Podstawowe środki sterydowe:

Methandienone (D-bol, Metanabol) – najbardziej znany z doustnych sterydów, to wybór większości początkujących – daje ogromne efekty w krótkim czasie. Jest bardzo toksyczny dla wątroby, wzmaga retencję wody w mięśniach, trudno po cyklu utrzymać wypracowane przyrosty. 

Stanozolol (Winstrol) – dostępny jest w formie doustnej oraz zastrzyków. Daje małe przyrosty dobrej jakości masy mięśniowej. Często stosowany jest podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Dodaje sporo siły oraz polepsza wytrzymałość. Posiada stosunkowo małe skutki uboczne.

Turanabol (Tbol) – stosowany jest dla wyostrzenia definicji mięsni – zwiększa twardość mięśni oraz siłę. Powoduje niskie skutki uboczne.

Anapolon – jest najsilniejszym i najbardziej anabolicznym sterydem doustnym, najbardziej toksycznym dla wątroby i nie tylko. Daje ogromną retencję wody, bardzo szybkie przyrosty oraz kiepskiej jakości masę

Anavar (Oxan) – jest jednym z najbardziej nieszkodliwych sterydów anabolicznych. Wspomaga on procesy spalania tłuszczu i stosowany jest  w cyklach na definicję oraz zwiększenie siły bez zwiększania masy mięśniowej.

Halotestin – ma więcej androgennych efektów i bardzo mało anabolicznych. Jest stosowany głównie przez ciężarowców i zawodników MMA, zwiększa siłę i wzmaga agresję.

Primobolan – występuje w wersji doustnej i w wersji zastrzyków. Powoduje bardzo łagodne i nieszkodliwe skutki uboczne. Wykorzystywany jest w celu wycięcia mięśni.  Zwiększa ich twardość.

Testosteronu enantan – występuje w zastrzykach. Najczęściej używany jest jako podstawa do łączenia z innymi środkami. Stosowany zarówno do cyklów masowych jak i wycinki, w zależności od stosowanej diety. Cechują go dość duże efekty uboczne.

Testosteron cypionat – działa podobnie jak testosteron enantan. Różnica polega na rzadszej częstotliwości robienia zastrzyków. Skupia w mięśniach odrobinę mniej wody.

Mieszanki testosteronu (Sustanon, Omnadren) – są mieszanką różnych estrów testosteronu. Najczęściej stosowane do cyklów masowych – daje ogromny przyrost mięśni w dość krótkim czasie. Często łączy się z innymi środkami.

Testosteron propionate – szybko działający / krótki ester testosteronu, używany do wycinki. W przeciwieństwie do powyższych działa w ciągu 24 godzin po wstrzyknięciu – przez co konieczne jest codzienne wykonywanie zastrzyków.

Boldenon – używany głównie do łączenia z innymi środkami. Zwiększa wytrzymałość, siłę, ukrwienie oraz apetyt. 

Trenbolonu Enantan – cechują go bardzo wysokie efekty androgenne. stosowany głównie do dużej, wysokiej jakości masy mięśniowej. Widocznie zwiększa agresję i pomaga palić tłuszcz, Nie jest sterydem dla początkujących – może powodować potężne skutki uboczne.

Trenbolonu Aceatan – jak wyżej, lecz cechuje go bardzo szybkie działanie, a więc iniekcje należy wykonywać raz na 1/2 dni.

Masteron – polepsza definicję mięśni i zwiększa ich twardość.

Clenbuterol – Nie jest sterydem, ale lekiem mającym działanie termogeniczne, dzięki czemu doskonale sprzyja spalaniu tłuszczu. Bardzo niebezpieczny.

Rating: 3.5/5. Wg 4 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj