Najpierw określimy ile tak naprawdę oznacza „niska” wartość węglowodanów spożywanych w ciągu dnia. Przyjmuje się, że jest to dzienna dawka oscylująca w granicach 150g. Niektóre źródła podają, iż w dni treningowe i przy dużej aktywności w ciągu dnia można tę granicę podnieść do poziomu 220g dziennie, jednakże nie przekraczajmy jej i nawet starajmy się nie przekraczać 200g węglowodanów dziennie. 

Najczęstszą przyczyną rezygnacji z diety typu low carb jest występujący u większości spadek energii w ciągu dnia. Nie jest to nic dziwnego, biorą pod uwagę, że glukoza jest podstawowym paliwem dla mózgu. Ale tutaj właśnie należy podkreślić, iż tłuszcze również stanowią o wartości energetycznej. Potrzeba czasu aby organizm nauczył się czerpać energię z tłuszczu, których to posiada wielkie pokłady. Możliwe jest jak najbardziej czerpanie energii z tych zapasów tłuszczu, jednakże trwa to dłużej, zwłaszcza na samym początku diety low carb. 
Pamiętajmy również o tym, iż komórki skóry i mięsni są zdolne do konwertowania aminokwasów (glutamina, alanina, leucyna) w cukier. 

Prostym i szybkim sposobem na dostarczenie odpowiedniej ilości białka w ciągu dnia są odżywki białkowe, takie jak Perfect Whey Protein i Ultimate Protein w ciągu dnia oraz Nitroprogen i Night Protein Blend na noc. 

Udowodniono, iż obniżone spożycie węglowodanów (do 150g dziennie) wraz z dostarczeniem do organizmu wysokich dawek leucyny (zawartej m.in. w odżywkach białkowych) wspomaga obniżenie wagi ciała, metabolizm cukru we krwi a także zapobiega utratom tkanki mięśniowej na diecie low carb.

Leucyna dodatkowo wspomaga „działanie” insuliny, co za tym idzie pomaga utrzymać tkankę mięśniową oraz transportować glukozę do mięśni jako źródło paliwa. Na diecie low carb i przy wyższym spożyciu białka utrata wagi ciała wiąże się przede wszystkim ze spadkiem poziomu tkanki tłuszczowej i zachowaniem masy mięśniowej. Bogata w białko i co za tym idzie w leucynę dieta wspomaga formowanie HDL (dobry cholesterol) i obniża poziom trójglicerydów (zły cholesterol), co pomaga mózgowi dostosować się szybciej do niższej kaloryczności diety.

Brak głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj
Yes No