Jeśli twój brzuch nie wygląda tak jak byś tego chciał, możliwe, że to ze względu na jeden i tylko jeden obszar – dolne mięśnie brzucha. Z jakiegoś powodu to ten obszar jest najtrudniejszy to wytrenowania. Jednak nie można stworzyć sześciopaku przy użyciu tych samych ćwiczeń. Zastosuj te 4 proste zasady i uwidocznij dolne mięśnie brzucha!

1. Obniż spożycie kalorii o 500

Nigdy nie zobaczysz dolnych partii brzucha jeśli masz zbyt dużo tkanki tłuszczowej. Twoje mięśnie będą zawsze ukryte za warstwą tłuszczu, niezależnie od tego, ile ćwiczeń na brzuch zrobisz. Aby w pełni uzyskać 6-ściopak, musisz być szczupły. Najlepszym sposobem, aby zmniejszyć ilość tłuszczu jest stworzenie deficytu kalorycznego, czyli jeść mniej kalorii niż spalamy w ciągu dnia. Użyj dziennika żywieniowego przez kilka dni, aby śledzić dokładnie ile kalorii spożywasz. Następnie zmniejsz ich ilość o 500 kcal dziennie. To powinno wystarczyć, aby zwiększyć utratę tłuszczu i zmniejszyć jego ilość wokół środkowej części (i wszędzie indziej też). Co 2 – 3 tygodnie rób pomiar tkanki tłuszczowej, aby upewnić się, że idziesz we właściwym kierunku.

2. Zwiększ poziom testosteronu z ciężkimi, złożonymi ćwiczeniami

Badania wykazują, że nieproporcjonalna ilość tkanki tłuszczowej wokół dolnej części brzucha może być związana z niskim poziomem testosteronu. Jednak, aby zwiększyć produkcję tego hormonu w organizmie nie wystarczą ćwiczenia na biceps czy wspięcia na palce. Tutaj potrzeba ciężkich treningów na całego ciała w celu stymulowania wzrostu dużych mięśni i uwolnienia ogromnej reakcji hormonalnej. Ciężkie ćwiczenia wytrzymałościowe również przyspieszają spalanie tłuszczu, który zakrywa dolne partie brzucha. Stosuj w treningu dużą ilością ciężkich przysiadów, martwego ciągu, przysiadów wykrocznych, wyciskania sztangi oraz wiosłowania. Rób między 4-8 powtórzeń w 3-5 seriach z tak dużym ciężarem jak tylko możesz, wykonując ćwiczenie prawidłowo.

3. Ogranicz węglowodany tylko do dni treningowych

Węglowodany skrobiowe, takie jak ryż i ziemniaki w rzeczywistości są bardzo pomocne, jeśli jesz je w odpowiednim czasie. Podczas dni, kiedy mięśnie poddane są dużemu wysiłkowi poprzez ciężkie, skomplikowane ćwiczenia, węglowodany dostarczają energii, którą organizm wykorzystuje do regeneracji i wzrostu. Całkowita eliminacja węglowodanów z diety będzie działać przeciwko Tobie. Węglowodany dają paliwo potrzebne do budowy mięśni, spalania tłuszczu i kształtowania mięśni brzucha. Bez nich zmniejszy się Twoja wydajność podczas treningu.

4. Wykonuj odpowiednie ćwiczenia

Aby uzyskać dobry wygląd dolnych mięśni brzucha, musisz oczywiście wykonywać odpowiednie ćwiczenia. Jednak nie każde z nich angażuje do pracy te konkretne mięśnie. Niektóre skupiają się na górnych lub skośnych partiach. Pamiętaj, aby wybierać te dopasowane do Twojego celu.

Rating: 2.0/5. Wg 5 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj