0
0

Czy może być stosowany przez kobietę? i czy nie zaburzy to, jej gospodarki hormonalnej? Stosowany będzie wraz z dietą i treningiem na redukcję tkanki tłuszczowej. Czy może trzeba wprowadzić w dietę również jakieś konkretne produkty wraz z odżywką?

0
0

Już znalazłem odpowiedzi na moje pytania 😀 Ale gdyby kogoś to interesowało to zamieszczam odpowiedź:

Co do wprowadzenia L-karnityny w dietę redukcyjną:
Produkcja L-karnityny zachodzi w wątrobie, a także na mniejszą skalę w nerkach, mięśniu sercowym, mięśniach szkieletowych oraz jelitach. W tym procesie wykorzystywane są witamina C, witaminy z grupy B, kwas foliowy, żelazo, lizyna oraz metionina. Niedobór nawet jednej z wymienionych substancji powoduje zmniejszenie produkcji L-karnityny, więc trzeba zwrócić uwagę na te mikroelementy w diecie. Jednak, naturalna synteza pozwala na zaspokojenie dziennego zapotrzebowania w ok. 25%, pozostała część musi być zawarta w zbilansowanej diecie.

A co do gospodarki hormonalnej, to zmieni się ona tylko na lepsze, ponieważ L-karnityna reguluje aktywność wielu hormonów, w tym hormonów tarczycy biorących udział w spalaniu tłuszczów. L-karnityna pomaga w usuwaniu cząsteczek mleczanu z krwi, które są wytwarzane w trakcie wysiłku fizycznego, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu zmęczeniuObniża również uczucie głodu.

0
0

i-filmy.pl – super baza filmów

Pokazuje 2 wyników
Twoja Odpowiedź
Umieszczaj wpisy jako gość wypełniając pola poniżej lub jeśli masz już konto.
Imię*
Email*
Strona www
Szukaj