0
0

Mam 190cm wzrostu i 75kg. Chciałbym przybrać na masie, chciałem kupić gainer Activlab mass up lub mass xxl. Co myślicie da to porządne skutki?  Czytałem dużo komentarzy i piszą że gainery nie są dobre i nie dają efektów. Proszę o pomoc.

0
0

Gainer (jak wszystkie odżywki i suplementy) to tylko dodatek do diety. Może być przydatną odzywką podczas budowania masy mięśniowej, jednak ludzie często źle stosują gainery.
Jeśli jesteś w stanie dostarczyć odpowiednią ilość kalorii z pożywienia, to nie ma potrzeby stosowania gainera. Znajdzie on swoje zastosowanie przede wszystkim jako uzupełnienie diety w potrzebne makroskładniki (kiedy ilość normalnego jedzenia wydaje się być nie do przejedzenia), jako zamiennik posiłku w awaryjnych sytuacjach oraz stosowany bezpośrednio po treningu pełniąc rolę antykatabolika.

Przy zakupie gainera należy zwrócić uwagę na to z czego pochodzą jego główne makroskładniki (węglowodany i białko). Najlepiej jeśli węglowodany pozyskane były ze skrobi ryżu lub kaszy. Ewentualnie może to być dekstroza i maltodekstryna. Białko powinno mieć formę białka serwatkowego lub jajecznego.

Więcej na temat gainerów znajdziesz tutaj:

Pokazuje 1 wynik
Twoja Odpowiedź
Umieszczaj wpisy jako gość wypełniając pola poniżej lub jeśli masz już konto.
Imię*
Email*
Strona www
Szukaj
Yes No