WSZYSTKO O TRENINGU, DIECIE I SUPLACH!

Trening tricepsów Phila Heath’a

Trening tricepsów Phila Heath'aTreningów na triceps znajdziesz w sieci ogromną ilość, ale czy znalazłeś już ten stworzony właśnie dla Ciebie? W końcu nie każde mięśnie reagują tak samo na dobrane ćwiczenia, ilość serii i powtórzeń. Wypróbuj trening tricepsów Phila Heath’a i zobacz z jak dużym wzrostem możesz mieć do czynienia.

Ćwiczenia na triceps Phila Heath’a

Phil Heath jest amerykańskim kulturystą i wielokrotnym zwycięzcą zawodów Mr. Olympia, który swoją karierę rozpoczynał od gry w koszykówkę. Czym odznacza się od innych? Oprócz nienagannej sylwetki, której zazdroszczą mu rzesze zawodowców oraz predyspozycjami genetycznymi do osiągania lepszych rezultatów od swoich towarzyszy z siłowni, na uwagę na pewno zasługują jego tricepsy. Sam przyznaje, że z rozrostem mięśnia trójgłowego ramienia nie miał nigdy problemów, a stosowane treningi przynosiły zamierzony skutek. Nie znaczy to jednak, że sukces przyszedł sam. Każdy z nas, niezależnie od tego, czy genetyka jest z nim, czy przeciwko niemu, może uzyskać wiele dzięki samodyscyplinie i chęci do pracy.

Trening tricepsów Phila to sprawdzone, wypróbowane, a przede wszystkim skuteczne ruchy, które spowodują wzrost obwodu ramienia i zrównoważony rozwój mięśni trójgłowych ramienia. Zastosowana została w nim technika FST – 7 (Fascia Stretch Training), używana jako zakończenie treningu danej grupy mięśniowej. Wykonuje się tu 7 serii ćwiczenia w wymiarze 6 – 8 powtórzeń, z przerwą 30 – 45 sekund pomiędzy seriami. Ma to na celu zwiększenie intensywności treningu tricepsów i pobudzenie go do wzrostu. Z kolei zastosowanie tej metody na końcu zwiększy napływ krwi wraz z substancjami odżywczymi do włókien.

Nie oczekuj, że po tym treningu Twoje tricepsy będą wyglądać podobnie do mięśni mistrza, ale zawsze możesz nauczyć się lub wprowadzić coś nowego do swojej codziennej rutyny.

Trening tricepsów Phila Heath’a

1. Prostowanie ramienia nad głowę jednorącz – 3 serie po 10 – 12 powtórzeń
2. Prostowanie ramion ze hantlami oburącz w opadzie tułowia – 3 serie po 10 – 12 powtórzeń
3. Dipy z obciążeniem – 2 serie po 10 – 12 powtórzeń
4. Prostowanie ramion przy użyciu wyciągu górnego – 7 serii po 8 – 12 powtórzeń (metodą FST – 7)

Wskazówki:
– ważnym elementem, o którym zapomina wielu z nas jest odpowiedni dobór obciążenia. To, że ledwo robisz z wybranym ciężarem 2 – 3 powtórzenia, nie znaczy, że możesz używać go do treningu. Powinieneś sięgnąć po sztangę, z którą zrobisz założoną liczbę powtórzeń, nie więcej. Zbyt małe obciążenie lub zbyt duże spowoduje brak napięcia w tricepsie i rozłożenie pracy na poszczególne partie, a co za tym idzie – brak efektów.

– choć zawsze dążymy do minimalizowania przerw między seriami, trzeba mieć świadomość, że umiejętne operowanie odpoczynkiem w trakcie treningu przynosi same korzyści. Należy zwrócić uwagę na to, by mięsień miał chwilkę na wrócenie do sił, dostarczenie energii, ale też nie zdążył wypocząć całkowicie. Zazwyczaj określa się, że do 45-90 sekund pomiędzy seriami jest czasem odpowiednim.

– w proponowanym treningu pojawiły się dipy angażujące triceps. Tymczasem wielu kojarzy je z rozbudową klatki. Jak to działa? Pompki na poręczach zwane dipami stosowane są w wielu treningach, w zależności od ułożenia sylwetki. W momencie, gdy chcemy trenować triceps zwyczajnie schodzimy pionowo w dół. Nie wychylamy się do przodu, do tyłu. Utrzymujemy ciało w linii prostej, trzymając łokcie blisko tułowia. Od razu poczujemy, że pracę wykonuje triceps, a nie klatka piersiowa. Dla ułatwienia zadania warto spleść i lekko podkurczyć nogi,

stosowanie tej formy treningu polecane jest zaawansowanym i średnio-zaawansowanym, nie początkującym. Wszystko z uwagi na konieczność posiadania świadomości treningowej i orientowania się w zakresie, w jakim mięsień powinien pracować.

– jeśli triceps nie rośnie – zmodyfikuj swoją dietę, pamiętając, że do wzrostu potrzebne jest nie tylko białko, ale także węglowodany, o których wielu zapomina. Nie możesz niepowodzeń zrzucać na genetykę – być może nie pracujesz wystarczająco ciężko, nie różnicujesz ruchów, kątów pod którymi atakowane są mięśnie. Przyjrzyj się planowi treningowemu jeszcze raz i poszukaj błędów oraz luk.

Podobne artykuły:

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *