Oponka na brzuchu przysparza ludziom wielu kompleksów. Z tego powodu powstało mnóstwo poradników jak sobie z nią poradzić. Wiele z nich podpowiada, by skupić się na treningu i brzuszkach, a inne stawiają dietę jako najważniejszy czynnik. Jedno jest pewne – odkrycie mięśni brzucha wymaga pracy. Jednak pozbycie się kompleksów czy lepsze samopoczucie, jest tego warte. Jak zrzucić brzuch? W tym artykule poznacie 5 złotych zasad, które pomogą wam osiągnąć cel i cieszyć się wymarzonym brzuchem.

Płaski i wyrzeźbiony brzuch

Widoczne mięśnie brzucha stanowią symbol wysportowanego mężczyzny. Jest również oznaką tego, że umie o siebie dbać. Dla kobiet przede wszystkim świadczy to o jego sile i jest często zwyczajnie atrakcyjne. Z tego powodu, mężczyźni często mają kompleksu na punkcie swojego wyglądu i robią wszystko, by pozbyć się mięśnia piwnego. U kobiet najczęściej sześciopak nie jest bardzo pożądany, lecz płaski brzuch  już tak. By osiągnąć ten cel wystarczy trzymać się 5 złotych zasad – tyczy się to zarówno Pań, jak i Panów.

Jak zrzucić brzuch – zasady

Dieta to 70% sukcesu

Dieta stanowi niewątpliwie bardzo istotny element odchudzania. Potrzebny jest ujemny bilans kaloryczny w trakcie doby. Należy wyliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie i odjąć od niego na początku 200-300 kcal. Taki bilans pozwoli spokojnie i stopniowo zrzucać brzuch. Tkanka tłuszczowa będzie się spalać równomiernie z całego ciała, dlatego należy być cierpliwym. Można również zwiększyć dzienną podaż białka i obniżyć ilość węglowodanów. Spożywanie większej ilości białka sprawia, że organizm musi zużyć więcej energii na jego trawienie, nie uzyskując w zamian energii tak jak z cukrów.

Trening – myśl globalnie

Aktywność fizyczna jest ważna zawsze. Bezwzględnie na to czy chcemy zrzucić brzuch czy po prostu być sprawnym. Trening powinien podkręcić metabolizm na wiele godzin po jego zakończeniu. W tym celu należy skupić się na ćwiczeniach interwałowych oraz siłowych. Nie powinno opierać się odchudzania jedynie na treningu cardio. Interwały są wstanie podnieść tempo przemiany materii nawet do 72 godzin po skończonej sesji. Rozbudowa masy mięśniowej przyspiesza proces budowy wymarzonej sylwetki i spalania tkanki tłuszczowej. Jeden kilogram mięśni ma 4 krotnie szybszą przemianę materii niż tkanki tłuszczowej.  Dodatkowym atutem rozbudowy masy mięśniowej jest fakt, że optycznie twój brzuch będzie wyglądać lepiej.

Nie samymi brzuszkami człowiek żyje – ćwiczenia na płaski brzuch

Ćwiczeniami na płaski brzuch nie są brzuszki. Będą to przede wszystkim:

Dodatkowo warto m.in. zacząć pływać. W wodzie pracują praktycznie wszystkie mięśnie ciała, dzięki czemu można przeprowadzić bardzo efektywny trening. Skorzystaj także z niecodziennych form treningu mięśni brzucha. Będą to wszelkiego rodzaju biegu górskie oraz planki, które wspomogą rozwój wszystkich mięśni stabilizujących. Ćwicz nie tylko dla wyglądu lecz przede wszystkim dla zdrowia. Wedle badań standardowe brzuszki są najmniej efektywnym ćwiczeniem na zbudowanie sześciopaku.

Odchudzanie – to przede wszystkim psychika

Nie myśl, że się odchudzasz i musisz sobie wszystkiego odmawiać. Trzymając się rygorystycznych diet i ciągle myśląc o tym z jak wielkiej ilości przyjemności rezygnujesz, sabotujesz własne działania. Człowiek jest wykończony psychicznie średnio po 3-4 tygodniach takich zabiegów. Automatycznie nie prowadzi to do odchudzania. Należy pamiętać, że psychika stanowi kluczowy element każdego naszego działania. Z tego powodu pozwól sobie czasem na przemyślany cheat meal. Naładujesz baterie oraz pozwoli swojemu mózgowi odpocząć. W ten sposób lekko spowalniając efekt swojej pracy, utrwalasz i umacniasz go. Zmniejszasz ryzyko załamania oraz podjadania. Odchudzanie rozpoczyna się w głowie. Zastosuj metodę 9-1, czyli przez większość czasu jedz zdrowo, a małe odstępstwa od diety traktuj jako nagrody.

Pij wodę

Duża część ludzi popełnia podstawowy błąd – nie pije odpowiedniej ilości wody. Zdrowy trenujący człowiek powinien wypijać od 0,03 do 0,04 litra na każdy kilogram masy ciała w trakcie doby. Dla osoby ważącej 100 kg daje to minimum 3 litry płynów. Zmniejszenie tej ilości może spowodować niekorzystne zmiany w organizmie:

  • po pierwsze – brakuje odpowiedniego schłodzenia ciała,
  • po drugie – nie ma wystarczającej filtracji zanieczyszczeń.

Metabolizm można porównać do pracującego pieca – wrzucając do niego pożywienie, czyli drewno, dajemy mu paliwo aby nas ogrzał. W procesie spalania powstają jednak toksyny, które normalnie wydostają się przez komin. Nasz organizm usuwa je razem z wodą. Pocąc się oraz wydalając pozbywamy się toksyn. Organizm, który nie dostaje wystarczającej ilości wody, broni się przed odwodnieniem zatrzymując zużyte płyny. Prowadzi to do powstawania tak zwanego cellulitu wodnego oraz opuchnięcia. Mięśnie brzucha nie będą widoczne, jeśli zasłoni je warstwa wody. Dlatego trzeba przyzwyczaić organizm do jej prawidłowej cyrkulacji.

Co zrobić by zrzucić brzuch?

Pięć złotych zasad zrzucania brzucha to odpowiednie podejście do żywienia, trening oparty o ćwiczenia wielostawowe, interwały, picie wody oraz cierpliwość. Ostatnim i najistotniejszym elementem jest psychika. Trzymając się zasad i porad zawartych w tym artykule, każdy jest wstanie osiągnąć wymarzony cel – bez względu, czy będzie to płaski brzuch czy wyrzeźbiony sześciopak.

Rating: 5.0/5. Wg 6 głosów.
Proszę czekać...

Tomasz Piotrowski

Tomasz Piotrowski - czynny bokser i sportowiec. Wiedzę na temat treningów oraz odżywiania zgłębiał, by pomóc samemu sobie. Po tym, gdy mu się to udało odkrył pasję trenerską. Stał się trenerem personalnym oraz specjalistą do spraw żywienia i suplementacji zarówno sportowców, modelek, jak i zwykłych ludzi. Życiowe motto: "Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali." - Jan Paweł II

Komentarze

  1. Trenuję od 2 lat, ostatnio wzięło mnie na zrzucenie brzucha, ale samym treningiem nie dałem rady. Wizyta u dietetyka, dodatkowo suplement od trenera personalnego. Łączę to wszystko od 6 miesięcy i rezultaty w końcu są widoczne. Głównie przez kofeinę zawartą w LargoMass, która przyczyniła się do wycinki tłuszczu. Dodatkowym plusem jest arginina powodująca rozrost mięśni oraz tribulus zwiększający poziom testosteronu. Brzuch w końcu twardy jak skała 😉

  2. Chciałam się zapytać jak można odchudzać w ciągu dnia zgubić kilogramy 4 dni się odchudzam jak można to zrobić możecie mi pomóc nie mam jadalnego brzucha jestem starszą osobą prawie mam 21 lat chcę być szczupła mam chłopaka ale mam ogromny problem brzuchem potrzebuje waszej pomocy pozdrawiam Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj