Niestety, na rynku nie ma żadnej magicznej pigułki, po której stajemy się szczuplejsi, bardziej sprawni, zyskujemy mięśnie, a tracimy tłuszcz. Niczego takiego nie znajdziemy, ale możemy wspomóc to, co już zostało stworzone. Dostępne na rynku spalacze tłuszczu można podzielić nawet na 6 grup. Ważne jest ich dostosowanie do naszych potrzeb i oczekiwań. Trzeba to zrobić z rozwagą i pewną wiedzą, aby nie przedawkować, choć generalnie nie należą do niebezpiecznych. Poniżej poznacie 7 sposobów jak w prosty sposób wzmocnić działanie spalaczy tłuszczu.

Czym są spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu to popularne preparaty, które występują w postaci mniej lub bardziej naturalnej. Z każdej strony jesteśmy bombardowani ich względną skutecznością, a wszystko po to, aby sięgnąć po nie i z nadzieją zażywać. Ich zadaniem jest czerpanie do rezerw w postaci tłuszczu i wykorzystywanie go jako energii. Chodzi więc o poprawę metabolizmu naszego organizmu. Nie wszystkie suplementy diety osłabiają łaknienie, a jest to ich zadanie kluczowe, ponieważ pozwala to kontrolować naszą codzienną dietę ograniczając spożywanie posiłków, szczególnie tych wysokokalorycznych.

1. Ustal dietę i trzymaj się jej

Aby nasza dieta była bardziej efektywna, należy konsekwentnie ją opracować krok po kroku i każdego dnia stosować. Warto więc posłużyć się pomocą dietetyka, który ustali nam plan działania i wybierze odpowiednią dietę do naszego stylu życia oraz indywidualnych właściwości organizmu.

2. Wybierz odpowiedni spalacz tłuszczu dla siebie

Oto kolejny ważny krok, ponieważ, jak wiadomo, nie każdy preparat jest taki sam i ma identyczne działanie. Jeden będzie tylko pobudzał metabolizm, ale nie ograniczy naszego łaknienia, z czym możemy mieć największy problem. Generalnie spalacze można podzielić na dwie grupy: bazujące na stymulatorach i ich pozbawione. Te pierwsze nie będą dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy są wrażliwi na kofeinę, synefryny, tyraminy. Wówczas należy szukać takich środków, które w swym składzie będą mieć np. zieloną herbatę. Te tak gwałtownie nie zwiększają energii i nie pobudzają do działania.

3. Kluczowy jest czas

Jak w przypadku każdego suplementu, istotna jest pora jego zażywania. Aby zahamować łaknienie należy przyjąć preparat na 30 minut przed śniadaniem czy obiadem. Wszystko zależy od pór posiłków, a także godzin pracy. Należy je ustalić indywidualnie, aczkolwiek generalna zasada jest taka, że środek zażywa się przed posiłkiem, aby ograniczać łaknienie.

4. Pij więcej wody

Koniecznie trzeba pić dużo więcej wody, a więc na poziomie 3-4 litrów dziennie. W przypadku zwiększonej aktywności fizycznej oraz szybszego pocenia, warto nawet podwoić tę dawkę. Woda pomaga przyspieszać metabolizm, sprawia że czujemy się pełni, a dodatkowo sprzyja utracie tkanki tłuszczowej. Ważne jest także, aby popijać spalacze tłuszczu dużą ilością wody, ok 250 ml na jedną kapsułkę dla zwiększenia ich absorpcji.

5. Spalacze stosuj cyklicznie

Koniecznie rób sobie przerwy podczas stosowania spalaczy tłuszczy. Organizm szybko przyzwyczaja się do różnych środków, a te przestają wówczas działać tak skutecznie, jak na początku. Najlepiej więc stosować preparat 3-4 tygodnie, a następnie zrobić sobie ok. 2 tygodni przerwy. Warto obserwować swój organizm i jeśli poczujesz, że środek po prostu przestaje działać, tracisz energię i zaczynasz odczuwać wzmożony głód, odstaw suplement i powróć do niego później.

6. Nie rezygnuj ze snu – wysypiaj się

Jeśli sięgasz po spalacze tłuszczu dla zwiększenia energii i redukcji zmęczenia to dobrze, aczkolwiek nie zapominaj o głębokim, regenerującym śnie. To bardzo ważne dla budowy naszych mięśni i dobrej kondycji całego organizmu! Jeśli nie możesz spać, nie zażywaj żadnych preparatów po godzinie 18. Mniej pracuj i kładź się wcześniej. Sen powinien trwać minimum 7-8 godzin i dbaj o zachowanie takiego regularnego cyklu.

7. Zażywaj spalacze przed treningiem cardio

Jeśli naprawdę zależy ci na przyspieszeniu metabolizmu, stosuj spalacze na bazie kofeiny oraz zielonej herbaty tuż po przebudzeniu, a potem na 30 minut przed treningiem. To pozwoli ci maksymalnie uwolnić energię i czerpać z tłuszczów, które zaczniesz zamieniać na mięśnie. Dodatek kofeiny zwiększa koncentrację, motywuje i zmniejsza ból.

Pamiętaj o wszystkich tych wskazówkach, jeśli chcesz czerpać ze spalaczy tłuszczu pomagając zamieniać tłuszcz na energię. Nigdy jednak nie daj się zwieść, że bez treningu zdołasz osiągnąć sukces bazując tylko na suplementacji.

Ocena: 4.0. Wg 1 głosu.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj
Yes No