Każdy, kto intensywnie trenuje na siłowni pragnie jednego – zyskać oczekiwaną budowę ciała, stać się silnym i mieć rozbudowane, widoczne mięśnie. Taka sylwetka jest marzeniem wszystkich amatorów sportów siłowych, ale czy same ćwiczenia wystarczą, aby móc się cieszyć atletycznym wyglądem? Trzeba się wspierać odżywkami i suplementami, uważając i robiąc to z głową, a więc nie wyniszczając swojego organizmu. Poniżej znajdziecie cenne informacje na temat AAKG.

Czym jest AAKG?

AAKG to nic innego, jak preparat będący solą kwasu glutarowego oraz argininy. Posiada liczne właściwości, z których największe znaczenie ma widoczne rozbudowanie mięśni oraz ich regeneracja. Badania udowodniły, że AAKG ma dużo lepsze działanie, niż tylko sama arginina. Wszystko za sprawą połączenia alfa ketoglutaranu, dzięki któremu wytwarza się znaczna ilość energii pochodząca z węglowodanów, tłuszczów oraz białek – a więc podstawowych związków budujących organizm ludzki.

Co to jest arginina?

Do niedawna tylko arginina odgrywała znaczącą rolę dla sportowców, którzy liczyli na szybką regenerację po wysiłku. Jest ona aminokwasem endogennym, który w sposób naturalny występuje w naszym organizmie. Można ją dostarczać wraz z pożywieniem, aczkolwiek z biegiem czasu procesy zajmujące się syntezą tego związku słabną, stąd potrzebna nam jest suplementacja. Nie można nie wspomnieć o argininie przy okazji omawiania AAKG, ponieważ ich wspólne działanie przynosi bardzo oczekiwane rezultaty. Sama arginina nie ma takiej mocy, jak w połączeniu z AAKG. Sól kwasu glutarowego pomaga we wchłanianiu argininy, ponieważ hamuje rozpad do wody oraz dwutlenku węgla. Takie działanie sprawia, że arginina jest lepiej wykorzystywana przez organizm. W naturalnej postaci występuje np. w orzechach, choć sportowcy dbający o dietę nie mogą spożywać ich w dużych ilościach. Stąd takie starania, aby wspierać się tym związkiem dostarczając go wraz z suplementami.

Efekty stosowania AAKG

Działanie AAKG jest bardzo szerokie i niezwykle pozytywne. Jednym z powodów, dla którego warto zażywać taki suplement jest hamowanie rozkładu białek w organizmie, co skutkuje zwiększeniem siły mięśni oraz ich masy. Kolejnym istotnym czynnikiem, z punktu widzenia kulturystów, jest widoczny rozrost mięśni. Mówimy wówczas o efekcie tzw. „pompy”. Dzięki zażywaniu AAKG mięśnie są bardziej odżywione, mają większą moc i siłę, a nade wszystko dużo szybciej się regenerują. Udowodniono, że AAKG wpływa również na poprawę libido, a więc zdolności seksualne u mężczyzn wyraźnie wzrastają.

Dawkowanie AAKG

Trudno przyjąć jeden sposób dawkowania AAKG, ponieważ wielu kulturystów ma co do tego swoje spostrzeżenia i przyzwyczajenia. Generalnie AAKG przyjmuje się przed treningiem, jeśli zależy nam na efekcie tzw. „pompy”. Po treningu zaś, w przypadku gdy istotniejsza jest regeneracja mięśni. Można przyjąć pewien schemat dawkowania AAKG ustalając, że porcja preparatu, czyli ok. 5 g popijamy 300 ml wody w dni treningowe stosując jedną porcję 30 minut przed treningiem, a kolejną po ćwiczeniach. W dni nietreningowe zaś, porcję do posiłku w ciągu dnia, a drugą tuż przed udaniem się na spoczynek. Warto jeszcze wspomnieć, że AAKG występuje w różnych postaciach. Ma formę kapsułek stosowanych jako suplementy diety, jak i płynną. Shoty zażywa się najczęściej jako drinki, które przyrządza się z ampułek. Są to popularne przedtreningówki. Każdy powinien samodzielnie ustalić, która forma jest dla niego najbardziej korzystna i sprawdza się skutkując pozytywnym działaniem na organizm. Jedno jest pewne. Nigdy nie wolno przedawkować preparatu, ponieważ każde takie działanie może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.

AAKG jest więc niezwykle istotnym suplementem dla tych, którym zależy na widocznych efektach w postaci rozrostu tkanki mięśniowej, ale także ich codziennej regeneracji. Stosowanie argininy jest co prawda bardziej naturalne, aczkolwiek w pewnym wieku niewystarczające. Połączenie jej z solą kwasu glutarowego daje nam AAKG, choć wciąż jest to preparat chemiczny, czego należy mieć świadomość.

Polecane produkty zawierające AAKG znajdziesz tutaj.

Ocena: 3.8. Wg 32 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

    1. Najwyrazniej musisz sie cofnac do podstawowki, albo jeszcze w niej jestes(nauczanie 1-3), bo z czytaniem u Ciebie kiepsciutko. Pozdrawiam

  1. “Jednym z powodów, dla którego warto zażywać taki suplement jest hamowanie rozkładu białek w organizmie, co skutkuje zmniejszeniem siły mięśni oraz ich masy. ”
    WTF?

  2. W dni nietreningowe zaś, porcję do posiłku w ciągu dnia, a drugą tuż przed udaniem się na spoczynek. Czytajcie ze zrozumieniem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj
Yes No