Testosteron jest podstawowym męskim hormonem steroidowym i anabolicznym. Wywiera spektakularny wpływ na życie mężczyzny. To właśnie odpowiedni poziom testosteronu warunkuje prostą redukcję tkanki tłuszczowej oraz przyczynia się do budowania masy mięśniowej. Z męską otyłością zwłaszcza brzuszną idzie w parze niskie stężenie tego męskiego hormonu. Przyjrzyjmy się zatem, jak boostery testosteronu mogą przyczynić się do poprawy jego poziomu.

Czarna lista skutków niskiego poziomu testosteronu

Jeśli chcesz wzorowo podejść do budowania masy mięśniowej i zależy ci na szybkich efektach, zbadaj zwój poziom testosteronu. Wysoki, to o wiele prostsza droga do uzyskania satysfakcji z treningów i przede wszystkim optymalne zdrowie.

Niestety naukowo zostało udowodnione, że z czasem rozwoju naszej cywilizacji poziom testosteronu u mężczyzn spada. Badania w tej samej grupie wykazały, że jest on niższy o około 30% niż u naszych przodków. Duży wpływ na ten stan rzeczy wywierają nie tylko warunki środowiskowe, ale też rodzaj diety jaką wybieramy, a przede wszystkim przewlekły stres. Dokładając do tych czynników naturalny, czyli wiek, mamy jasny obraz, który przemawia za podejmowaniem kroków zwiększających poziom testosteronu. W artykule 6 sposobów na zwiększenie poziomu testosteronu dowiecie się jak skutecznie tego dokonać.

Obniżony poziom testosteronu znaczy jedno – trudniejsze dochodzenie do satysfakcjonujących wyników w budowaniu masy mięśniowej oraz więcej tkanki tłuszczowej. Ponadto jeśli stężenie wolnego testosteronu krążącego we krwi jest zdecydowanie za małe, spadnie twoje libido. Możesz mieć problemy z:

• erekcją

• snem

• koncentracją

• pamięcią

• obniżonym poziomem energii

• wahaniami nastroju

Za mało testosteronu to w skrajnych przypadkach ginekomastia, osłabienie układu kostnego, a nawet problemy z płodnością. Jeśli nie zadbasz w odpowiedni sposób o jego prawidłowy poziom, będziesz borykał się z brakiem motywacji do treningów.

Spadek zainteresowania seksem, problemy ze wzwodem, brak lub zdecydowanie rzadsze poranne erekcje powinny dać ci do myślenia. Jeżeli do tego typu problemów dołączy się brak energii i chęci do działania nawet po 12 godzinnym śnie, koniecznie zabierz się za wytężoną, ale satysfakcjonującą pracę nad zwiększeniem poziomu testosteronu.

Boostery testosteronu – skuteczna pomoc

Przede wszystkim pamiętaj, że sposób w jaki odczujesz działanie tych suplementów jest zależny od twojego poziomu testosteronu. Nie musisz mieć obaw, nawet jeśli mieści się on w normie, boostery testosteronu podniosą jego poziom do jego naturalnych górnych możliwości, działając w pełni bezpiecznie. Boostery testosteronu nie są bowiem dopingiem. Jednakże nie zaleca się ich stosowania przez osoby przed 30 rokiem życia, kiedy to organizm posiada zwykle odpowiednie stężenie testosteronu i to na wysokim poziomie. Uwaga, stosowanie suplementów zwiększających poziom testosteronu przez osoby przed 25 rokiem życia nie jest bezpieczne. To okres, w którym układ hormonalny jest jeszcze nieustabilizowany.

Suplementy typu booster możesz zacząć używać, jeśli skończyłeś 30 lat, borykasz się z wyżej wymienionym problemami, ale też koniecznie uwiarygodnisz niski poziom testosteronu konkretnymi badaniami lekarskimi.

Popularne boostery testosteronu

Jeżeli jeszcze nie przekonałeś się do żadnego z suplementów, podpowiadamy. Boosterów testosteronu na rynku znajdziesz wiele. Oto kilka popularnych, o których mówi się, że rzeczywiście działają.

Większość z nich to suplementy na bazie naturalnych ziołowych ekstraktów, o których za chwilę, bo rewelacyjnym pobudzaczem jest też odżywka składająca się z witamin i minerałów, czyli ZMA (cynk, magnez i witamina B6). To odpowiedni skład pierwiastków, dzięki którym w organizmie zachodzi prawidłowa synteza testosteronu.

Innowacją wśród boosterów testosteronu jest DAA, czyli kwas D-asparaginowy odgrywający ogromną rolę, jeśli chodzi o kontrolowanie hormonów płciowych. Działa wielopłaszczyznowo, co znaczy, że podnosząc poziom anabolicznego testosteronu:

• wpływa na rozwój i regenerację tkanki mięśniowej

• poprawia sprawność seksualną

• zwiększa objętość nasienia

• podnosi poziom libido

Spośród naturalnych ziołowych preparatów typu booster możesz skorzystać z:

• buzdyganka naziemnego (Tribulus Terrestris)

• palmy sabałowej

• kozieradki

• pokrzywy zwyczajnej

Rating: 3.4/5. Wg 9 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj