Mitów oraz pogłosek na temat spalania tkanki tłuszczowej jest mnóstwo. Wiele z nich jest wyssane z palca oraz nie ma poparcia w praktyce. Poniższy artykuł przedstawia najczęściej spotykane pogłoski wśród miłośników siłowni.

Na pewno każdy słyszał jakiś mit na temat spalania tkanki tłuszczowej. W przeważającej większości przypadków, przekazują je osoby, które nie mają zielonego pojęcia o tematyce zdrowego odżywiania oraz treningów pomagających utracić zalegający tłuszcz. Najgorsze jest to, że wielu zdesperowanych ludzi, szukających pomocy na wszystkie sposoby, wierzy w te mity, niepotrzebnie katując swój organizm. Wiele z tych osób, z powodu niewiedzy, doprowadza swój organizm do przemęczenia przez co szybko rezygnują z dalszych treningów.

Poniżej znajdują się największe mity, które według „fachowców” uważane są za niezbędne, aby sukcesywnie spalać tkankę tłuszczową.

Mit 1 – Jeśli dużo trenujesz, dieta nie jest ważna.

Jest to jeden z najzabawniejszych mitów jaki można usłyszeć. Oczywiście jest to totalna bzdura! Aby pozbywać się tkanki tłuszczowej należy spalać większą ilość kalorii niż spożyje się w ciągu dnia. Jest to równoznaczne z tym, że aby tracić kilogramy, musisz jeść mniej lub/ i ćwiczyć więcej. Jeśli będziesz ćwiczył codziennie po kilka godzin jedząc przy tym duże ilości kalorii, Twój wysiłek pójdzie na marne, a efekt może być przeciwny do zamierzonego.

Mit 2 – Najlepszy czas na trening aerobowy jest rano na czczo.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że nie ma nic złego w ćwiczeniu przed śniadaniem. Jeśli odpowiada Tobie taka forma treningu, wykonuj go! Jednak nie można twierdzić, że jest to najlepsza pora na utratę tkanki tłuszczowej. Spalanie tłuszczu trwa przez 24 godziny. Nie ma znaczenia, czy trenujesz rano, czy też o innej porze dnia. Skup się na treningu o stosunkowo wysokiej intensywności, aby zwiększyć metabolizm, na tyle godzin, na ile to możliwe po wysiłku.

Mit 3 – Dopiero po 20 minutach ćwiczeń zaczynasz spalać tłuszcz.

Jeden z największych mitów. Słysząc ten mit, można wyobrazić sobie przełącznik wewnątrz organizmu, który załącza funkcję spalania tkanki tłuszczowej dopiero po 20-tej minucie ćwiczeń.  Jeśliby wierzyć  w ten mit, to codzienny intensywny trening trwający 19minut i 50sekund nie pomógłby w utracie tłuszczu. Oczywiście jest to bzdura! Spalanie tkanki tłuszczowej po mocnym treningu, trwa jeszcze wiele godzin po ukończonej sesji . Więc jeśli ćwiczysz aeroby „tylko” 19minut dziennie, na pewno przyczyni się to do utraty zbędnego tłuszczu.

Mit 4 – Spalanie tłuszczu odbywa się tylko podczas ćwiczeń o określonej intensywności.

Coraz częściej słyszany mit. Według tego twierdzenia jedynym skutecznym ćwiczeniem aerobowym jest trening na poziomie 60-70% najwyższego tętna. Oczywiście jest to nieprawda. Przykładowo trening interwałowy, który polega na zmiennej intensywności ćwiczeń, pobudza organizm do korzystania z zasobów tłuszczowych po wysiłku w o wiele większym stopniu niż trening spokojny. Ponadto każda forma ruchu jest formą spalania spożytych kalorii, niezależnie od tego czy jest to szybki bieg, trucht, czy nawet powolny spacer.

Podsumowując.

Słuchaj porad tylko tych, którzy mają odpowiednie doświadczenie na temat skutecznego spalania tkanki tłuszczowej. Nie słuchaj wszystkiego co mówią tzw. „eksperci”, a przede wszystkim nie stosuj od razu każdej metody jaką usłyszysz. Zwiększaj swą wiedzę na temat kulturystyki, a zaoszczędzisz czas i nerwy podczas redukcji.

Brak głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj
Yes No