Kawa kuloodporna to stosunkowo nowa nazwa napoju, który od momentu powstania cieszy się niezwykłą popularnością. Bulletproof coffee zostaje przygotowany jak sama nazwa wskazuje z kawy, masła oraz oleju kokosowego bądź oleju MCT. Kawa bulletproof jest rozwiązaniem skierowanym dla osób, które doceniają walory smakowe kawy, a oprócz tego cenią energię, którą mają osoby wypijające małą czarną o poranku. Kawa z masłem dostarcza jeszcze większej dawki energii, oczywiście za sprawą jej dodatkowych składników. Ta kawa powinna być wybierana na diecie nisko węglowodanowej.

Skąd się wzięła kawa kuloodporna?

W pierwszej kolejności należy zdawać sobie sprawę, że nie jest to klasyczna kombinacja aby łączyć kofeinę z tłuszczem, jednakże istnieją konkretne powody dlaczego powstała kuloodporna kawa. Napój ten zyskuje coraz większy rozgłos za sprawą Dave’a Aspreya, który jest sławnym blogerem poruszającym tematykę zdrowotną, związaną z odchudzaniem, a oprócz tego dieta kuloodporna jest jego istnym oczkiem w głowie. Jego pomysł zrodził się w Tybecie, gdyż to właśnie tam łączy się ciepłe napoje, przede wszystkim chodzi o herbatę, z masłem wytworzonym z mleka jaków.

Kawa z mlekiem kokosowym – jak ją przygotować?

Kawa z masłem orzechowym nie powinna nikomu przysporzyć problemów w trakcie jej przygotowania, jednakże dobrze jest wybrać ziarna kawy o możliwie najlepszej jakości, gdyż jest to ściśle związane z jej dobrym smakiem. Bulletproff coffee to nieskomplikowany przepis, gdzie jednak nie można zastosować kawy rozpuszczalnej bądź bezkofeinowej. Proces przygotowania kuloodpornej kawy rozpoczyna się od zaparzenia naparu z kawy, najlepiej żeby to była arabica (jeden kubek jest wystarczający), a następnie wzbogacić go o jedną łyżkę masła. Niezwykle istotny jest wybór masła, a mianowicie nie może być ono solone, a także musi pochodzić od krów, które były karmione trawą. W trakcie procesu przygotowania kawy należy również dodać olej MCT, szacuje się, że około 15 gram jest idealną proporcją. Następnie, tak przygotowaną mieszankę, zblendować, aż zostanie uzyskana pożądana konsystencja. Tylko blender jest w stanie sprostać zadaniu, łyżka nie sprawdzi się tak dobrze.

Kiedy powinna być wypijana kawa z olejem kokosowym?

Kawa z masłem generuje najlepsze efekty, kiedy jest ona wypijana zamiast śniadania. Za sprawą występującej w kawie kofeiny, człowiek będzie działał pod wpływem dużej dawki energii, a obecność tłuszczu sprawi, że głód nie będzie dawał się we znaki. Tak przygotowana kawa wpływa na odchudzanie, a to za sprawą pomniejszenia ilości tkanki tłuszczowej. Kawa kuloodporna powinna być wypijana także przed egzaminem, rozmową kwalifikacyjną, a także każdym innym zdarzeniem, kiedy niezbędne jest skupienie się oraz znaczny wysiłek o charakterze indywidualnym. Kuloodporna kawa sprawia, że „szare komórki” działają na najwyższych obrotach.

Czy kawa bulletproof spożywana regularnie przyniesie trwałe zredukowanie tkanki tłuszczowej?

Bulletproof coffee sama w sobie nie sprawi, że osoba, która ją pije zredukuje wagę. Niezbędne są zmiany w menu, które dotyczą wszystkich posiłków, a także konieczne jest włączenie aktywności fizycznej do codziennego planu dnia. Kawa z olejem kokosowym sprawia, że człowiek spożywa mniejsze ilości kalorii w ciągu całego dnia, co może wywołać zaskoczenie wielu osób, jednakże właśnie w taki sposób przedstawiają się fakty. Wszystko za sprawą braku zjadania węglowodanów, a także dostarczenie większej ilości tłuszczu, osoba pijąca taki napój nie odczuwa tak dużego łaknienia, jak miałoby to miejsce bez jego wypicia! Kawa na diecie jest jak najbardziej wskazana, jednakże cały efekt związany z jej dobroczynnym działaniem minie, kiedy zostanie ona wzbogacona o mleko, cukier, a co najgorsze słodki dodatek w formie ciastka bądź drożdżówki.

Co daje kawa?

Reasumując, kawa kuloodporna nie powstała niedawno, a wręcz przeciwnie w wielu państwach zwyczaj pijania ciepłego napoju z tłuszczem jest kontynuowany od wielu lat, jak nie wieków. Warto zaznaczyć, że jest to kawa o bardzo specyficznym smaku, dlatego niektórzy nie są w stanie się nią delektować, jednakże osoby, które sięgają po nią codziennie twierdzą, że jest to kwestia przyzwyczajenia. Jest ona nawet ich swoistym uzależnieniem, a oryginalny smak sprawia, że klasyczna kawa będzie wydawać się od tej pory nijaka oraz nudna. A Ty, skusisz się?

 

 

 

Brak głosów.
Proszę czekać...

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj