Trening przedramion polecany jest do całkowitego zaangażowania konkretnych mięśni oraz wdrożenia pełnego zakresu ruchu. Po zakończeniu ciężkiego treningu górnych części ciała, które robisz każdego dnia, możesz przejść do wykonania treningu przedramion. Dla jasności, nigdy nie wykonuj treningu przedramion na początku, ponieważ twoje ramiona znacznie się osłabią i nie będziesz już mógł długo utrzymać sztangi. To właśnie z tego powodu należy zaplanować trening przedramion po treningu bicepsów lub pleców czy klatki piersiowej. Dowiedź się jak zbudować mocarne przedramiona!

Jak zbudować mocarne ramiona – wprowadzenie

Możesz zbudować mocarne ramiona, tylko jeśli w pełni zginasz i prostujesz staw nadgarstkowy, angażujesz mięśnie przedramion i sprawiasz, że pracują w pełnym zakresie ruchu. Wielu profesjonalistów mówi, że wcale nie ma potrzeby wykonywać skomplikowanych ruchów dla zginaczy i prostowników. Po prostu należy się upewnić, że nadgarstek jest elastyczny i się wygina, po czym zrobić ten ruch na ławeczce lub z jakimś wsparciem.

Jest jeszcze jeden ważny oraz istotny mięsień zaraz obok łokcia. To mięsień ramienno-promieniowy. Nie jest on jednak angażowany w trakcie standardowych ruchów bicepsa.

Praca z gryfem

Ponieważ zależy Ci na budowaniu potwornie mocnych przedramion, możemy rozbudować trening o jeszcze inne techniki, jak np. włączając pracę z gryfem. Okazuje się, że poprzez stosowanie grubszych bądź cieńszych gryfów, możemy zwiększać moc i siłę naszych przedramion. Poprzez zwiększenie ich grubości, pracujemy dużo ciężej i szybko odczują to też nasze mięśnie.

Ogranicza to ogólną ilość ciężaru, który można wykorzystać, ale w miarę upływu czasu, taki trening poprawi siłę uchwytu. Gruby gryf nie jest dostępny w każdej siłowni, ale można nałożyć na niego specjalną nakładkę, która zwiększa jego grubość dwukrotnie.

Istotne szczegóły treningu 

Poniżej przedstawiamy zasady treningu:

  • Wykonaj więcej powtórzeń: 10-20, średnio 15 na serię.
  • Stosuj mniej odpoczynku pomiędzy seriami: po prostu wystarczająco dużo czasu, ale mniej niż 1 minutę.
  • Szkolenie musi być długie i ciężkie: 60 i więcej powtórzeń.
  • Podobnie jak inne grupy mięśni, które mają większą ilość włókien mięśniowych, możesz trenować przedramiona częściej, nawet do trzech razy w tygodniu, pod warunkiem, że nie robisz tego na dzień przed treningiem, który wymaga bardzo silnego chwytu.
  • Eksperymentuj z wieloma kombinacjami, seriami i powtórzeniami, a także stosuj różne środki wzmacniające intensywność, aby zobaczyć, co naprawdę jest dla Ciebie najbardziej skuteczne. Podobnie jak w przypadku treningu łydek, może trzeba spróbować wielu rożnych kombinacji, aby wyodrębnić korzyści.

Spróbuj prostego treningu przedramion:

Poniżej przedstawiamy mocny trening przedramion. Uwaga! Poniższy plan treningowy przeznaczony jest tylko dla osób w pełni zdrowych.

1. Uginanie nadgarstków ze sztangą nachwytem stojąc – 3 x 15 powtórzeń

2. Uginanie nadgarstków w pozycji klęczącej przed ławeczką, nachwyt – 3 x 15

3. Uginanie nadgarstków w pozycji klęczącej przed ławeczką, podchwyt – 3 x 15

Pamiętaj, nigdy nie rezygnuj z wykonania jakiegoś ćwiczenia tylko dlatego, że braknie ci motywacji. Masz w sobie więcej siły niż potrafisz sobie w ogóle wyobrazić. Daj z siebie wszystko!

Rating: 3.8/5. Wg 6 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj