WSZYSTKO O TRENINGU, DIECIE I SUPLACH!

Clenbuterol – co to, efekty, opinie, skutki uboczne

clenbuterol

Ludzie trenujący na siłowni pod kątem sylwetkowym często szukają skuteczniejszych metod spalania tłuszczu niż może zapewnić im klasyczny spalacz tłuszczu. Pragną przyspieszyć procesy termogenezy i maksymalnie wspomóc dietę redukcyjną popartą odpowiednio intensywnym treningiem. Jedną z takich skutecznych substancji jest Clenbuterol, który może przynieść spektakularne efekty. Każdy medal ma jednak dwie strony i nim zdecydujesz się sięgnąć po tego typu produkt, warto poznać działanie Clenbuterolu. Z poniższego artykułu dowiesz się jakich możesz spodziewać się konkretnie efektów, jakie jest dawkowanie Clenbuterolu oraz skutki uboczne jego przyjmowania.

Clenbuterol był niegdyś stosowany jako lek na astmę oskrzelową, został jednak wycofany z rynku farmaceutycznego. Obecnie należy do nielegalnych substancji wykorzystywanych między innymi w kulturystyce. Z tego względu decydując się na stosowanie substancji zakazanych należy mieć świadomość, iż narażamy się na niebezpieczeństwo chociażby od strony braku pewności co do jakości zakupionego produktu. Clenbuterol cieszy się jednak dużą popularnością, co jest niewątpliwie powodem, dla którego warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Zapraszam do lektury.

doping i sterydy

Co to jest Clenbuterol?

Clenbuterol to wycofany lek, który był stosowany w przypadku astmy oskrzelowej. Zalicza się go do agonistów receptorów beta2-adrenergicznych. Clenbuterol to także substancja o działaniu pobudzającym na współczulny układ nerwowy. Został zakazany w 1988 roku w Europie oraz Stanach Zjednoczonych, lecz nadal stosuje się go w leczeniu zwierząt. Na rynku przemysłu związanego z budowaniem sylwetki jest obecnie popularnym środkiem pomagającym pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jego stosowanie kusi zawodników oraz zawodniczki sportów sylwetkowych ze względu na możliwość osiągnięcia bardzo szybkich rezultatów. Działanie Clenbuterolu opiera się na rozszerzaniu dróg oddechowych. Zwiększa wydolność organizmu oraz powoduje podwyższenie ciśnienia krwi. Przyczynia się także do wzmożonej produkcji adrenaliny oraz dopaminy przez organizm. Czy jest to bezpieczny środek wspomagający procesy metaboliczne?

Zobacz także: SARMY – co to jest, działanie i opinie

Clenbuterol – właściwości

Clenbuterol posiada zbliżone działanie do efedryny. Jest jednak zdecydowanie silniejszy. Przez co stanowi znacznie lepszy środek przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej. Ten popularny spalacz tłuszczu posiada jednak również inne właściwości:

  • rozszerza oskrzela przez co był stosowany jako lek podczas leczenia astmy oskrzelowej;
  • wykazuje silne działanie termogeniczne, przyczyniając się do zwiększonego wydatkowania energii podczas wysiłku;
  • przyspiesza tempo przemiany materii oraz procesy lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych;
  • podnosi ciśnienie krwi;
  • zwiększa wydolność organizmu.

Dzięki swoim właściwościom Clenbuterol powoduje lepsze dotlenienie oraz dożywienie komórek mięśniowych pozwalając tym samym rozbudować masę mięśniową. Jest często w tym aspekcie łączony z testosteronem, jako środek zwiększający działanie tego hormonu.

Zestaw Bezpieczny Cykl na Testosteron

zestaw na testosteron

Zestaw Bezpieczny Cykl na Testostosteron
 

 

Clenbuterol jest często uważany za swego rodzaje alternatywę dla sterydów, lecz jego działanie nie będzie aż tak silne. Daje mimo to realne efekty pobudzając organizm do większego wysiłku.

Można przypuszczać, że Clenbuterol trafia na rynek suplementów diety przez firmy produkujące leki weterynaryjne. Jest on nadal wykorzystywany w celach leczenia astmy u koni. Nie można go jednak podawać zwierzętom startującym w wyścigach.

doping

Zobacz także: Wybór środka na pierwszy cykl sterydowy

Clenbuterol – efekty

mężczyzna na sterydach podnosi hantla

Clenbuterol:

  • przyśpiesza redukcję tłuszczu;
  • powoduje podniesienie wydolności organizmu;
  • przyczynia się do wyrzeźbienia sylwetki;
  • zwiększa aktywność amin katecholowych powodując pobudzenie.

Stosowanie Clenbuterolu daje spektakularne efekty w stosunkowo krótkim czasie. Istotne jest jednak odpowiednie i precyzyjne dawkowanie Clenbuterolu, ponieważ może on wywoływać negatywne skutki uboczne.

Może zainteresuje Cię również: Peptydy w kulturystyce – opinie, działanie, zastosowanie

Clenbuterol – dawkowanie

Dawkowanie Clenbuterolu jest sprawą mocno indywidualną, uzależnioną między innymi od stopnia wytrenowania oraz celu w jakim środek ma być przyjmowany. Zaleca się rozpoczęcie od dawek minimalnych, które sięgają od 20 do 40mcg na dobę. Stopniowo można zwiększać ilość przyjmowanego środka do około 60-100mcg na dobę. Zawodnicy startujący w zawodach sylwetkowych oraz kulturyści przyjmują dawki rzędu 120-160mcg na dobę.

Rozpoczynając swoją przygodę z tym środkiem należy być świadomym skutków ubocznych jakie może wywołać. Z tego względu zaleca się rozpoczęcie przyjmowania od okresu trzy-tygodniowego na dawkach minimalnych. Następnie zrobieniu przerwy i zwiększeniu dawkowania,

Przerwy w stosowaniu są wymagane, ponieważ organizm szybko przyzwyczaja się do działania spalaczy tłuszczu.

Zestaw Szybka Wycinka

zestaw na masę

Zestaw Szybka Wycinka
 

Skutki uboczne Clenbuterolu

Do działań niepożądanych jakie wykazuje Clenbuterol należy zaliczyć:

  • nadmierną potliwość;
  • zaburzenia ze strony układu pokarmowego;
  • drżenie ciała;
  • bóle w klatce piersiowej;
  • bezsenność.

W skrajnych przypadkach może występować uszkodzenie wątroby oraz innych narządów wewnętrznych, które może prowadzić nawet do śmierci. Jest to zatem dosyć niebezpieczny środek przyspieszający pozbycie się tkanki tłuszczowej. Niestety dla wielu osób sylwetka jest ważniejsza niż zdrowie i decydują się na stosowanie tego typu substancji bez uprzedniego zbadania tematu ich stosowania oraz sprawdzenia stanu własnego organizmu.

Warto również wspomnieć o tym, że badania na zwierzętach wykazały, iż stosowanie dużych dawek tej substancji może prowadzić do powstawania trwałych zmian w jądrach,co będzie przekładać się na płodność oraz produkcję testosteronu, a także w mięśniach.

Zobacz: Ostaryna – co to jest, działanie, opinie

plany treningowe budujmase

Clenbuterol – przeciwwskazania

Do przeciwskazań zażywania clenbuterolu należy zaliczyć:

  • choroby układu nerwowego;
  • choroby układu krążenia;
  • cukrzyce oraz insulinooporność.

Clenbuterol pozwala osiągnąć spektakularne efekty, jednak niesie ze sobą wielkie ryzyko stosowania. Na pytanie czy jesteśmy skłonni je podjąć każdy powinien odpowiedzieć indywidualnie.


Powyższa treść ma charakter wyłącznie poglądowy i nie stanowi zachęty do stosowania opisywanej substancji.



Podobne artykuły:

Tomasz Piotrowski

Tomasz Piotrowski - czynny bokser i sportowiec. Wiedzę na temat treningów oraz odżywiania zgłębiał, by pomóc samemu sobie. Po tym, gdy mu się to udało odkrył pasję trenerską. Stał się trenerem personalnym oraz specjalistą do spraw żywienia i suplementacji zarówno sportowców, modelek, jak i zwykłych ludzi. Życiowe motto: "Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali." - Jan Paweł II

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *