Masz problem ze zbudowaniem potężnych ramion? Odstają one od reszty twojego ciała? Siła cały czas rośnie… jednak ich wygląd się nie zmienia? Jeśli odpowiedź na jedno z wyżej wymienionych pytań brzmi „tak”, to ten artykuł jest dla Ciebie! Opiszemy w nim specjalny program mający na celu zbudowanie potężnego bicepsa i tricepsa poprzez zaangażowanie niesamowitej ilości włókien mięśniowych ramion.

Naukowe spojrzenie.

Marzeniem każdego kulturysty jest aby uzyskana pompa mięśniowa po treningu utrzymała się na stałe. Kila szybkich ćwiczeń, super serii i doprowadzamy nasze mięśnie do niebotycznego poziomu. Teraz nie pozostało nic innego jak założenie ubrań, które niesamowicie opinają nasze ciało. Taki efekt jest jednak krótkotrwały i już po kilku krótkich godzinach pompa znika, a my nie możemy prezentować naszych ramion w pełnej okazałości. Sposobem na ten problem jest połączenie treningu na pompe z ćwiczenia budującymi  oraz zwiększającymi siłę mięśni .

Istnieją dwa mechanizmy, dzięki którym uzyskamy niesamowite efekty używając tego programu:

  1. Pierwsza koncepcja jest związana z naturalnym procesem syntezy białek, która zachodzi w  komórkach mięśniowych i ich elementach strukturalnych takich jak ściany komórkowe, tkanki  łączne. Stosowanie tego programu znacznie zwiększa syntezę białek na wskutek zwiększonej objętości treningu, poprawnego odżywiania się oraz stosowania suplementacji.
  2. Mniej skomplikowaną, lecz też mniej zrozumianą koncepcją jest proces puchnięcia komórek, który wydaję się utrzymywać ogólne cechy mięśnia bez wpływu na jego funkcjonowanie. W skutek powstawania silnych DOMS (opóźniona początkowa bolesność mięśni) uszkodzony obszar tkanek mięśniowych puchnie , znacząco powiększając swoją objętość i ograniczając chwilowo jej funkcjonowanie. Chwilę później gdy opuchlizna znika, tkanka wraca do pełnej sprawności . Bieżące myślenie jest  takie, że jeśli uda nam się złapać efekt puchnięcia w dobrym momencie między ustąpieniem bólu a przywróceniem tkance pełnej sprawności, po czym będziemy kontynuować trening to otrzymamy korzyści z dodatkowej spuchniętej tkanki mięśniowej. Stosując dużą objętość programów treningowych jak ten oraz regularnie  szokując swoje mięśnie z poprawnym odpoczynkiem doprowadzisz do sporego wzrostu i rozwoju włókien mięśniowych. Podsumowując będziemy zwiększać rozmiar mięśni  jeśli: a) zwiększymy proces budowania włókien poprzez uszkodzenie tkanki mięśniowej b) wprowadzając odpoczynek w dobrym momencie c) szokujemy organizm kilkukrotnie odpowiednią objętością i intensywnością  treningu.

 

Program zawiera opatentowane drop-sety oraz super serie, które są połączone razem z fundamentalnymi metodami budowania masy mięśniowej. Naprzemienne stosowanie wysokiej i niskiej liczby powtórzeń, zwiększona objętość treningu, krótkie przerwy dostarczą niesamowitej pompy, która spowoduje eksplozję twoich bicepsów i tricepsów!

Budowa ramion:

Kształt bicepsa i jego funkcje

Zewnętrzna część bicepsa znana również jako długa głowa, zwykle wykazuje większą aktywność  kiedy twój chwyt nadgarstka jest pionowy lub wykonujesz wszelakie pronację ruchem młotkowym. Wewnętrzna głowa lub inaczej krótka głowa bicepsa na ogół wykazuje więcej aktywności kiedy wykonujemy supinacje (dłonie są odwrócone na zewnątrz). Prawdę mówiąc im więcej supinacji tym bardziej angażujemy obie głowy bicepsa. Również powinno się zwracać uwagę na to, aby  łokieć był przed twoim ciałem. Im dłuższe i dokładniejsze ruchy tym bardziej będziesz czuł ogień w swoich bicepsach! Jednak, różnice pomiędzy różnymi chwytami według  badań jest mniejsza niż 10 %, a większy wpływ ma zakres ruchu, pozycja łokcia, ciężar oraz kąt zginania ramion.

Kształt tricepsa i jego funkcje

Popularne stwierdzenie mówi, że  rozszerzanie łokci podczas ćwiczenia jest złe, ale pełne odwrócenie łokci jest tak samo potrzebne jak pozycjonowanie ich do wewnątrz, szczególnie jeśli chcesz zaangażować wszystkie trzy głowy tricepsa. Izolowanie rozciągnięcia mięśnia trójgłowego używając hantli, kiedy wykonujemy pełny ruch są lepsze aby zaangażować długą głowę . Wykonywanie ćwiczeń opierające się na prostowaniu ramienia świetnie aktywują boczną i środkową głowę tricepsa, a lekkie skręcenie na zewnątrz podczas używania linek na wyciągu pozwoli osiągnąć szczyt skurczu mięśni.

Żelazne zasady, których musisz przestrzegać!

Program jest podzielony na 2 segmenty. Początkowy  trening trwa aż 3 godzinny! (nie wymiękaj!). A drugi w kolejności  jest zaplanowany na  następne 4-6 tygodni lub nawet dłużej, jeśli pozwolą Ci na to twoje ramiona. Zasady są na prawdę proste i wystarczy ich przestrzegać : Śledź uważnie przebieg pierwszego treningu, następnie zrób sobie stosowny do niego odpoczynek. Zanim zaczniesz trening wyrzuć do kosza wszystkie książkowe zasady, aby zabrać się do piekielnego treningu swoich ramion! Jednak zanim pójdziesz w bój o mocarne ramiona, trzymaj się tych zasad:

  • Dobieraj tak ciężar, abyś poprawnie wykonywał wszystkie ćwiczenia.
  • Staraj się nie wykonywać oszukanych powtórzeń zanim nie dojdziesz do  80% danego zestawu.
  • Podnoś lżejsze ciężary, skup się na powtórzeniach,  dawaj siebie zawsze 100% przy końcu każdej serii.
  • Biceps składa się z 2 podobnie funkcjonujących części, a triceps z 3. Ważne jest aby na każdym treningu dobrze dopiąć każdą z głów mięśni!
  • Przyjmij motto „żadne ćwiczenie nie jest lepsze od drugiego” Dlaczego? Potrzebujesz każdego z tych ćwiczeń w danej kolejności. Pominięcie, któregoś lub zastąpienie go innym może spowodować spadek skuteczności programu!

Pierwsza część programu. Dobieramy do pary po jednym ćwiczeniu na biceps oraz triceps. Nie pozostało nic innego jak rwać żelazo i brać się do roboty!  Zaczynaj serie co pięć minut przez trzy godziny. Ostatecznie powinieneś otrzymać 36 setów i 72 serie. Po 3 godzinnym treningu odpocznij od jakichkolwiek ćwiczeń na ramiona przez okres od 5 do 6 dni, zanim rozpoczniesz drugi cykl programu.

Jedyna skuteczna suplementacja
Najtaniej w sieci!

 

Wstępny trening programu

1 godzina, serie co 5 minut, wykonuj oba ćwiczenia

 

Powtórzenia

wyciskanie francuskie sztangi

 

12

Uginanie ramion na sztandze łamanej

 

12

2 godzina, serie co 5 minut , wykonuj oba ćwiczenia

   

Prostowanie ramion na wyciągu używając linek 

 

10

Uginanie ramion na prostej sztandze

 

10

3 godzina, serie co 5 minut, wykonuj oba ćwiczenia

   

Wyciskanie francuskie sztangielki jednorącz

 

12

Naprzemienne uginanie ramion z hantlami

 

12

 

Druga część programu. Będziesz masakrować ramiona dwa razy w tygodniu! Dzień 1 treningu skupia się na wzroście siły oraz budowaniu tkanki mięśniowej. Możesz wprowadzić trochę dłuższe przerwy( 1,5-2 minuty) oraz brać duże ciężary, aby wspomóc założenie o solidnych podstawach mięśni i budowaniu siły pomiędzy całą siecią komórek mięśniowych. Dzień 2 bardziej kładzie nacisk na budowanie napięcia mięśniowego, używaniu poprawnej techniki oraz skupia się na uzyskaniu pożądanego kształtu mięśni. Przerwy w seriach powinny wynosić od 75 do 90 sekund. Pamiętaj aby zawsze dawać z siebie całe 100 %!

 

Dzień 1

Ćwiczenie

Serie

Powtórzenia

Wyciskanie francuskie sztangi łamanej

4

8

Wyciskanie sztangi leżąc wąskim chwytem

4

8

Pompki na poręczach (dipsy)

4

10

Wyprosty ramion na wyciągu sztangą V

4

10

Uginanie ramion używając prostej sztangi

4

8

Pojedyncze uginanie ramion za pomocną hantli na modlitewniku

4

8

Uginanie ramion na wyciągu dolnym prostym gryfem

4

10

Uginanie ramion z hantlami na ławce skośnej

4

10

Dzień 2

Ćwiczenie

Serie

Powtórzenia

Uginanie ramion jednorącz za pomocą uchwytu na wyciągu dolnym

4

12

Uginanie ramion jednorącz z hantlami na modlitewniku

4

12

Naprzemienne uginanie ramion z hantelkami chwytem młotkowym

4

15

Prostowanie ramion na wyciągu z linkami

4

15

Uginanie ramion używając prostej sztangi

4

12

Wyciskanie francuskie hantli

4

12

Wyciskanie francuskie hantli jednorącz stojąc

4

15

Prostowane jednorącz ramienia podchwytem na wyciągu górnym  

4

15

Doładuj swój organizm.

Pamiętaj, że przy tym programie ważne jest poprawne odżywanie oraz suplementacja z uwagi na ciężki trening z dużą objętością. Jeśli pozwalają Ci na to fundusze stosuj BCAA, glutaminę, białko i nie bój się używać różnych odmian kreatyn. Musisz zapewnić swojemu organizmowi prawdziwą moc, a zarazem regenerację! Nie stosuj tego programu, jeśli jesteś na redukcji i przygotowujesz się do zawodów. Potrzebujesz dużych pokładów kalorii żeby program był maksymalnie skuteczny! Co tu jeszcze robisz !? Już dawno powinieneś zbierać się na trening!

Rating: 4.0/5. Wg 4 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj