Jay Cutler – amerykański kulturysta, czterokrotny zdobywca tytułu Mr. Olympia

jay cutler

Jay Cutler to ikona kulturystyki, która miała duży wkład w rozwój tego sportu. Z pewnością można powiedzieć że jest to jedna z ważniejszych osób w historii tego sportu, dlatego warto zaznajomić się z sylwetką tego sportowca.

Kim jest i kiedy urodził się Jay Cutler?

Jay Cutler urodzony 3 sierpnia 1973 roku to zawodowy kulturysta, który na swoim koncie ma imponujące osiągnięcia. Dla wielu osób jest on inspiracją dzięki swojemu nieustępliwemu podejściu do życia i dyscyplinie treningowej. W wieku 18 lat rozpoczął on treningi kulturystyczne, które jak się okazało, później stały się jego sposobem na życie.

Zestaw na siłownię

zestaw na masę

Jay jest 4-krotnym zwycięzcą najważniejszych zawodów kulturystycznych – Mr. Olimpia. Jest to nie tylko człowiek o imponującej sylwetce i sile, ale również o imponującym podejściu do treningu. Wielu obecnych kulturystów inspirowało się właśnie tym zawodnikiem.

Jay Cutler – wzrost, waga, obwody

Amerykanin mierzy 175 cm wzrostu, a w najlepszym okresie swojej kariery ważył około 130 kg. Pomimo stosunkowo bardzo dużej masy ciała, Jay miał bardzo niski procent tkanki tłuszczowej, dzięki czemu jego sylwetka świetnie się prezentowała. Jego obwody również prezentują się bardzo imponująco:

• Biceps – 57 cm
  • Klatka piersiowa – 150 cm
  • Udo – 79 cm
  • Łydka – 51 cm
  • Talia – 87 cm

Ile ważył Jay Cutler podczas swoich występów w karierze?

Podczas występów Jay ważył około 130 kilogramów, co jest bardzo imponującym wynikiem. Utrzymanie takiej wagi i bardzo niskiego poziomu tkanki tłuszczowej jest niezwykle ciężkim zadaniem. Jednakże dzięki zawzięciu i dyscyplinie udawało mu się to. To właśnie dzięki temu zyskiwał on przewagę nad innymi zawodnikami, co pozwalało mu na zdobywanie wielu tytułów.

Jeśli chcesz mieć pewność, że trening na masę będzie dla Ciebie odpowiedni zaufaj specjalistom i skorzystaj z oferty planu treningowo-dietetycznego BudujMase.pl

plany - rejestracja

Jak silny był Jay Cutler?

Jay Cutler był nie tylko imponujących rozmiarów, ale również jego wyniki siłowe robiły ogromne wrażenie. Oficjalne dane na temat maksymalnych ciężarów podnoszonych przez Amerykanina mówią o 315 kg w przysiadzie, 247,5 kg na dwa powtórzenia w wyciskaniu oraz 263,25 kg na 3 powtórzenia w martwym ciągu.

Są to bardzo imponujące wyniki, tym bardziej biorąc pod uwagę, że Jay skupiał się na budowaniu sylwetki, a nie siły.

Jay Cutler – kariera kulturysty

Kariera Amerykanina to fascynująca historia o tym jak poświęceniem i ciężką pracą można dojść na sam szczyt. Na pierwsze zawody Jay postanowił pojechać w 1993 roku, gdy jego staż treningowy wynosił 2 lata. Były to lokalne zawody w jego miejscowości, na których zajął drugie miejsce. Po tym nastąpiła przerwa od startowania na zawodach, jednakże nie od treningów.

Zestaw Bezpieczny Cykl na Masę

Przez ten czas Jay zyskał taką formę, że gdy w 2002 roku wystartował na zawodach “Arnold’s Classic“, to stanął na najwyższym miejscu na podium i bronił tytułu przez kolejne 2 lata. Wielokrotnie stawał on również na podium zawodów Mr. Olimpia, a 4 razy stanął na jego najwyższym stopniu.

Ile razy Jay Cutler wygrał Mr. Olimpia?

Jak już wiemy, Jay 4 razy wygrał najbardziej prestiżowe zawody w świecie kulturystyki. Na najwyższym miejscu na podium Amerykanin stawał w latach 2006 (pokonał słynnego Ronnie coleman’a), 2007 (pokonał Dextera Jacksona), 2009 (pokonał w finale Brencha Warrena) i w 2010 (pokonał Phila Heath’a). Oczywiście Jay Cutler wystartował znacznie więcej razy na tych zawodach i również zajmował wysokie lokaty na podium.

W ilu Olimpiach brał udział Jay Cutler?

W najbardziej prestiżowych zawodach Amerykanin brał udział aż 13 razy, z czego aż 10 razy stawał na podium. 4 razy stanął on na najwyższym miejscu podium, a 6 razy w finale musiał on uznać wyższość przeciwnika i zajął on drugie miejsce.

Zestaw Bezpieczny Cykl na Testosteron

zestaw na testosteron
Zestaw Bezpieczny Cykl na Testostosteron

Pomimo, że nie zawsze stawał on na najwyższym miejscu podium, to jego wyniki i tak są bardzo imponujące i powinny być inspiracją dla wielu sportowców. Na uwagę zasługuje fakt, że na pierwszych zawodach Mr. Olimpia Jay zajął 14 miejsce. Jest więc to najlepszy przykład, aby nigdy się nie poddawać i ciągle się rozwijać.

Jay Cutler o diecie, suplementacji i treningu

Jay jako wieloletni kulturysta posiada ogromną wiedzę na temat treningu, odżywiania i suplementacji. Jego wiedza jest równie imponująca co jego sylwetka i nazwanie go skarbnicą wiedzy nie będzie przesadą. Uważał on, że trening jest fundamentem, jednakże do osiągania najlepszych wyników niezbędne jest odpowiednie odżywianie, a suplementacja pozwala na znacznie szybszą regenerację, cięższe treningi i uzyskiwanie optymalnych wyników.

sylwetki ikony sportu

Jay Cutler – ciekawostki

Jednym z mało znanych faktów jest to, że zanim Jay został zawodowym kulturystą, był on strażnikiem więziennym. Jest on również właścicielem firmy produkującej odżywki dla sportowców oraz prowadzi wykłady na tematy odżywiania i suplementacji.

Co robi po skończeniu kariery Jay Cutler?

Po zakończeniu kariery w kulturystyce, Jay nadal pozostaje związany ze sportem, jednakże z trochę innej strony. Jest on przedsiębiorcą prowadzącym firmę produkującą suplementy diety dla sportowców. Dodatkowo Amerykanin chętnie dzieli się swoją wiedzą na temat kulturystyki, odżywiania i suplementacji podczas prowadzonych przez niego wykładów.

Sylwetka tego sportowca to z pewnością wzór godny naśladowania nie tylko pod względem treningów, ale również pod względem podejścia do życia. Jest to człowiek o wielkim sercu, dla którego kulturystyka stała się stylem życia i który pokazuje, że ciężką pracą można wiele osiągnąć.