Trening określany w skrócie EMS to elektrostymulacja mięśni. Niektórzy ludzie jeszcze cały czas mają przed oczami urządzenia, które można było zakupić w telemarketingu, jednakże w dzisiejszych czasach nie wygląda to już tak samo. To trening z którego korzystają nie tylko amatorzy, ale oprócz tego jest on przydatny dla osób zajmujących się sportem zawodowo, a to wszystko przez wzgląd na optymalne efekty, które można, dzięki niemu osiągnąć.

Trening EMS – co to takiego?

Stymulator mięśni, dzięki wykorzystaniu prądu pobudza mięśnie do pracy, to w skrócie cały sekret treningu EMS, jednakże w rzeczywistości jest to bardziej skomplikowane.

Na czym polega elektrostymulacja?

Zanim rozpocznie się EMS ma miejsce odbycie krótkiej rozmowy z instruktorem, aby upewnić się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania przed rozpoczęciem elektrostymulacji mięśni. Kiedy wszystkie instrukcje odnośnie treningu zostaną przekazane, niezbędne jest włożenie na siebie odpowiedniej bielizny, aby na nią włożyć specjalny kombinezon fitness, w którym występują elektrody. Kombinezon zostaje najpierw delikatnie opryskany wodą, a dokładniej ujmując elektrody, które się na nim znajdują, aby uzyskać bardziej pożądane przewodnictwo. Ćwiczenia EMS rozpoczynają się od 12 minutowego treningu, który znany jest pod nazwą wprowadzającego. Elektrostymulacja działa tak samo jak wykonywanie ćwiczeń na siłowni, z tą różnicą, że za impulsy odpowiada elektrostymulator, a nie mózg. Stymulator mięśni posiada różne intensywności, które zostają ustawiane przez trenera, który jest obecny w trakcie treningu.

Jak wygląda trening EMS?

Kiedy przyjmie się pozycję klasyczną, następuje automatyczne napięcie każdego centymetra ciała, co sprawia, że mięśnie wykonują taki sam wysiłek, który ma miejsce w trakcie stacjonarnego treningu. Trening EMS wraz z zakończeniem pierwszej fazy daje możliwość na rozpoczęcie wykonywania ćwiczeń o większej intensywności. Wiele osób się zdziwi, ale pot będzie lał się strumieniami. Wystarczy kilkanaście minut i osoba ćwicząca naprawdę odczuwa jego skutki. Elektrostymulator mięśni posiada bardzo dobre opinie, a to przez wzgląd na to, że impulsy docierają także do mięśni znajdujących się bardzo głęboko, dzięki czemu zostają aktywowane duże ilości włókien. Warto zaznaczyć, że EMS trening to pewność, że nie wystąpi przeciążenie stawów, naderwanie mięśnie, ani kontuzje, stąd  zauważą się ich rosnącą każdego dnia popularność.

Znasz to uczucie, które towarzyszy po treningu, kiedy człowiek dał z siebie 100%? Tak samo jest po treningu EMS, zadowolenie nie opuszcza człowieka przez kilka dni!

Elektrostymulacja – tak czy nie?

Oszczędność czasu

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że EMS trening jest wprost idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu, żeby spędzać długie godziny na siłowni. Aby ukończyć trening EMS niezbędne jest tylko 20 minut, gdzie człowiek większą część efektów zawdzięcza odpowiednio skonstruowanej maszynie. Kiedy ćwiczenia na elektrostymulatorze zakończą się, można oczywiście przystąpić do wykonywania standardowych ćwiczeń, jeśli ktoś odczuwa taką potrzebę. Należy wiedzieć, że elektrostymulacja może być wykorzystywana maksymalnie dwa razy w tygodniu, a to za sprawą tego, że mięśnie dostają tak ogromny wycisk, który oczywiście przekłada się na dłuższą rekonwalescencję. Elektrostymulacja jest polecana przez trenerów personalnych, przez osoby związane ze sportem, a także przez większość osób, które miały możliwość na wypróbowanie tej innowacyjnej metody spalania kalorii.

Zalety

Aby dobrze zapoznać się ze specyfiką elektrostymulatora mięśni i podjąć decyzje czy jest to trening przeznaczony dla Ciebie, czy też nie, niezbędne jest poznanie zarówno zalet, jak i wad. Wśród niewątpliwych pozytywów należy wspomnieć o tym, że trening trwa tylko 20 minut, a skutkuje efektami, które są w stanie zwalić z nóg niedowiarków. Oprócz tego, posiłkując się badaniami, dzięki zastosowaniu treningu EMS siła człowieka powiększa się nawet o 30%, a z kolei wytrzymałość do 108% i to tylko po używaniu stymulatora przez okres 6 tygodni. Jest skalowany, co ukazuje jednocześnie, że jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób zajmujących się sportem profesjonalnie, jak również amatorsko. Mięśnie głębokie uzyskują coraz to większą siłę, co oznacza, że czucie w mięśniach również się powiększa. W trakcie elektrostymulacji nie następuje obciążenie stawów, dzięki czemu trening odbywa się przy zastosowaniu ogromnych ciężarów.

Wady

Jedynym minusem jest to, że nie jest on w stanie zastąpić treningu specjalistycznego, a także nie istnieje możliwość na skorzystanie z niego w każdym miejscu w Polsce. Oczywiście, jeżeli dojeżdżanie do siłowni, która jest wzbogacona w maszynę ma zajmować kilka godzin, mija się to z celem, ale jeśli odległość nie odstrasza, warto się pofatygować i czerpać radość z efektów, które niesie trening EMS.

Znaczenie kombinezonu

Warto zaznaczyć, że za ogromny sukces treningu z wykorzystaniem elektrostymulatora jest skutkiem używania odpowiedniego kombinezonu fitness. Dzięki niemu odbywa się proces stymulowania mięśni, w trakcie kiedy osobą ćwicząca wykonuje ćwiczenia zgodnie z sugestiami trenera. To właśnie kombinezon sprawia, że pierwsze efekty widoczne są znacznie szybciej niż w normalnych warunkach.

 

 

 

 

 

Brak głosów.
Proszę czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj