0
0

Czy dobre jest na mase spożycie kreatyny 30 minut przed treningiem oraz od razu po treningu odżywkę białkową  A na kolacje na przykład twaróg czy lepjej po treningu coś innego a na noc odżywkę białkową?
Czy jeśli robiłem treningi dzielone (SPLIT), ale partiami antagonistycznymi i teraz chciałbym spróbować FBW i jeśli ten plan nie pomoże w ciągu 4 miesięcy bądź znudzi mi się to czy mogę zacząć nowy plan SPLIT ale z dobiciem mięśni typu Klatka + Triceps, Plecy + Biceps itp.? Czy powinno się odczekać minimum 6 miesięcy aż zmieni się plan albo rok?

1
0

Witaj,

Jeśli jesteś w trakcie budowania masy mięśniowej, to poza odpowiednią dietą oczywiście dobrym zabiegiem może być stosowanie kreatyny i odżywki białkowej.

Kreatynę najlepiej jest spożywać zarówno przed jak i po treningu. Odżywkę białkową natomiast najlepiej wypić bezpośrednio po treningu, aby dostarczyć mięśniom niezbędnych aminokwasów. Następnie powinieneś zjeść normalny, pełnowartościowy posiłek.

Jeśli chodzi o trening to nie ma żadnych przeciwwskazań, abyś zmienił trening SPLIT na FBW. Trening FBW możesz stosować pewien określony czas (np. 10-12 tygodni) lub do momentu, aż nie będziesz odczuwał progresu. Dopiero wtedy należy wprowadzać zmiany w treningu.

Pozdrawiam.

Pokazuje 1 wynik
Twoja Odpowiedź
Umieszczaj wpisy jako gość wypełniając pola poniżej lub jeśli masz już konto.
Imię*
Email*
Strona www
Szukaj
Yes No