Odżywki wysokobiałkowe można podzielić na kilka typów: całodzienne, nocne oraz uniwersalne. Cechą różniącą je, jest kinetyka przyswajania, która może być bardzo krótka, ale także wydłużona w czasie. Tak więc koncentrat białek serwatki (WPC) jest uznawany za podstawową frakcję w suplementacji sportowej o dużym stopniu uniwersalności. Musisz pamiętać, że białko jest niezbędnym elementem odżywiania każdego człowieka, nie tylko sportowców, którym zależy na szybkim rozwoju tkanki mięśniowej oraz poprawie formy fizycznej. 

Olimp Whey Protein Complex – działanie

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym tak naprawdę są te tajemnicze proteiny? Stanowią one źródło aminokwasów, które natomiast można określić “cegiełkami” niezbędnymi do budowy tkanek organizmu, w tym oczywiście mięśniowej. Jednak rola białka w organizmie człowieka jest o wiele szersza niż mogłoby się to na początku wydawać. Wchodzi także w strukturę enzymów, wszelkiej maści hormonów, a nawet przeciwciał. Białka biorą udział także w przemianie materii i umożliwiają prawidłową pracę całego organizmu. Dzięki pochodzącym z nich aminokwasom możliwy jest wzrost i rozwój człowieka oraz sprawna regeneracja występujących czasem uszkodzeń. Prawidłowo prowadzona dieta powinna opierać się na zróżnicowanych źródłach białka, jednak najważniejszym kryterium jest jego pełnowartościowość.

Olimp Whey Protein Complex to mieszanka koncentratu oraz izolatu białek serwatki, których wartość biologiczna stoi na bardzo wysokim poziomie (odpowiednio BV = 104 i 159). Ma to oczywiście odzwierciedlenie w profilu aminokwasowym, jakiemu niewiele brakuje do tego uznawanego za wzorcowy. Stanowi to niejako gwarancję, że Twoje mięśnie będą miały dostęp do wszystkich aminokwasów, które są niezbędne dla ich sprawnego rozwoju i regeneracji. Oczywiście, nie można zapominać, że Whey Protein Complex powstaje przy wykorzystaniu najwyższej jakości surowca, którego struktury biologicznie aktywne (np. Alfa-laktoalbumina i beta-laktoglobulina) sprzyjają wzmocnieniu układu immunologicznego. Dodatkowo zawarty w odżywce naturalny wapń wspiera prawidłową mineralizację i zdrowie kośćca.

Olimp Whey Protein Complex – skład

Olimp Whey Protein Complex jest przedstawicielem odżywek wysokobiałkowych o dosyć uniwersalnym charakterze, bowiem jego formuła łączy w sobie zalety koncentratu i izolatu białek serwatki (WPC + WPI). Formuła preparatu wolna jest od zbędnych dodatków i wypełniaczy, co jest jej olbrzymią zaletą. Podobnie jak fakt, że występuje w wielu dopracowanych odmianach smakowych, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie. Wszystko to przekłada się na to, że moment przyjęcia porcji to nie tylko chwila wzbogacenia diety, to także chwila kiedy będziesz mógł cieszyć się smakiem bez konsekwencji!

Olimp Whey Protein Complex – dla kogo

Whey Protein Complex marki Olimp jest propozycją zarówno do osób aktywnych fizycznie, których poziom zaawansowania nie jest zbyt wysoki, jak i profesjonalnych sportowców występujących na scenie i biorących udział w zawodach. Jest to ostatecznie tylko, albo aż źródło białka, bez którego trudno byłoby o osiągniecie maksymalnych, możliwych wyników prowadzonych treningów. Opisywana odżywka może być stosowana niezależnie do typu uprawianego sportu. WPC Olimpu jest niezwykle wartościowym wyborem dla osób poszukujących najwyższej jakości pełnowartościowego białka, którego smak i rozpuszczalność także stoją na wysokim, światowym poziomie.

Olimp Whey Protein Complex – dawkowanie

Dawkowanie białka powinno być uzależnione od prowadzonej diety i jej ewentualnych niedoborów. Whey Protein Complex zwykle stosowany jest do trzech razy dziennie, w tym chwilę po treningu, aby wstrzelić się w “okno anaboliczne”. Generalnie nie ma sensu na siłę przyjmować protein, bowiem nie przyniesie to jakiegoś lepszego efektu, a może niepotrzebnie obciążyć organizm.

Olimp Whey Protein Complex – skutki uboczne

Białko jest naturalnym elementem diety każdego człowieka, jednak spożywane w nadmiarze i bez towarzystwa warzyw lub innych składników pokarmowych o alkalizujących właściwościach – może sprzyjać procesowi zakwaszania się organizmu. Jest to jednak skrajny przypadek i jako taki, nie ma prawa bytu, jeżeli tylko kierujesz się zdrowym rozsądkiem.

Olimp Whey Protein Complex – opinie

Jest to bardzo ciekawy produkt, który cieszy się zaufaniem sportowców na całym świecie. Jego olbrzymią zaletą jest uniwersalna formuła, sprawdzająca się zaraz po treningu oraz w roli wzbogacenia spożywanych posiłków, które bywają ubogie w proteiny. Ponadto, jak wszystkie odżywki marki Olimp, posiada ciekawy smak i bezproblemową rozpuszczalność, która zapewnia bardzo wysoki komfort suplementacji.

Olimp Whey Protein Complex – podsumowanie

Wysoka jakość opisywanej odżywki białkowej jest widoczna na każdym etapie: od procesu produkcji, wykorzystane technologie, poprzez dobór surowców i ich walory, dopracowany smak i wartości odżywcze po rewelacyjną rozpuszczalność. Oczywiście, nie jest to także najtańszy produkt, jednak jego cena jest bardzo korzystna, biorąc pod uwagę to, co w zamian otrzymujesz. Jeżeli poszukujesz pełnowartościowego białka dla wzmocnienia swojej diety – sięgnij właśnie po Olimp Whey Protein Complex!

 

Brak głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj