Jeśli jesteś osobą z nadwagą i szukasz skutecznego suplementu, który pomoże spalić więcej kalorii, nie musisz szukać daleko! Z pomocą przychodzi kofeina, która skutecznie oddziałuje na metabolizm organizmu oraz zwiększa proces lipolizy, dzięki czemu pozytywnie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej.

 

Czym jest kofeina?

Kofeina jest organicznym związkiem chemicznym, alkaloidem purynowym występującym w roślinach. Bardzo łatwo przekracza barierę krew-mózg przez co działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Kofeina jest najpowszechniej stosowanym, legalnym środkiem psychoaktywnym, czyli substancją, która wpływa na funkcjonowanie mózgu.

Kofeina występuje w liściach, owocach i ziarnach kilkudziesięciu roślin. Z tego powodu możecie nie znaleźć jej na etykietach suplementów lub jedzenia, ale za to będą wymienione takie produkty jak: herbata, kakao, ostrokrzew paragwajski (yerba mate) czy guarana.

Najbardziej znanym zastosowaniem kofeiny jest wspieranie koncentracji oraz pomoc w redukcji zmęczenia psychicznego. Istnieje jednak wiele innych potencjalnych korzyści z jej stosowania.

Kofeina może być stosowana do walki z psychicznym i fizycznym zmęczeniem podczas treningu, ponieważ wpływa na poprawę nastroju oraz zwiększa wydolność fizyczną organizmu.

Dodatkowo, kofeina jest obecna w różnych suplementach na odchudzanie oraz napojach energetycznych.  

 

Czy kofeina jest bezpieczna?

Generalnie kofeina uznawana jest za środek bezpieczny. Jednakże każdy indywidualnie odczuwa jej działanie. Niektóre osoby mogą doświadczyć negatywnych skutków po spożyciu niewielkiej ilości, a inne mogą wypić duże ilości kawy bez żadnych konsekwencji. Dawki w granicach 300 mg i więcej mogą powodować gwałtowny i nieregularny rytm serca oraz trudności z zasypianiem. Natomiast spożycie ilości ekstremalnych (powyżej 10 g) może doprowadzić nawet do zgonu.

Nie zaleca się spożywania kofeiny u osób cierpiących na m.in.: zaburzenia lękowe, problemy kardiologiczne, czy nadciśnienie tętnicze.

Suplementy zawierające kofeinę, w jednorazowej dawce, nie powinny zawierać więcej niż 200 mg, ponieważ jest to określone prawnie. Wybierając taki suplement warto sięgnąć po najczystszą formę, czyli kofeinę bezwodną.

3 powody dlaczego kofeina może wspomóc utratę kalorii

1. Kofeina wspiera zwiększenie lipolizy

Kofeina może czasowo wesprzeć proces lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu. Dzięki temu spalimy więcej kalorii w ciągu dnia.

2. Kofeina działa z zieloną herbatą

Niewiele osób wie, że herbata jest jednym z najlepszych naturalnych napojów. Ciągle trwają badania w celu określenia wielu potencjalnych korzyści związanych ze jej spożywaniem.  Zielona herbata w połączeniu z kofeiną działa synergistycznie. Powoduje zwiększenie stężenia norepinefryny, która stymuluje rozpad zalegającego tłuszczu i węglowodanów.

3. Kofeina tymczasowo wspiera wzrost termogenezy

Kofeina zarówno sama, jak i w połączeniu z innymi suplementami może tymczasowo podnieść metabolizm organizmu zwiększając w ten sposób spalanie kalorii. Należy jednak pamiętać, że ten efekt może być obniżony u ludzi, którzy regularnie spożywają spore ilości kawy.

Najlepszym sposobem na utratę wagi jest odpowiednia dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Kofeina sama w sobie nie pomoże w redukcji kilogramów. Jednakże, odpowiednio stosowana, może podnieść zdolności wysiłkowe i koncentrację, jak również pomóc spalić więcej kalorii.

Ocena: 3.0. Wg 2 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj
Yes No