Nie przepadasz za siłownią? Dojazd zajmuje Ci więcej czasu niż sam trening? To nie powód by odpuszczać! Bicepsy i tricepsy z powodzeniem możesz trenować w domu, przy niezbyt dużej ilości potrzebnego sprzętu. Żadna z wymówek nie jest na tyle dobra, by rezygnować z treningu. Poznaj sprawdzone, niezbyt wymyślne ruchy, które sprawią, że mięśnie zaczną płonąć. Poczuj, że praca przynosi oczekiwane rezultaty, a Twoje ramiona rosną! Poznaj skuteczny trening bicepsów i tricepsów w domu.

Trening bicepsów i tricepsów w domu

Na początek przygotuj sobie hantle i sztangę z różnym obciążeniem, bo to będzie trzeba zmieniać w zależności od etapu treningu. Jeśli masz taką możliwość – postaw na kilka przygotowanych wcześniej obciążeń. Potrzebne będą też dwa bardzo stabilne krzesła bądź ławki – cokolwiek, co pozwoli Ci na wykonywanie pompek w podporze. Dobierając obciążenie, miej na uwadze, że powinieneś wykonać z nim 10 technicznych powtórzeń, które Cię zmęczą, a nie pozwolą na przejście obok nich obojętnie. Choć trening bicepsów i tricepsów odbędzie się w domu, wcale nie będzie prosty. Być może stanie się większym wyzwaniem niż niejeden dzień spędzony w siłowni z profesjonalnymi maszynami.

Plan treningowy na biceps i triceps w domu

1. Super-seria:

Naprzemienne uginanie ramion z hantlami + Wyciskanie francuskie sztangi – 4 serie x 10 powtórzeń

2. Super-seria:

Uginanie ramion ze sztangą wąskim chwytem 4 serie x 10 powtórzeń + Pompki w podporze tyłem 4 serie x do upadku mięśniowego

Jeśli do tej pory trening w domu kojarzył Ci się z prowizorycznymi ćwiczeniami, które nie pozwolą Ci na uzyskanie wzrostów, jesteś w błędzie. Trenując w domu przekonasz się o własnych słabościach i możliwościach. Możesz trenować nie tylko mięśnie ramion, ale także wszystkie pozostałe partie. W większości przypadków, wystarczą Ci przyrządy domowe wzbogacone hantlami bądź sztangą – w zależności od upodobań. W ten sposób będziesz mógł bardziej efektywnie wykonywać trening na biceps i trening na triceps.

Na co zwrócić uwagę? Na to by dobierać mocne sprzęty, które nie zawalą się pod naporem naszego ciała. Kolejną ważną kwestią jest dbałość o to, czy zastosowane talerze zostały wystarczająco dociśnięte i nic nie spadnie nam na głowę. Zdawać by się mogło, że jest to dość śmieszna kwestia, ale gdy któryś raz będziemy zmieniać obciążenie, mięśnie będą równie zmęczone co my, w zagadnienia techniczne może wkraść się błąd. Niestety nie doprowadzi on do niegroźnego guza, a może spowodować poważne obrażenia

Rating: 4.0/5. Wg 2 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj