Ćwiczenia klatki piersiowej to bardzo ważny element każdego treningu kulturysty, któremu naprawdę zależy na oczekiwanej muskulaturze ciała. Większość osób zaczyna swój trening od wyciskania sztangi na ławce poziomej, ponieważ jest to popularne i daje szybkie oraz spektakularne rezultaty. Gorzej jednak, kiedy ciało zaczyna się przyzwyczajać do tych samych zestawów ćwiczeń. Wówczas konieczna jest jakaś odmiana, dzięki czemu ponownie będzie można mówić o efektach. Poniżej przedstawiamy więc 4 alternatywne sposoby jak zacząć trening klatki piersiowej.

1. Wyciskanie hantli w leżeniu na ławce dodatniej

Jeśli nie zauważasz żadnych efektów ćwiczeń w górnej części klatki piersiowej, to najlepszy czas, aby coś zmienić i zacząć je kształtować. Idealne będzie więc to ćwiczenie. Ławka powinna być ustawiona pod kątem 30-45 stopni. Można zmieniać nieco ten kąt na każdym treningu, aby kłaść nacisk na inny rejon mięśni.

2. Rozpiętki z hantlami w leżeniu na ławce poziomej

To ćwiczenie może być dobrym sposobem, aby rozpocząć trening klatki piersiowej. Zazwyczaj staramy się zaczynać od ćwiczeń, w których możemy użyć jak największych ciężarów. Jednak jeśli kiedykolwiek korzystałeś z techniki wstępnego zmęczenia, zrozumiesz korzyści jakie wiążą się z wykonaniem rozpiętek jak pierwsze ćwiczenie. Nowy bodziec dla mięśni jest czymś dobrym. Na pewno będziesz czuł większe zmęczenie po ukończeniu całego treningu, wykonanie rozpiętek na początku sprawi, że wyciskanie sztangi na ławce i pozostałe ćwiczenia będą jeszcze cięższe.

3. Plyometryczne pompki

To ćwiczenie może nie być typowym, których używa się jako pierwsze w treningu klatki, ale pompki plyometryczne doskonale aktywują szybkokurczliwe włókna mięśniowe, co może pomóc wzrost siły i energii w kolejnych ćwiczeniach. A ponieważ to ćwiczenie nie wymaga żadnego sprzętu, można wykonać je praktycznie wszędzie. Możesz zacząć od 3 serii po 10 powtórzeń i stopniowo zwiększać tą ilość.

4. Pompki na poręczach

Pompki na poręczach angażują głównie dolne mięśnie klatki piersiowej, jeśli wykonywane są prawidłowo. Jest to bardzo dobry sposób, aby rozpocząć trening mięśnie piersiowych, a przy okazji rozgrzać obręcz barkową i tricepsy. Problematyczną kwestią jest tutaj to, że ćwiczący często wykonują zbyt dużo powtórzeń. Wystarczy zrobić kilka serii w przedziale 8-12. Jeśli to nie sprawia Ci problemów, zastosuj dodatkowe obciążenie.

Rating: 4.7/5. Wg 6 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj