Kazeina micelarna jest jednym z najwyższej jakości źródeł białka, które można dodać do swojej diety. Mimo tego, że jest to czyste białko, kazeina może nie być idealna po treningu, aby od razu dostarczyć składników odżywczych do mięśni. Jednak jest niezastąpiona jako źródło białka w ciągu całego dnia lub w nocy, kiedy potrzebne jest przedłużone uwalnianie aminokwasów. Poniżej przedstawiamy 4 główne korzyści stosowania kazeiny micelarnej.

1. Kazeina micelarna wpływa na lepsze utrzymanie masy mięśniowej

Za każdym razem, gdy przechodzimy na dietę niskokaloryczną, jedno z pierwszych zagadnień, które staje się coraz większym problemem jest utrata masy mięśniowej. Ponieważ nie będziesz dostarczać odpowiedniej ilości kalorii, aby w pełni obsługiwać wszystkie potrzeby energetyczne organizmu, ciało zużyje tkankę mięśniową, by przetworzyć ją na energię. Badania przeprowadzone w Bostonie sprawdzały ilość beztłuszczowej masy mięśniowej mięśni oraz całkowitą utratę tłuszczu. Badani przyjmowali hydrolizat białka kazeiny lub hydrolizat białka serwatkowego, stosując jednocześnie dietę niskokaloryczną i wykonując trening oporowy. Choć obie grupy wykazywały utratę tkanki tłuszczowej, grupa przyjmująca białko kazeinowe uzyskała większą utratę tłuszczu i większy wzrost siły mięśni klatki piersiowej, ramion i nóg. Poza tym wykazano, że kazeina micelarna zwiększa procentową całkowitą beztłuszczową masę ciała w porównaniu z masą przed rozpoczęciem eksperymentu. Zatem białko kazeinowe jest szczególnie skuteczne w utrzymywaniu mięśni. Należy również wspomnieć, że aby uzyskać ten efekt należy przyjmować 1,5 g białka na kilogram masy ciała na dzień. Jeśli ilość białka w diecie będzie niewystarczająca, to nadal będzie widoczna utrata tkanki mięśniowej.

2. Kazeina micelarna pływa korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej

Białko kazeinowe posiada wyższą zawartość wapnia, który wpływa pozytywnie na utracę całkowitej masy tłuszczowej. Wiele osób rezygnuje z produktów mlecznych podczas próby redukcji, ponieważ czują, że spowalniają ten proces. To jest zupełnie nieprawidłowe zachowanie. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez International Journal of Obesity. Osoby spożywające większą ilość wapnia miały większe zużycie energii o ok. 350 kJ każdego dnia. Jak wynika z tych badań najlepiej, aby znaleźć właściwą równowagę pomiędzy wapniem i spożyciem białka, a nie tylko zwiększyć ilość białka w celu utraty tkanki tłuszczowej. Białko kazeinowe zwiększy zarówno spożycie wapnia, jak również ilość białka w diecie, co pozwala zmaksymalizować korzyści pozwalające na utratę tłuszczu.

3. Kazeina micelarna wpływa korzystnie na zdrowie jelit

Inną bardzo ważną zaletą kazeiny micelarnej jest to, że wpływa korzystnie na zdrowie jelit. W badaniu przeprowadzonym w Australii, naukowcy badali korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania różnych białek i okazało się, że białka mleka dużo lepiej chronią okrężnicę, niż białka mięsa i soi. To bardzo ważny powód, dla którego białko kazeinowe powinno zostać dodane do codziennej diety.

4. Kazeina micelarna – wyższa jakość białka

Kazeina micelarna to jedno z najlepszych, dostępnych źródeł wysokiej jakości białka. W jednym z badań opublikowanych przez Journal of Nutrition naukowcy przypomnieli, że kazeina micelarna jest dużo wyższej jakości, niż chociażby soi, co czyni ją ważnym źródłem tego makroskłądnika. Pamiętając, że minimalne zapotrzebowanie na proteiny zawsze jest priorytetem, najlepiej dostarczać produkty wysokiej jakości, aby zmniejszyć wydalanie ich przez organizm. Białka niskiej jakości ciężko się wchłaniają, przez co trudniej jest utrzymać beztłuszczową masę mięśniową.

 

Rating: 5.0/5. Wg 1 głosu.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj