Każda osoba trenująca na siłowni po pewnym czasie staje przed dylematem: brać sterydy czy nie brać? Wiele z nich pomyśli sobie “To jeszcze nie czas, nie będę brać” i odkłada sobie odpowiedź na pytanie, które i tak będzie ją co jakiś czas niezmordowanie dręczyć. Tym, którzy powiedzą sobie “nie” gratulujemy wytrwałości, zaś tym którzy uznali, że już czas najwyższy zrobić swój pierwszy cykl pomożemy zrobić go z głową, czyli skutecznie i bezpiecznie!

Na rynku jest w chwili obecnej bardzo dużo różnych środków, przynoszących większe lub mniejsze rezultaty, jednakże nie wszystkie będą odpowiednie na pierwszy cykl. Pośród nich istnieją trzy, które najczęściej są wybierane na pierwszą przygodę ze sterydami – metanabol oraz enantan i propionat testosteronu. Dlaczego właśnie te trzy środki? Dlatego, że są skuteczne i dają bardzo dobre rezultaty, przy stosunkowo małej ilości skutków ubocznych. Biorąc pod uwagę siłę działania, nie są one ani zbyt słabe, ani za mocne. Są delikatniejsze sterydy. Niektórzy zapytają: “Dlaczego nie oxandrolon, primabolan albo winstrol?” Już odpowiadam. Te środki nie nadają się zupełnie na pierwszy cykl, ponieważ… są za słabe! Branie samego oxandrolonu lub winstrolu faktycznie może poprawić regenerację, zwiększyć syntezę białek oraz przynieść dużo siły. Jednakże, po cyklu z zastosowaniem tych środków można spodziewać się przyrostów masy rzędu 2-3 kg. A czy warto robić cykl dla dwóch kilogramów? Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie. Są również silniejsze sterydy, których powinno się unikać. Na pewno nie raz byłeś świadkiem, jak dwóch starych koksiarzy rozwodziło się nad wyższością anapolonu nad winstrolem. Niestety, oni już dawno zapomnieli jak to jest robić swój pierwszy cykl, oraz jakie dawki są skuteczne, a jakie stają się toksyczne. Jeśli ktoś usiłuje wmówić Ci, że na pierwszy raz najlepszy będzie boldenon, trenbolon albo anapolon, przytaknij mu i szybko wróć do przerwanej serii ćwiczeń – facet wie tyle o dopingu, ile przeczyta w internecie, a to stanowczo za mało.

Skoro mały do dyspozycji 3 środki, spróbuje poradzić Tobie, który z nich wybrać. Metanabol – jest to steryd stosowany na pierwszy cykl przez ponad 90% sportowców. Dlaczego? Bo jest tani, efektywny, w miarę bezpieczny oraz występuje w postaci tabletki. Nie jest łatwo zrobić sobie samemu zastrzyk, szczególnie, jeśli nie miało się z tym nigdy do czynienia. Jeśli odrzuca Cię na widok strzykawki i nie dasz się za żadne skarby świata namówić na sterydy iniekcyjne, metanabol będzie najlepszym wyjściem. Propionat testosteronu jest to steryd iniekcyjny. Jest bezpieczniejszy niż metanabol, w przeciętnych dawkach nie wpływa negatywnie na pracę wątroby. Działa bardzo krótko – jedynie 2 dni – dzięki czemu można szybko przerwać cykl, gdyby pojawiły się jakieś nieprzyjemne skutki uboczne. Minusem brania tego środka są częste iniekcje, propionat musisz wstrzykiwać co 2 dni. Enantan testosteronu (znany również jako testosteron prolongatum) jest podobny do wcześniejszego. Jedyna różnica to czas działania. Podczas gdy propionat należy podawać do 2 dni, w przypadku enantanu czas ten wydłuża się do 5 dni. Dzięki temu nie musisz tak często robić zastrzyków.

 

Cykl 1: Metanabol

Bierz przez 4 tygodnie po 20mg metanabolu. Po skończonej kuracji przez 10 dni bierz 1 tabletkę (50mg) clomidu, w celu odblokowania wydzielania własnego testosteronu.

 

Cykl 2: Enanthate testosteronu

Bierz 200mg (2 ampułki testosteronu prolongatum) co 5 dni przez okres 8 tygodni. Po około 2 tygodniach od skończenia cyklu weź przez pierwsze 5 dni po 2 tabletki (100mg) clomidu, oraz przez kolejnych 10 dni po 1 tabletce (50mg).

 

Cykl 3: Propionat testosteronu

Bierz 75mg propionatu testosteronu co 2 dni przez okres 5 tygodni. Po skończonej kuracji przez 10 dni bierz 1 tabletkę (50mg) clomidu, w celu odblokowania wydzielania własnego testosteronu.

 

Cykl 4: Nandrolone decanate, Testostostone Enanthate, Metanabol

Bierz 200mg Nandrolonu co poniedziałek, czyli co 7 dni przez 10 tyg, natomiast Testosteron Enanthate co 5 dni po 200mg przez 11 tyg. Metanabol 25mg dziennie przez 4 tygodnie. Po 2 tygodniach od ostatniego strzała testosteronu zaczynamy odblokowywanie, biorąc 36 tabletek clomidu. Którego bierzemy 4 tabletki ( 1 doba), 2 tabletki (druga doba), 1 tab do końca…

 

Zasady, o których musisz pamiętać:

  • Środek dobierasz zgodnie do swoich potrzeb.
  • Nigdy nie bierz więcej niż 1 środek na pierwszy cykl – nie warto łączyć sterydów podczas pierwszej kuracji.
  • Nie bierz więcej niż 250mg środka na tydzień.
  • Jakość treningu musi odpowiadać jakości diety. Pamiętaj, że możesz trenować jak zwierze, ale bez odpowiedniej diety efekty mogą pozostać jedynie w sferze marzeń.
  • Głównym efektem który dadzą Ci sterydy jest poprawa regeneracji. Oznacza to, że na cyklu musisz trenować 2 razy intensywniej, niż normalnie.
  • Na cyklu pij 5 litrów wody dziennie.
  • Śpij przynajmniej 8 godzin dziennie.
  • Przerwa między posiłkami nie powinna być dłuższa niż 3 godziny.
  • Powyższej rady nie traktuj z przesadą – nie wstawaj w nocy, żeby zjeść posiłek! Noc jest czasem na sen i regenerację, nie na sen przerywany trzema kolacjami.
  • 3 razy w tygodniu wykonuj po treningu do 20 minut aerobów, co pomoże zachować w kondycji Twój układ krążenia.

Ocena: 3.4. Wg 34 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

 1. Czy na pierwszy cykl warto dorzucic masteron do propionatu, aby kuracja byla bardziej efektywna i przedłużyc kuracje do 12 tygodni ?

 2. Ja bije pierwszy swój cykl propionat i po 2 miesiącach trener mówi żeby profilaktycznie wbić 5000j w 5 strzalach co drugi dzień hcg żeby odblokować jajka a na koniec clomid. Oczywiście samego nie biorę. Na początku dolozylem stanazolol a teraz biorę cm propionat z geneshis i cm drostanolone propionat . Musze przyznać ze z dietą po pierwszym miesiącu tak mnie pocielo ze jestem w szoku. Faktem jest ze mam ponad 30 lat i cale życie ćwiczę dlatego postanowiłem zażyć doping bo juz wiek nie ten 😉😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj
Yes No