Co zainspirowało mnie do napisania tego tekstu? Któregoś razu przeglądałem w Google zdjęcia przeróżnych kulturystów. Niejednokrotnie napotkałem zdjęcia osób płci żeńskiej, które tez zajmują się tym sportem. Mam na myśli ciemną stronę tego sportu, czyli kobiety po dopingu! Mnie to w pewnym sensie zaciekawiło, ponieważ widok był to niecodzienny, ale z drugiej strony budziło sporą odrazę… Postanowiłem zatem podzielić się moimi spostrzeżeniami i zebranymi informacjami, aby poznać Wasze zdania w tym temacie. Powtarzam jednak – artykuł nie dotyczy kobiet w kulturystyce, tylko kobiet w kulturystyce na koksie!

Czy kulturystki są kobiece? 

Pytanie czy kulturystki są kobiecie można by podzielić na 2 części. Pierwsza, czy kulturystki naturalne są kobiecie? Druga, czy kulturystki na koksie są kobiece? Co do pierwszego to wg mnie zdecydowanie tak – mają bardzo proporcjonalne ciała, okrągłe gdzie trzeba, z podkreśloną linią mięśni oraz niską zawartością tkanki tłuszczowej. Co do drugiego, odpowiedz pozostawiam Wam… Jeśli zdjęcia które dodałem do tego tekstu Was nie poruszyły, zapraszam do czytania dalej.

Kobiety, a męskie hormony

Jak podaje wiele ciekawych źródeł dotyczących tego tematu (m.in. “Sterydy anaboliczne – Czarna księga” prof. Henrich Schmitt, a także anglojęzyczne strony tematyczne) mimo swoich bardzo dużych skutków ubocznych – bardzo wiele środków dopingujących stosowanych przez mężczyzn jest stosowana przez kobiety. Dawki, które stosują kobiety są oczywiście o wiele niższe niż te stosowane przez mężczyzn, ale nie zmienia to faktu, że owe efekty uboczne występują i są niestety nieodwracalne.

Kulturystki koksujące, które chcą ograniczyć wpływ męskich hormonów na organizm stosują często sterydy takie jak Oxandrolon, Stanazolol w tabletkach oraz Primobolan. Na tym się niestety nie kończy, ponieważ jest wiele przypadków wstrzykiwania sobie przez kobiety hormonów męskich – testosteronu. W większości przypadków zaczyna się od używania krótkich estrów testosteronu takich jak propionat(w celu możliwie szybkiego “odcięcia” skutków ubocznych), ale często kończy się na stosowaniu estrów długich – enanthan. Ciało kobiety, oprócz planowanych przyrostów ulega w tym momencie wielu niepożądanym zmianom. 

Skutki uboczne – zmiany w ciele kobiety

Stosowanie testosteronu w przypadku kobiet niesie bardzo podobne skutki uboczne jak u mężczyzn. Dla mężczyzn jednak wiele z nich może być atutem, a ich nasilenie się nie ma większego znaczenia. W przypadku kobiet sprawa wygląda niestety inaczej. Każda, nawet delikatna cecha męska pojawiająca się u kobiety stosującej testosteron widzialna jest przez innych “z daleka” i stanowi problem w postaci odrzucenia przez środowisko. Skutki uboczne stosowania dopingu przez kobiety to przede wszystkim:

– zmiany głosowe, w postaci grubszego(męskiego) głosu

– wzrost owłosienia w miejscach, gdzie wcześniej ono nie występowało (plecy, dekolt, twarz… )

– przerost łechtaczki, w skrajnych przypadkach przejawiający się “małym penisem”(sic!)

– zaniknięcie miesiączkowania

– zwiększony popęd seksualny – o ile można to tak nazwać, bo seks z kobietą o cechach męskich można by podciągnąć pod gejostwo…

– bezpłodność – to oczywiste

– zmniejszenie piersi – zanik tkanki tłuszczowej piersi i wyodrębnienie mięśni klatki piersiowej

– przerośnięta żuchwa – typowy objaw długiego stosowania kuracji testosteronowych

… jak ktoś się zna bardziej ode mnie to wymienił by pewnie więcej.

Życie seksualne

Co do samego życia seksualnego – to napisałem już powyżej jedno zdanie na ten temat. Ja sobie nie takie współżycia nie wyobrażam, ale kobiety które sięgają po takie środki, są pewnie tego świadome. Albo nie mają i nie zamierzają mieć partnerów albo ich partnerzy to akceptują, a często nawet wspomagają w swych farmakologicznych działaniach. 

Odblok i powrót do normalności

Jeśli chodzi o odblok – PCT po cyklu, to u kobiet sprawa wygląda nieco inaczej niż u mężczyzn. Mianowicie, nie jest konieczne odblokowywanie produkcji własnego testosteronu, ponieważ naturalnie organizm kobiety posiada go bardzo mało. Do swojego naturalnego poziomu powinny zatem wrócić hormony kobiece – estrogeny. Proces ten jest również długo trwały i z reguły towarzyszą mu nieciekawe zmiany psychiczne przez jakie przechodzi kobieta. Mowa o depresjach i napadach szału związanych z niestabilnych układem hormonalnym, co jeszcze nasila zanikająca, “przepiękna” muskulatura. 

Akceptacja w społeczeństwie

Mimo, że kobieta z brodą cieszy się  w ostatnich czasach dużym zainteresowaniem – p. C Wurst, to widok na ulicy “damy” z bicepsem jak Arnold i głosem jak 50 letni sąsiad budzi odrazę w większości otaczających ją ludzi. Droga jaką wybrały te kobiety sprawia, że ze względu na swój wygląd są odrzucane przez innych, często przez bliskich – co tylko nakręca moc późniejszych depresji. Niestety spore efekty wypracowane przez nadużywanie testosteronu przez kobiety najprawdopodobniej nie znikną i trzeba się będzie z nimi borykać – ale cóż, każdy jest kowalem własnego losu.

Co sądzicie zatem o powyższych zdjęciach? 😉

Brak głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj