Dieta lodowa to najprzyjemniejsza dieta dla osób kochających lody. Przyjemny słodki smak w daniach, który nie wpływa na sylwetkę? Jak to jest, że można jeść lody kiedy słodycze szkodzą? Cały sekret kryje się wapniu, którego jest bardzo dużo w lodach. Pierwiastek ten wpływa na szybką przemianę materii i spalanie tłuszczu. Średnio każdy z nas spożywa się ok. 600mg wapnia, gdzie minimalne jego zapotrzebowanie wynosi około 1300mg wapnia. Jak powinna wyglądać dieta lodowa? Czy jest taka dobra jak się o niej mówi?

Dieta lodowa

Lody, dzięki dużej ilości wapnia, wpływają pozytywnie na przemianę materii. To właśnie bardzo pomaga w walce z tłuszczem.

 • Dieta lodowa dostarcza organizmowi dzienną dawkę wapnia, który reguluje pracę ośrodka głodu i sytości. Dzięki temu organizm zaczyna spalać większą tkanki tłuszczowej. Lody są słodkie i syte, a do tego zawierają witaminy z grupy B, A, D i E oraz C.
 • Dieta lodowa jest lekka, niskotłuszczowa. Jest bogata w słodkie lody, które korzystnie wpływają na ciało, jak również psychikę.

Dla osób aktywnych fizycznie, którzy chcą stosować dietę lodową, zaleca stosowanie wysokiej jakości mlecznych lodów. To pozwoli im nie tylko zaspokoić łaknienie na zimne i słodkie, ale także dostarczy odpowiedniej ilości wapnia i aminokwasów do organizmu.

Zasady diety lodowej

Przyjęło się, że dieta lodowa polega na spożyciu posiłków, których kaloryczność jest na poziomie:

Ważne jest, aby pilnować wartości kalorycznej. Brak odpowiedniej ilość kalorii może spowodować m.in. efekt jojo i napady głodu. Zaleca się czasami przekroczenie granic kaloryczności, ze względu na pobudzenie przemiany materii. Dodatkowo ważne jest, aby do diety dołączyć aktywność fizyczną 2 lub 3 razy w tygodniu na przykład w postaci ćwiczeń na siłowni czy fitness.

Założenia diety lodowej mówią o tym, że:

 • należy spożywać 4 posiłki dziennie, które dostarczają całą pulę kaloryczną;
 • jeden posiłek to lody bez dodatków czekolady;
 • porcja lodów w daniu nie powinna przekraczać 250 kcal.

Efekty diety lodowej

Stosując dietę lodową w ciągu roku można schudnąć nawet do 15 kilogramów. Łącząc dietę z aktywnością fizyczną efekt, ten efekt można uzyskać o wiele szybciej. Jak to zrobić zajadając się lodami? Badania pokazują, że stosując dietę lodową bogatą w wapń w naturalnej postaci można schudnąć nawet 60% skuteczniej, w porównaniu z planem żywieniowym z mniejszą ilością wapnia. Dieta lodowa to nie tylko efekt mniejszej ilości kilogramów. Zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób tj. osteoporoza, kamica nerkowa, nowotwory przewodu pokarmowego. Dodatkowo dieta lodowa:

Przykładowy jadłospis diety lodowej

Śniadanie

Pierwszy posiłek w diecie lodowej jest dosyć tradycyjny. Może to być:

 • bułka grahamka z chudym twarożkiem,    
 • szklanka mleka,
 • szklanka owocowej sałatki.

Obiad

Obiad w diecie lodowej to również standardowy posiłek. W tym przypadku mogą sprawdzić się:

 • 2 średnie paszteciki z pieczarkami,
 • szklanka czerwonego barszczu.

Podwieczorek

Podwieczorek to doskonały moment, żeby włączyć do diety lody. W tym przypadku doskonałą propozycją może być:

 • shake lodowy z brzoskwiniami.

Kolacja

Kolacja to znów powrót do standardów żywieniowych.

 • Zupa ogórkowa.
 • Kurczak z grilla, pół szklanki ryżu i sałatka grecka.

Dieta lodowa a trening

Wpływ diety lodowej na organizm osób trenujących nadal jest badany. Ze wstępnych badań wynika, że jedzenie lodów po wysiłku fizycznym nie jest wskazana. Wysiłek fizyczny potęguje spalanie tkanki tłuszczowej. Spożywając lody neutralizujemy ten efekt.

 • Po aktywności fizycznej organizm wykorzystuje energię do obniżenia temperatury ciała.
 • Jedząc lody po treningu obniżymy temperaturę ciała, co ograniczy zdecydowanie korzyści z wysiłku fizycznego.

Z kolei lody zjedzone przed treningiem, umożliwiają dłuższą i cięższy wysiłek.

Rating: 5.0/5. Wg 1 głosu.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj