WSZYSTKO O TRENINGU, DIECIE I SUPLACH!

5 powodów, dla których warto wykonywać uginanie ramion na poręczach

Mężczyzna wykonujący uginanie ramion na poręczach

Uginanie ramion na poręczach pojawia się w wielu planach treningowych. Proste, oczywiste i niezwykle efektowne ćwiczenie, często nie jest doceniane i traktowane po macoszemu, nie tylko przez początkujących, ale także bardziej zaawansowanych. Dowiedz się, jakie korzyści daje wykonywanie popularnych „dipów”, a szybko zmienisz zdanie na ich temat.

Pompki na poręczach są doskonałym wyborem zarówno na siłowni, jak i wtedy, gdy nie mamy do niej dostępu. W końcu nie potrzebujemy praktycznie żadnego sprzętu, tylko dwóch poręczy. Zawarte w zestawieniach najlepszych ćwiczeń na górną część ciała, mogą dać Ci naprawdę wiele. Sprawdź, dlaczego warto robić „dipy”.

1. Poprawa w wyciskaniu na ławce

Niemalże w każdym przypadku przychodzi moment, że na ławce nie możemy wycisnąć już więcej. Dochodzimy do pewnego pułapu i… stop. Uginanie ramion na poręczach może okazać się pomocne w takich wypadkach.

To ćwiczenie rozwija mięśnie klatki i tricepsów pod innym kątem i korzystnie wpływa na przyrost masy mięśniowej. Przy wykonywaniu „dipów” z dodatkowym obciążeniem zamieszczonym na pasie, możemy znów cieszyć się zahamowanym wcześniej progresem.

2. Przyrost masy mięśniowej

“Dipy” są bardzo dobrym ćwiczeniem na przyrost masy mięśniowej. Najpierw operujemy obciążeniem, jakie stanowi nasze ciało, później możemy dodawać kilogramy w postaci ciężaru przypiętego do pasa. Przy użyciu pompek na poręczach, możemy rozwijać zarówno triceps, jak i klatkę piersiową.

zestaw na masę

Decydując się na robienie „dipów” w płaszczyźnie całkowicie pionowej, gdzie kręgosłup, głowa i miednica są w jednej linii, nacisk położony jest na triceps.

Z kolei wychylenie do przodu, gdzie uzyskujemy kąt około 45 stopni, będzie aktywowało mięśnie klatki piersiowej. W zależności od wybranego treningu, możemy manipulować sposobem wykonania powtórzeń i cieszyć się efektami oraz wzrostem wytrzymałości.

Kup zestaw na masę w sklepie Budujmase.pl

3. Działają przy zróżnicowanej ilości powtórzeń

Możesz o tym nie wiedzieć, ale istnieją ćwiczenia, które zadowalające efekty przynoszą tylko przy określonej ilości powtórzeń. Jedne sprawdzają się przy dużej liczbie, inne przy małej. „Dipy” należą do grupy, która działa w obu tych przypadkach.

Umieszczając ćwiczenie na początku treningu, warto wybrać wariant z dodatkowym obciążeniem, gdzie wykorzystamy potencjał mięśni, które nie są jeszcze zmęczone. Wtedy serie wykonywane w małej ilości powtórzeń, nawet 4 -7, będą korzystnie wpływać na rozrost mięśnia.

Stosowanie „dipów” jako ostatnie ćwiczenie w dniu treningowym również ma sens. Nie sięgamy już wtedy po dodatkowe ciężary, bowiem spracowane ręce nie będą już chciały współpracować. Zamiast tego robimy tak wiele powtórzeń z obciążeniem własnego ciała, jak to możliwe. Taki zabieg pozwoli na zmaksymalizowanie ilości krwi jaka dopłynie do mięśni, a co za tym idzie, ich lepsze odżywienie i efekt pompy po treningu, na który czeka zdecydowana większość.

plany treningowe budujmase

4. Większa praca mięśni

Prowadzone badania wykazują, że ćwiczenia, w których tułów nie pozostaje stabilny i nieruchomy, są zdecydowanie lepsze i korzystniej wpływają na ogólny rozwój mięśnia. Tak też dzieje się, gdy wykonujemy pompkę na poręczach. Pracując z ciężarem ciała bądź większym, musimy także dodatkowo stabilizować swoje ciało.

Dzięki temu zwiększamy pracę, jaką wykonują mięśnie. Między innymi z tego powodu przysiady są uważane za ćwiczenie lepsze niż wypychanie na maszynie, a tradycyjne podciąganie lepsze niż ściąganie drążka wyciągu.

5. Brak siłowni? Nie ma problemu

Problemy pojawiają się wtedy, jak chcemy ćwiczyć na maszynach, a ich nie ma. “Dipy” możemy zrobić zarówno w przystosowanym do ćwiczeń miejscu, jak i zwyczajnym parku. W końcu coraz częściej władze miast dbają o to, by pojawiały się tam odpowiednie przyrządy.

Jedyne czego potrzebujesz to dwóch poręczy (obiektów), na tej samej wysokości i rozstawionych w odległości pozwalającej wykonanie ćwiczenia.

A jak poradzić sobie z brakiem obciążenia? Jeśli nie masz nic, czym mógłbyś zwiększyć swoją wagę, wykonuj powtórzenia wolniej – opuszczaj się przez4-6 sekund. Od razu poczujesz większe zmęczenie.


Podobne artykuły:

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *