Musisz wiedzieć o jednym – na cyklu Twój metabolizm ulegnie znacznemu przyspieszeniu. Oznacza to, że przestają Cię obowiązywać zasady, których trzymałeś się dotychczas przy układaniu swojej diety. Zakładając, że ważysz 90kg, jadłeś do tej pory około 180- 200 gram białka, 500 gram węglowodanów oraz 60gram tłuszczów dziennie. 3000kcal to dobra ilość, ale nie dla faceta na koksie!

Żeby całkowicie wykorzystać możliwości, jakie daje tobie stosowanie sterydów, Twoja dieta musi być dopięta na ostatni guzik! Musisz zrozumieć, że w trakcie kuracji twoje ciało zmienia się w machinę do przerabiania żywności. Jeśli chcesz rosnąć, musisz dostarczać olbrzymich ilości pokarmu – około 270-300 gram białka, 600 gram węglowodanów i około 100gram tłuszczów przy wadze 90kg.

Wielu z was zatrzyma się tutaj i pomyśli – zaraz, suplementacja na koksie? Otóż w rzeczy samej! Suplementacja na cyklu jest rzeczą równie ważną, jak dieta czy trening. Bez odpowiednio dobranej suplementacji która “podrasuje” Twoją dietę ciężko jest dostarczać odpowiednią ilość składników odżywczych niezbędną do maksymalnego wzrostu mięśni.

Białko. Białko to bez wątpienia najważniejszy suplement stosowany podczas cyklu. Stanowi ono budulec mięśni, bez niego nie ma mowy o jakichkolwiek pozytywnych efektach. Przy założeniu, że będziesz dostarczał z pożywienia 180 gram białka, bierz jeszcze przynajmniej 100g izolatu białek serwatki.

Gainer. Tradycyjny gainer to podstawa. Zapewnia dostarczenie wysokokalorycznego posiłku szybko i łatwo. Dobrze sprawdzi się w momencie, gdy nie masz czasu zjeść normalnego posiłku w ciągu dnia, oraz bezpośrednio po treningu siłowym. Na miesięczny cykl będziesz potrzebował co najmniej 5 kg tego typu specyfiku.

Vitargo. Odbudowuje zasoby glikogenu znacznie szybciej niż inne węglowodany, skraca czas regeneracji, zwiększa poziom energii na treningu. Czy trzeba dodawać coś więcej ?

Prostate Support – Pamiętaj, że przerost prostaty i wypadanie włosów jest na cyklu zawsze realne. Im mniejsze dawki, tym jest to mniej prawdopodobne, ale jeśli chcesz dbać o zdrowie, Prostate Support koniecznie powinno się znaleźć w twojej torbie treningowej.

Kreatyna. Jest to suplement, który powinieneś stosować już po skończeniu kuracji. Pomoże Ci zatrzymać masę którą zrobiłeś w trakcie cyklu.

Możnaby wymieniać dalej suplementy które są Ci niezbędne. Gdyby faktycznie tak było. Wbrew powszechnej opinii, podczas pierwszego cyklu nie potrzebujesz nic więcej. Zakładając, że nie ważysz 110kg przy jednoczesnym 9% tkanki tłuszczowej, żadne dodatkowe suplementy nie będą Ci potrzebne.

Ocena: 4.3. Wg 7 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj
Yes No