Dlaczego warto trenować nogi?

Jeżeli chcesz osiągnąć masywną i symetryczną sylwetkę musisz ćwiczyć nogi. Chyba, że chcesz słyszeć na swój temat podobne wypowiedzi jak cytat powyżej.

Testosteron i hormon wzrostu właśnie te dwie, jedne z najbardziej anabolicznych substancji wytwarzane są przez mięśnie nóg. Trenowane nogi zwiększają produkcję testosteronu oraz hormonu wzrostu.

Spal tłuszcz i podkręć metabolizm po przez trening. Uda są największymi mięśniami, przez co potrzebują dużą ilość energii na ich pracę podczas treningu. To pierwszy podstawowy sposób na podkręcenie metabolizmu.

Nie hamuj swojego wzrostu masy mięśniowej. Nasz organizm to bardzo inteligentna maszyna która ma masę guziczków, przycisków, sznureczków. Wystarczy wiedzieć które naciskać. Jeżeli nie będziesz trenował nóg – zahamujesz wzrost masy mięśniowej reszty mięśni. Organizm ludzki zawsze stara się zachować odpowiednią symetrię między partiami ciała. Pomyśl – co łatwiej zrobić dla organizmu aby symetria została zachowana – zbudować masę mięśniową na nogach których nie trenujesz, czy zahamować budowę górnych partii mięśniowych. Odpowiedź jest oczywista – nie trenując nóg sam rzucasz sobie kłody pod nogi.

Brak głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj
Yes No