WSZYSTKO O TRENINGU, DIECIE I SUPLACH!

Kwas ursolowy na masę mięśniową? Opinie, właściwości, działanie

Kwas ursolowy na masę mięśniową? Opinie, właściwości, działanie

Chcesz zbudować wymarzoną masę mięśniową? Zależy Ci na szybkich efektach sylwetkowych? Koniecznie dowiedz się, czym jest kwas ursolowy i jak wpływa na rezultaty Twoich ćwiczeń. Dziś podpowiadamy, w jakich produktach go znajdziesz i jak należy go stosować. Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania.

Jak kwas ursolowy wpływa na masę mięśniową?

Kwas ursolowy to substancja ceniona przez sportowców. Związek dodawany jest do suplementów diety oraz kosmetyków, choć występuje także naturalnie. Specjaliści twierdzą, że przynosi pozytywne rezultaty podczas budowania masy mięśniowej, pomaga kształtować męską sylwetkę, a nawet może wpływać na zwiększenie poziomu testosteronu w ciele.

Kwas ursolowy pozytywnie wpływa nie tylko na mięśnie, ale także redukcję. Zwiększa lipolizę, czyli rozkład tkanki tłuszczowej oraz wpływa na obniżenie poziomu żeńskiego hormonu płciowego estrogenu, przyczyniając się tym samym do poprawy męskiej sylwetki.

Czym jest kwas ursolowy?

Kwas ursolowy to związek, który możesz znaleźć w:

  • jabłkach
  • szałwii lekarskiej, mięcie pieprzowej
  • głogu
  • rumianku, lawendzie
  • tymianku, oregano, bazylii, rozmarynie
  • żurawinie, borówkach, suszonych śliwkach

Kwas ursolowy często dodawany jest także do różnego rodzaju suplementów diety dla sportowców.

Kwas ursolowy został rozpoznany po raz pierwszy w latach dwudziestych XX wieku. Wtedy odkryto, że występuje on w owocach i ziołach. Specjaliści do dziś uważają, że związek ten wpływa na budowę beztłuszczowej masy mięśniowej i pomaga w ochronie przez występowaniem otyłości. Największe stężenie kwasu ursolowego możesz znaleźć w ziołach i skórce jabłka.

plany treningowe budujmase

Kwas ursolowy zapobiega zanikaniu masy mięśniowej

Masz za sobą długi etap budowania masy mięśniowej? Chcesz pochwalić się efektami i zredukować nadmiar tłuszczu? Zależy Ci na odsłonieniu muskulatury? Właściwie przeprowadzona redukcja umożliwia zachowanie jak największej ilości mięśni.

Z badań wynika, że kwas ursolowy przeciwdziała zanikaniu mięśni i nie dopuszcza do ich osłabienia. Naukowcy z Uniwersytetu Iowa odkryli, że związki zawarte w skórkach jabłek i zielonych pomidorach hamują zanik mięśni, a nawet zwiększają siłę.

Działanie kwasu ursolowego polega na mechanizmach blokujących aromatazę, co wiąże się z większą ilościa testosteronu (podstawowy męski steroidowy hormon płciowy) w organizmie, który wpływa korzystnie na sylwetkę. Testosteron przyśpiesza wzrost mięśni, a także może hamować przyrost tkanki tłuszczowej. Co ciekawe, mężczyźni z niedoborem testosteronu mają tendencję do szybszego przybierania na wadze.

Kwas ursolowy zaliczany do bezpiecznych sterydów

Sterydy, czyli leki anaboliczne to pochodne męskiego hormonu płciowego – testosteronu, który wpływa m.in. na zdolność zatrzymywania białka w mięśniach i kościach. Skoro kwas ursolowy ułatwia utrzymanie wysokiego poziomu testosteronu, to zatem pomaga w budowaniu masy mięśniowej i utrzymaniu prawidłowej wagi.

Jak stosować kwas ursolowy?

Istnieje mnóstwo suplementów diety zawierających kwas ursolowy. Najczęściej spotkasz go w preparatach wieloskładnikowych. Na opakowaniu znajdziesz zalecenia na temat dawkowania danego produktu. Możesz także dostarczać sobie ten składnik wraz z codzienną dietą.

Kwas ursolowy – opinie

Wyniki badań pokazały, że kwas ursolowy może hamować proliferację różnych typów komórek nowotworowych. Substancja ta ma więc nie tylko pozytywny wpływ na sylwetkę i wygląd, ale także zdrowie i zmniejszanie ryzyka zachorowania na nowotwór.

Sportowcy przyznają, że kwas ursolowy wspomaga organizm w trakcie budowania masy, a efekty są widoczne już po kilku tygodniach.

Zobacz także: Budowanie masy mięśniowej – 10 najważniejszych zasad żywieniowych

Kwas ursolowy – właściwości i działanie

  • wykazuje działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, grzybobójcze
  • ma właściwości przeciwbólowe
  • pomaga w regulacji stężenia glukozy we krwi i profilu lipidowego
  • wspiera pracę układu immunologicznego i krwionośnego
  • wspomaga proces budowania masy mięśniowej
  • pomaga w regulacji masy ciała

Jak wybrać kwas ursolowy?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Sprawdź dawkę w każdej porcji, wydajność oraz opinie na temat producenta. Nie kupuj sproszkowanej skórki jabłka z bardzo niewielką zawartością tego związku chemicznego. Jakość produktu często wiąże się z ceną.

Jabłka na redukcję

Jabłka zawierają duże ilości kwasu ursolowego. Badania przeprowadzone na myszach pokazały, że zwierzęta te po przyjęciu substancji wytworzyły więcej masy mięśniowej intensyfikując jednocześnie spalanie kalorii.

Największe ilości tego związku znajdują się w skórce jabłka. Kwas ursolowy przyśpiesza metabolizm i wykazuje korzystny wpływ na zdrowie. Według dietetyków spożywanie owoców jest jedną z zasad prawidłowego odżywiania, a jabłka są niskokaloryczne, bogate w błonnik, mają właściwości lekko przeczyszczające i dobrze nawadniają organizm.

Kwas ursolowy – jak zbudować masę mięśniową?

Jak osiągnąć wymarzoną muskulaturę? Niestety nie da się tego zrobić bez wysiłku. Budowanie masy mięśniowej to proces długotrwały. Musisz połączyć dietę uwzględniającą nadwyżkę kaloryczną i odpowiednią ilość białka z systematycznymi treningami i odpowiednią suplementacją.

Nie zapomnij o regeneracji i jej znaczeniu w pracy nad ciałem, a także dobrej jakości śnie. Musisz zadbać o każdy obszar życia, by osiągnąć najlepsze rezultaty.


Podobne artykuły:

Klaudia Pieczykolan

Klaudia Pieczykolan - zawodowa copywriterka, freelancerka specjalizująca się m.in. w tematyce psychologii, zdrowia i diety roślinnej. Prywatnie pasjonatka zdrowia i aktywności fizycznej, w wolnych chwilach testuje wciąż nowe przepisy na bezmięsne dania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *