Arginine X-Plode: Przedtreningowa odżywka z wysokimi dawkami argininy i ornityny oraz tyrozyną , lizyną i witaminami. L-arginina jest niezbędna do syntezy kreatyny jako dawca grupy guanidynowej. Jest także producentem tlenku azotu – hormonu anabolicznego o znaczeniu podobnym do somatotropiny, insuliny i testosteronu. L-ornityna pobudza syntezę i wydzielanie hormonów anabolicznych: somatotropiny i insuliny. Uważa się, że ornityna i arginina działają synergicznie, dlatego dobrze jest je mieć w jednym preparacie. L-tyrozyna to aminokwas względnie egzogenny, którego synteza w organizmie może być niewystarczająca, szczególnie w przypadku osób wykonujących intensywny wysiłek fizyczny. Wykorzystywana jest przez trzustkę do wytwarzania tyroksyny – hormonu, który pobudza syntezę białek i zwiększa tempo metabolizmu. Bierze udział w wytwarzaniu neuroprzekaźników: noradrenaliny i dopaminy, które odgrywają kluczową rolę w przewodzeniu impulsów z układu nerwowego do mięśni. L-lizyna uczestniczy w syntezie białek mięśniowych, hormonów, enzymów i przeciwciał. Pełni istotną rolę w utrzymaniu bilansu azotowego.

Skład: substancje aktywne: sacharoza, hydroksychlorek L-argininy – 12 g; hydroksychlorek L-ornityny; maltodekstryna; L-tyrozyna; L-arginina – 3 ,3 g; hydroksychlorek L-lizyny; PTK (kwas alginowy); witaminy: E, B1, B6, B12, kwas foliowy.

Sposób użycia: 30 g proszku (dwie czubate łyżki stołowe) na 300 ml wody. Brać przed treningiem lub w trakcie treningu. Przechowywać poza zasięgiem dzieci.

Brak głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj
Yes No