Rolowanie zyskuje uznanie wśród wielu ćwiczących. Trudno jest się im dziwić – foam rolling przynosi same korzyści doświadczonym sportowcom, jak i amatorsko ćwiczącym na siłowni. Masaż za pomocą rollerów jest coraz częściej spotykany na siłowniach. Czy rolowanie faktycznie jest dla każdego?

Dlaczego warto się rolować?

Dlaczego warto się rolować? Do głównych jego zalet należy zaliczyć szybkie efekty.

  • Już kilka prawidłowo wykonanych ruchów na rollerze oddziałuje na aparat ruchu.
  • Receptory w ścięgnach, mięśniach i powięziach, reagują na nowe bodźce.
  • Dochodzi do rozluźnienia tkanki mięśniowej, poprawy pracy układu krwionośnego oraz przewodzenia impulsów nerwowych.
  • Co za tym idzie? Poprawa mobilności, poprawa regeneracji, ustąpienie dolegliwości bólowych i rozluźnienie punktów spustowych.

Rolowanie praktycznie nic nie kosztuje. Większość siłowni wyposażona jest w wałki do rolowania. Rolowanie w domu? Cena za przyrząd do foam rolling oscyluje się w granicach 60-90 złotych. To koszta porównywalne z jedną wizytą u masażysty. Warto się rolować, prawda?

Wpływ rolowania na trening

Jak rolowanie wpływa na trening?

  • Foam rolling poprawia znacząco mobilność ciała.
  • Dobrze ukrwione i rozluźnione mięśnie lepiej znoszą obciążenia treningowe.
  • Poprawia elastyczność powięzi, włókien mięśniowych oraz ścięgien zmniejsza, a nawet eliminuje ograniczenia ruchowe.
  • To wszystko przekłada się to na zachowanie wzorów ruchowych i najlepszą technikę każdego ćwiczenia.
  • Zmniejsza się ryzyko wystąpienia kontuzji, a zwiększa się efektywna praca mięśni na treningu.

Rolowanie należy odpowiednio dostosować do zamierzonych efektów. Inne techniki rolowania służą do poprawy mobilności mięśni przed treningiem, a inne do masażu potreningowego. Warto dodać, że łącząc foam rolling i rozciąganie, ćwiczący ma szansę uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Rolowanie dla każdego

Lepsza jakość każdego treningu, poprawa regeneracji i doskonała technika ćwiczeń – to wystarczające powody do tego, by zacząć się rolować. To tylko przykładowe efekty foam rolling, ale przydatne bez względu na wykonywany rodzaj sportu. Czy rolowanie jest dla każdego trenującego? Zawodowcy i amatorzy na siłowni, zawodnicy crossfit, osoby ćwiczące z kettlami, biegacze, fighterzy – zdecydowanie wszystkim przyda się poprawa swoich możliwości treningowych. A rolowanie jest doskonałym sposobem na zwiększenie swojej efektywności.

Rolowanie dla każdego trenującego

Kto nie chciałby zminimalizować ryzyka wystąpienia kontuzji, szybciej się regenerować  i robić jak najlepsze treningi? Foam rolling może w znaczącym stopniu pomóc w osiągnięciu tego wszystkiego i przygotować organizm na kolejne wyzwania treningowe. Systematyczne treningi i masaże na wałku do rolowania są gwarancją najlepszych rezultatów. Rolowanie z pewnością jest dla każdego trenującego.

Brak głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

  1. Rolowanie wydaje się być ciekawą alternatywą dla masaży. Jak ktoś nie ma za dużo czasu, jak najbardziej powinen sobie pomagac. Chyba czas zaopatrzeć się w taki roller.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj