Podjadanie jest praktycznie nieuniknione i tylko osoby o bardzo silnym postanowieniu są w stanie sobie tego odmówić. Lecz uniknięcie katastrofy jaką jest nagłe zjedzenie tony słodyczy lub innych przekąsek jest już jak najbardziej możliwa. Mamy dzisiaj wiele zdrowych przekąsek, które nie wpłyną destrukcyjnie na sylwetkę. Jedną z takich opcji jest baton proteinowy. Oto 6 powodów, dla których warto sięgnąć po batom białkowy.

1. Są małe, wygodne i nie zawierają niezdrowych dodatków

Większość ludzi jest bardzo zabiegana. Cały czas są rozdarci pomiędzy pracą, rodziną, spotkaniami ze znajomymi i treningami. Choćby Twoje intencje były najlepsze, nie zawsze będziesz miał ze sobą przygotowany posiłek z wyliczoną kalorycznością. A kiedy to się stanie baton białkowy może być łatwym substytutem. Są małe, zawierają około 200-300 kalorii i mogą łatwo wpasować się w Twój plan dietetyczny. A jeśli potrzebujesz więcej kalorii to możesz dodatkowo spożyć jakiś owoc.

2. Różnorodność smaków

Gdy pojawiły się pierwsze batony białkowe wybór smaków nie był duży. Dodatkowo czekolada nie smakowała jak czekolada, a wanilia jak wanilia. Teraz natomiast dostępna jest bardzo szeroka gama smaków: od różnych rodzajów czekolad, przez masło orzechowe, po wanilię i owoce. Nie dość, że smakują znakomicie to jeszcze ich makroskładniki są odpowiednio zbilansowane. Ponadto mogą powstrzymać Cię od zjedzenia czegoś dużo bardziej niezdrowego, co zniszczyłoby Twój dzienny jadłospis.

3. Skutecznie zabijają głód

Oprócz białka, to błonnik jest najlepszym wyjściem do walki z głodem. Pomaga regulować cukier we krwi spowalniając wchłanianie węglowodanów. Wywołuje również większe uczucie sytości w żołądku. Dlatego szukaj batonów, które mają sporą ilość błonnika. A niewielka ilość cukru nie wywoła skoku poziomu insuliny.

4. Zawierają dobre źródła białka

Oczywiście mowa tu o batonach, które w swoim składzie zawierają białko serwatkowe. Dlaczego ograniczać się tylko do piersi z kurczaka? Jest wiele innych źródeł białka. Niektórym trudno jest utrzymać dzienne zapotrzebowanie na białko w wysokości 2 g na 1 kg masy ciała lub więcej. Batony białkowe są łatwym wyborem i nie wymagają późniejszego mycia szejkera, jak w przypadku odżywki. Wrzuć jeden baton do torby. Będziesz mógł go spożyć pomiędzy posiłkami, podczas długiej jazdy samochodem lub gdy dopadnie Cię nieznośny głód.

5. Posiadają więcej dobrych składników niż białka i błonnik

Batony proteinowe często posiadają w składzie wapń. Mleko i rośliny nie są jedynymi jego źródłami. Batony mogą posiadać nawet 15% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek.

Pamiętaj, aby czytać etykietę produktu. Unikaj batonów, które mają sztuczne barwniki, słodziki, aromaty, czy nawet gluten.

6. Batony białkowe są bardzo wygodne!

Nigdy nie przeceniaj wygody, jeśli chcesz żyć fit. Podczas gdy starasz się zgubić tkankę tłuszczową lub budować mięśnie, musisz dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości paliwa do wykonania całej ciężkiej pracy. Jedzenie czystego jedzenia jest bardzo dużym atutem. Jednak równie ważne jest, aby mądrze dobierać przekąski. Bo jak zostało napisane na początku, jest mała szansa, że tego unikniemy.

Batony proteinowe nie wymagają przygotowania, możesz je zmieścić i przechowywać praktycznie wszędzie i są prostym wyborem, kiedy dopada Cię głód i chęć zjedzenia czegoś niezdrowego. Jeśli prowadzisz intensywny, zabiegany tryb życia, taki baton może uratować życie.

Rating: 4.5/5. Wg 2 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj