Nie zaniedbuj żadnej partii mięśniowej w pogoni za potężnymi ramionami czy silnymi przedramionami. To może być jeden z czynników, który zahamuje Twój postęp treningowy. Przeanalizuj budowę anatomiczną swoich mięśni i wybierz spośród wielu dostępnych, te ćwiczenia, które zagwarantują Ci progres treningowy. Poznaj mocny trening bicepsów i przedramion!

Trening bicepsów i przedramion

Jeżeli w danym cyklu treningowym bicepsy są Twoją priorytetową partią mięśniową, możesz je ćwiczyć nawet 2 razy w tygodniu. Warto jeden z powyższych dni uzupełnić o trening przedramion. Połączenie 2 technik: starej szkoły ćwiczeń na wolnych ciężarach oraz pracy na wyciągach na bramie zapewni niewiarygodne efekty i wzrost siły przedramion. W pierwszy dzień treningowy warto stosować ciężkie ćwiczenia masowe, takie jak np. uginanie przedramion ze sztangą łamaną. Po tym jak Twoja krew zostanie dopompowana do mięśni, możesz zamienić sztangę na ćwiczenia izolowane. Dobrym ćwiczeniem będzie uginanie przedramion z hantlami na modlitewniku. Wykonuj ruch bardzo dokładnie, w pełnym jego zakresie, aby dobrze czuć pracę mięśni. Następnie zrób ćwiczenie, które zaangażuje nie tylko bicepsy, ale także przedramiona, czyli uginanie przedramion przy użyciu linek wyciągu dolnego trzymanych chwytem młotkowym. Zmiana uchwytu spowoduje mocne przetrenowanie przedramion, lecz cały czas zaangażowane są także bicepsy. Oznacza to, że całe ramię bierze aktywny udział w wykonywanym ruchu.

Trening przedramion

Po mocnym przetrenowaniu bicepsów i wstępnym rozgrzaniu przedramion skupimy się już tylko na pracy tej drugiej partii mięśniowej. W pierwszej kolejności wykonaj uginanie nadgarstków ze sztangą za sobą. Następnym dość oryginalnym ćwiczeniem będzie uginanie nadgarstków z hantlami, opierając przedramiona o ławkę poziomą. Nie daj się zwieść pozorom, to ćwiczenie nie jest wcale takie proste. Aby nie pozostawić żadnej części przedramienia nieprzetrenowanej, następnie wykonaj uginanie przedramion przy użyciu drążka wyciągu dolnego trzymanego nachwytem. Będzie to dobry bodziec dla zewnętrznej części przedramion. Trening zakończ bardzo prostym, ale niezwykle skutecznym ćwiczeniem, jakim jest zwijanie sznurka z obciążeniem zawieszonym na jego końcu. Zapewni ono mocną pompę mięśniową Twoim przedramionom.

Przykładowy trening przedramion i i bicepsów

Poniżej przedstawiamy przykładowy trening przedramion i bicepsów, który można wykonać na każdej siłowni:

  1. Uginanie przedramion ze sztangą łamaną trzymaną podchwytem – 4 x 15-10
  2. Uginanie przedramion z hantlami na modlitewniku – 4 x 12-8
  3. Uginanie przedramion przy użyciu linek wyciągu dolnego trzymanych chwytem młotkowym- 4 x 15-10
  4. Uginanie nadgarstków przy użyciu sztangi trzymanej za plecami – 3 x 15-10
  5. Uginanie nadgarstków z hantlami opierając przedramiona o ławkę poziomą – 3 x 15-10
  6. Uginanie przedramion przy użyciu drążka wyciągu dolnego trzymanego nachwytem – 3 x 15-10
  7. Zwijanie sznurka z obciążeniem zawieszonym na jego końcu – x 3

Pamiętaj, że raz w tygodniu musisz mocno przetrenować swoje przedramiona. Powinieneś wyszkolić w sobie wysoką tolerancję na ból i być mocno zdeterminowanym.

Rating: 4.1/5. Wg 7 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

  1. “…uginanie nadgarstków ze sztangą za sobą.” <- jeszcze sobie ludzie nadgarstki rozwalą przez takie głupie porady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj