Face pull
Ćwiczenie: face pullPartia: mięśnie barkówKategoria: ćwiczenia na barkiTyp…
Back lever jest ćwiczeniem, którego wykonanie jest wymagane aby przejść do nauki bardziej skomplikowanych elementów gimnastycznych. Doskonale zwiększa siłę w całym ciele oraz uczy napinać wszystkie mięśnie, a także lepiej je kontrolować.
Nim przejdziemy do nauki back lever i progresji w tym ćwiczeniu należy zadbać o odpowiednią mobilność, zwłaszcza obręczy barkowej.
W ćwiczeniu back lever pracują mięśnie praktycznie całego ciała, z olbrzymim naciskiem na górną jego część. Do mocnej pracy zaangażowane są mięśnie obręczy barkowej oraz ramion, a także cały korpus i mięśnie stabilizujące. Nauka wykonania back lever składa się z kilku etapów. Poprawne jego wykonanie daje jednak wiele satysfakcji oraz umożliwia nauczenie się trudniejszych ćwiczeń gimnastycznych oraz kalistenicznych i street workoutowych.
Zobacz także: Face pull
W celu wykonania back lever w pierwszej kolejności należy nauczyć się wykonywać skin in the cat, czyli koci grzbiet w zwisie na drążku.
Trzecim i ostatnim krokiem jest przejście do wykonania klasycznego back lever, czyli wagi w zwisie tyłem. Z pozycji opisanej powyżej staramy się opuścić do poziomu. W celu progresji najpierw możemy podkulić pod siebie kolana. Następnie próbować wyprostować jedną nogę, a na końcu obie.
Znajdź również kolejne propozycje ćwiczeń w artykule: Trening barków – najlepsze ćwiczenia na barki
Pierwszym błędem, który prowadzi do wielu kontuzji jest zła i niewystarczająca rozgrzewka. Ćwiczenie back lever jest bardzo wymagające i należy odpowiednio przygotować ciało na ten wysiłek.
Kolejnym błędem, który często uniemożliwia wykonanie back lever jest zbyt szeroki chwyt, przez co nie możemy oprzeć się na mięśniach pleców (oparcie to polega na tym, aby mieć na tyle wąski chwyt, by plecy zostały maksymalnie zaangażowane do pracy. Zazwyczaj wystarcza złapanie drążka na szerokość barków).
Część osób zbyt mocno odgina się w odcinku lędźwiowym, tworząc łuk, co może być spowodowane brakiem wystarczającej siły prostowników pleców, bądź zwyczajnie przemęczeniem mięśni w trakcie danej sesji treningowej.
Back lever jest ćwiczeniem, którego nie da się wykonać bez wcześniejszej poprawy mobilności obręczy barkowej oraz nauki ćwiczeń takich jak niemiecki zwis oraz skin in the cat.
Podobne artykuły: