Cykl przedstawiony poniżej jest cyklem masowym i jest skierowany dla początkujących pakerów wspomagających trening siłowy sterydami. Cykl ze względu na swoją długość nie jest dobry na pierwszy cykl, sprawdzi się na 2 lub 3 kurację. Jako głównego i jedynego środka w tym cyklu użyto Testosteronu Enantanu. Jest to długi ester testosteronu, który nie wymaga częstych iniekcji i jest środkiem typowo masowym (chociaż to zależy od dawek, diety i łączenia z innymi sterydami). 

W poniższym cyklu zastosowano celowo iniekcje co 10 dni w wysokości 500mg – dzięki czemu ograniczyć można do minimum skutki uboczne testosteronu i pociągnąć cykl dłużej. Dzięki 16 tygodniowej kuracji możliwe jest zbudowanie dobrej jakości mięśnia i dzięki zastosowaniu odpowiedniego odbloku (PCT), ograniczenie spadków po cyklu.

Odblokowanie

Odblokowanie, czyli PCT ma na celu przywrócenie równowagi hormonalnej organizmu po cyklu na testosteronie. W tym przypadku użyto odbloku składającego się z HCG oraz Nolvadexu(wg rozpiski). Takie połączenie w odpowiednich dawkach pozwoli najprawdopodobniej na całkowite przywrócenie produkcji testosteronu przez organizm. 

Retencja wody

W trakcie całego cyklu zastosowano Cynk w ilości 75mg dziennie. Zastosowanie cynku ma 2 znaczenia:

 • mniejszenie retencji wody w komórkach (mięśnie NIE będą nabierały okrągłego kształtu)
 • zapobieganie zmianom naskórnym (tj. trądzik)

Dieta i odżywianie

Aby w pełni wykorzystać działanie środka sterydowego konieczna jest dieta kulturystyczna dopięta na ostatni guzik. Sterydy to nie środki cud, nie dają wielkich efektów jeśli nie ma odpowiedniej diety z odpowiednim bilansem kalorycznym i odpowiednim podziałem makroskładników dla danej wagi. Jeśli nie wiesz jak ułożyć własny plan żywieniowy koniecznie zapoznaj się z tymi artykułami: Odżywianie kulturysty oraz Układanie diety kulturystycznej.

Suplementacja

Suplementem wspomagającym spadki po cyklu użytym w rozpisce jest kreatyna. Pierwszą dawkę w ilości 20mg należy przyjąć już tygodnie przed ostatnią iniekcją testosteronu. Po tygodniu kreatynę przyjmować w ilości 5g dziennie przed treningiem lub po przebudzeniu, aż do wyczerpania opakowania 500gramowego. Jeśli dieta ma braki – nie należy unikać odżywek białkowych i węglowodanowo białkowych w celu jej uzupełnienia.

Na wykonanie całego cyklu wg rozpiski potrzebne jest:

– 6000mg testosteronu enantanu (w zależności od rodzaju jest to albo 60 ampułek po 100mg każda, albo 24 ampułki po 250mg każda)

– 4 opakowania Olimp Chela Cynk (120 kapsułek) Sprawdź cenę!

– 7000iu (jednostek) HCG – dwie ampułki po 5000iu

– 40 tabletek po 20mg Nolvadex’u – 2 opakowania

Przyrosty po cyklu:

Ile można przybrać po takim cyklu. Na to pytanie oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ zależy to od bardzo wielu czynników. Należą do nich między innymi:

– dieta – dostarczanie konkretnej ilości makroskładników organizmowi 

– trening – musi być regularny, wystarczająco intensywny i ułożony wg konkretnego planu

– regeneracja mięśni

– reakcja danego organizmu na przyjmowanie testosteronu

– budowa danego ciała i sposób przemiany materii

– genetyka

Jest do długi cykl, więc jeśli wszystko będzie zapięte na ostatni guzik – można na nim zbudować nawet kilkanaście kilogramów(to jednak mało prawdopodobne) dobrej masy. Realnym stwierdzeniem będzie jednak – poniżej 10kg. Jeśli zaniedbane zostaną powyższe czynniki, w najgorszym wypadku może to być 2-3kg, a w takiej sytuacji w ogóle nie warto brać się za sterydy. Szkoda zdrowia.

Skutki uboczne:

Przyjmowanie testosteronu w formie iniekcji może nieść za sobą szereg skutków ubocznych. W zależności od danego organizmu mogą być one bardziej widoczne lub mniej, a u innych w ogóle. Należą do nich:

– atrofia jąder – czyli ich skurczenie; na skutek przyjmowania testosteronu jądra zaprzestają produkcji własnego testosteronu. Po odpowiednim odbloku PCT wszystko powinno wrócić do normy

– ginekomastia – powiększone nabrzmiałe sutki, bardzo przykry widok, aby temu zapobiegać należy mieć pod ręką inhibitor aromatazy (Nolwadex lub Arimidex) i w momencie zauważenia pierwszych objawów (tj. swędzenie sutków) zacząć go stosować (nolwadex 10mg codziennie do końca cyklu). Ginekomastia występuje raczej przy dużych dawkach testosteronu.

– tłusta skóra i/lub trądzik – nie powinien występować, ze względu na obecność cynku w rozpisce. Jest jednak szansa, że danej osobie cynk nie pomoże

– łysienie – rzadko spotykane przy niskich dawkach, ale jednak

– przerost prostaty – występuje raczej po wieloletnim koksowaniu wieloma środkami przy dużych dawkach. Każdy jednak cykl zwiększa ryzyko szybszego przerostu prostaty

– agresja – może występować podwyższona agresja w niektórych momentach

Pamiętaj! Sterydy to nie suplementy, nie zachęcam do ich stosowania i nie namawiam nikogo, aby brał sterydy. Sterydy to leki, które wydaje się wyłącznie z przepisu lekarza i pod nadzorem lekarza powinny być stosowane. Nie traktuj mojego tekstu jako poradnik, napisany on został wyłącznie w calach informacyjnych!

Rozpiska:

Enantan Testosteronu 16 tygodni cykl

Ocena: 3.5. Wg 11 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

 1. nolva to nie jest inhibitor aromatazy, tlyko blokuje receptory. Armidex zbija estro nawet do zera przy zbyt agresywnym stosowaniu.

 2. Ja jestem w 5tyg brania ethanate. co 5 dzien 250mg. i praktycznie zero efektow . 2 kg na poczatku i stanalem jak wryty. dieta to głównie białko. myslalem ze wale fejka ale zrobilem badanie krwi na poziom tescia i zabraklo skali tak mi poszedl w gore. czyli towar ok ale wychodzi ze problemem jest moj organizm. poprotu nie przyjmuje wiecej wagi.

  1. “dieta to głównie białko” a gdzie tłuszcze i węgle kolego ,dieta leży i kwiczy a te 2 kg to woda pozdro

  2. Chłopaku jeśli chcesz przytyć zwiękrz liczbę węglowodanów,na dowód wpisz w You-tube Ładowanie węglami Rich Piana i posłuchaj,a potem odpisz mi i podziękuj….

 3. Widziałem ta rozpiskę zanim znikła zastanawia mnie tylko dlaczego dodałeś Nolvadex w 7 dniu po ostatniej iniekcji?

 4. Witam. Jak ktoś ma ta rozpiske To niech ją wstawi, bo wszystko fajnie ale rozpiska znikneła , ja nie wiem czy ludzie z tej strony nie czytają komentarzy ?!

  1. 1-16 enan 250 e4d (pon-czwartek ) co 4-5 tyg 5tys hcg rozbite ,na 3 lotki co 3dni ,8 dni po ostatnim strzale enana 10 tys hcg ,3 dni po hcg ,clumid i nolva przez 30 dni i badania,2tyg przed wejściem w pct badania i unormowanie hormonów do widełek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj
Yes No