Klasyfikacja: Steryd anaboliczno – androgenny

Substancja aktywna: Testosteron

Okres półtrwania: 4,5-5 dni

Okres wykrywalności: około 3 miesiące

Dawkowanie: 250 – 1000mg / tydzień

Aromatyzacja: Tak, wyraźna

Redukja: Tak

Blokowanie HPTA: Tak

Enantan jest najczęściej stosowanym w medycynie testosteronem. Lekarze często przepisują go pacjentom cierpiącym na hipogonadyzm pierwotny i wtórny, zespół pokastracyjny, impotencję powodowaną hipogonadyzmem. Generalnie choroby związane z deficytem androgennym. W takich przypadkach długo działający testosteron wykazuje znaczną efektywność w leczeniu. Terapia ponadto jest wygodniejsza niż w przypadku krótszych estrów, jak np. propionian testosteronu, wymagający częstszych iniekcji.

Mimo że Enantan jest aktywny dłużej, iniekcji dokonuje się dwa razy w tygodniu. Zabieg taki pozwala lepiej kontrolować stężenie środka we krwi. Standardowa dawka oscyluje w granicach 250mg – 1000mg tygodniowo. Ilość taka jest z reguły wystarczająca, zapewniając bardzo wyraźne przyrosty masy mięśniowej i siły. Dawki przekraczające 1g testosteronu tygodniowo będą prawdopodobnie wywoływać zbyt dotkliwe skutki uboczne, zwłaszcza te typowe dla estrogenów. Często stosowane są stacki ze środkami doustnymi, takimi jak Dianabol czy Anadrol. Z drugiej strony, zawodnicy dbający bardziej o jakość zdobywanej masy połączą go z iniekcyjnymi anabolikami – Deca-Durabolin lub Equipoise. W większości przypadków połączenie testosteronu z innym SAA obniża jego wymagane, efektywne dawki. Enantan nie jest zdecydowanie środkiem dobrym dla kobiet. Dla kobiet zdecydowanych na stosowanie testosteronu lepszą opcją będzie jego krótszy ester – propionian, oferujący lepsze możliwości kontroli sytuacji.

Ocena: 4.2. Wg 17 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj
Yes No