danego ciała i sposób przemiany materii

– genetyka

Jest do długi cykl, więc jeśli wszystko będzie zapięte na ostatni guzik – można na nim zbudować nawet kilkanaście kilogramów(to jednak mało prawdopodobne) dobrej masy. Realnym stwierdzeniem będzie jednak – poniżej 10kg. Jeśli zaniedbane zostaną powyższe czynniki, w najgorszym wypadku może to być 2-3kg, a w takiej sytuacji w ogóle nie warto brać się za sterydy. Szkoda zdrowia.

Skutki uboczne:

Przyjmowanie testosteronu w formie iniekcji może nieść za sobą szereg skutków ubocznych. W zależności od danego organizmu mogą być one bardziej widoczne lub mniej, a u innych w ogóle. Należą do nich:

– atrofia jąder – czyli ich skurczenie; na skutek przyjmowania testosteronu jądra zaprzestają produkcji własnego testosteronu. Po odpowiednim odbloku PCT wszystko powinno wrócić do normy

– ginekomastia – powiększone nabrzmiałe sutki, bardzo przykry widok, aby temu zapobiegać należy mieć pod ręką inhibitor aromatazy (Nolwadex lub Arimidex) i w momencie zauważenia pierwszych objawów (tj. swędzenie sutków) zacząć go stosować (nolwadex 10mg codziennie do końca cyklu). Ginekomastia występuje raczej przy dużych dawkach testosteronu.

– tłusta skóra i/lub trądzik – nie powinien występować, ze względu na obecność cynku w rozpisce. Jest jednak szansa, że danej osobie cynk nie pomoże

– łysienie – rzadko spotykane przy niskich dawkach, ale jednak

– przerost prostaty – występuje raczej po wieloletnim koksowaniu wieloma środkami przy dużych dawkach. Każdy jednak cykl zwiększa ryzyko szybszego przerostu prostaty

– agresja – może występować podwyższona agresja w niektórych momentach

Pamiętaj! Sterydy to nie suplementy, nie zachęcam do ich stosowania i nie namawiam nikogo, aby brał sterydy. Sterydy to leki, które wydaje się wyłącznie z przepisu lekarza i pod nadzorem lekarza powinny być stosowane. Nie traktuj mojego tekstu jako poradnik, napisany on został wyłącznie w calach informacyjnych!

Rozpiska:

Enantan Testosteronu 16 tygodni cykl

Ocena: 3.0. Wg 2 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj