Medycyna naturalna i wyciągi roślinne przychodzą z pomocą nie tylko w przypadku przeziębienia i problemów z cerą. Od lat znane są sprawdzone i cenione sposoby na bezpieczne i długotrwałe poprawienie libido. Używanie substancji naturalnych to przede wszystkim brak skutków ubocznych i wspomaganie ciała, a nie zaburzanie jego równowagi nieznanymi  specyfikami. Poznaj naturalne zioła na libido!

Wyciąg z korzenia maca

Korzeń maca znany jest z bogactwa zawartych w nim aminokwasów. W roślinie znajduje się ich aż 18, co plasuje go, obok soczewicy i soi, jako wartościowe źródło białka roślinnego. To właśnie w bogactwie aminokwasów naukowcy doszukują się zbawiennego działania na potencję. Regularne stosowanie korzenia maca pozwala na zwiększenie sprawności seksualnej. Po suplementacji obserwuje się zwiększenie libido, ułatwienie erekcji, a także zwiększenie ilości spermy. Co ciekawe, korzeń maca nie zaburza gospodarki hormonalnej, a jedynie silnie wspomaga organizm. Zwiększa przepływ krwi w narządach płciowych oraz dostarcza białek niezbędnych do tworzenia nasienia. Tym samym polecany jest parom starających się o dziecko.

Buzdyganek ziemny (tribulus terrestris)

Buzdyganek ziemny od dawien dawna stosowany był jako środek zwiększający płodność. Dziś stanowi suplement polecany dla panów miewających problemy z potencją. Jego działanie opiera się na hamowaniu enzymów, które odpowiedzialne są za zmianę męskiego testosteronu w damski estradiol. Tym samym przemiany przebiegają wolniej, a my możemy cieszyć się większą ilością tego anabolicznego hormonu. Dodatkowo, badania dowiodły, że tribulus terrestris wpływa na zmniejszenie wypadania włosów oraz, w niektórych przypadkach, zapobiega ginekomastii. Podniesienie ilości testosteronu odbywa się do granic norm fizjologicznych, toteż jest to środek bezpieczny, który pozwala przywrócić potencję do standardowego stanu.

Żeń – szeń

Żeń – szeń jest jednym z najlepiej poznanych środków roślinnych. Stosowany jest zarówno przy zmęczeniu, jak i poprawie funkcji seksualnych zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Na wschodzie stanowi środek wspomagający erekcję i poprawiający libido u panów, których problemy wynikają ze stresu, przemęczenia (zarówno psychicznego, jak i fizycznego). Jego działanie oparte jest na rozszerzeniu naczyń krwionośnych i ułatwieniu napływu krwi do naczyń jamistych penisa. Dodatkowo, wspomaga cały organizm, dodaje energii i sprawia, że jesteśmy znacznie bardzie witalni.

Wyciąg z kwiatu krokusa uprawnego (szafran)

Szafran, podobnie jak poprzednie substancje, korzystnie wpływa na przepływ krwi. Badania prowadzone na zwierzętach wykazały, że w grupie, której podawano wyciąg z kwiatu krokusa uprawnego, częściej obserwowano erekcję. Dodawanie szafranu do dań wspomaga pociąg seksualny, zmniejsza napięcie i pozwala na uzyskanie odprężenia.

L – arginina

L – arginina jest naturalnie występującym w naszym organizmie aminokwasem, który dostarczany jest wraz z pożywieniem. Wpływa na zwiększenie ilości tlenku azotu we krwi, a co za tym idzie, rozszerza naczynia krwionośne i pozwala na swobodny dopływ krwi m.in. do penisa, pozwalając na uzyskanie erekcji. Ponadto, badania wykazały jej korzystny wpływ na spermatogenezę – zwiększenie ilości płynu, a także poprawę środowiska życia plemników. Jej główną funkcją jest utrzymanie wzwodu podczas stosunku, co może okazać się problematyczne w niektórych przypadkach.

Cynk

Cynk nie powinien być uważany za bezpośredni afrodyzjak, jednak jego niedobory będą prowadziły do poważnych zaburzeń naszego życia seksualnego. Pierwiastek ten odgrywa niezwykle ważną rolę wśród funkcji regulacyjnych w naszym ciele. Jego niedobory odbiją się m.in. na zmniejszeniu odporności, a co za tym idzie zwiększeniu podatności na choroby układu moczowo – płciowego, a także zmniejszenie produkcji testosteronu, czego wynikiem będzie obniżenie libido i zmniejszenie reaktywności na poszczególne bodźce zmysłowe. Badania wykazały, że panowie z niedoborem cynku często obserwują u siebie zaburzenia erekcji, a także jej niespodziewane zanikanie.

Zioła na libido – podsumowanie

Oczywiście, naturalne suplementy pozwalają na przywrócenie sprawności seksualnej w sposób trwały i bezpieczny, jednak droga do celu musi potrwać trochę czasu. Najlepsze efekty uzyskamy stosując kilka substancji jednocześnie. Odżywienie ciała oraz jego wspomaganie na kilku płaszczyznach przyczyni się do szybkiego powrotu do sprawności seksualnej i poprawy libido, nawet u osób przemęczonych, które utraciły ochotę na seks już długi czas temu. Zanim sięgniesz po złożone specyfiki, warto skorzystać z tego, co oferuje natura, bowiem wiele problemów z potencją udaje rozwiązać się właśnie w ten sposób.

Rating: 5.0/5. Wg 1 głosu.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj