Jeśli chcesz budować i wzmacniać swoje nogi to trening powinien być pełny przysiadów i wypychania na maszynie. Dzięki tym ćwiczeniom na nogi uzyskasz bardzo dobre rezultaty. Jednak jeśli masz czas tylko na jedno z tych ćwiczeń, wybierz przysiady. Są one znacznie bardziej skomplikowane, a wykonane poprawnie dają więcej korzyści.

1. Maksymalna ilość zaangażowanych mięśni

Przysiady angażują całe ciało do pracy, pobudzają do działania więcej mięśni, a także rozwijają większą siłę i powodują większy rozrost mięśni. Wypychanie nóg na maszynie izoluje kończyny dolne, dlatego nie powodują tak dużego wyrzutu hormonów odpowiedzialnych za wzrost tkanki mięśniowej.

2. Spalasz więcej kalorii

Ponieważ więcej mięśni pracuje podczas wykonywania przysiadów niż w przypadku wypychania na maszynie, spalisz więcej kalorii podczas treningu, a nawet do 24 godzin po nim.

3. Równowaga mięśni

Większość maszyn do wypychania skupia się przede wszystkim na mięśniach czworogłowych uda, eliminując z ruchy np. mięśnie pośladkowe. 90% ludzi ma naturalnie silniejsze mięśnie czworogłowe niż pośladkowe i dwugłowe ud, dlatego takie ćwiczenie zwiększy jedynie dysproporcje. Powstała nierównowaga między mięśniami przeciwstawnymi z przodu i z tyłu może powodować urazy kolan i dolnej części pleców.

4. Silniejsze mięśnie core

Robiąc przysiad zamiast wypychania na maszynie zmuszasz mięśnie core do ciągłego napięcia, aby utrzymały pozycję, powodując ich ciężką pracę podczas wykonywania ruchy. Rezultatem jest ogólne zwiększenie siły mięśni brzucha i core. Przysiady niekiedy mogą okazać się lepszym treningiem brzucha niż zwykłe brzuszki.

5. Lepsza stabilizacja

Ponieważ maszyna do wyciskania w zasadzie zmusza cię do konkretnej pozycji, nie musisz polegać na mięśniach stabilizujących postawę. Przysiady natomiast zmuszają do pracy odwodziciele i przywodziciele bioder oraz mięśnie pośladkowe, wspierając rozwój całej dolnej części ciała, co pomaga zapobiegać urazom i kontuzjom.

Rating: 5.0/5. Wg 6 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj