Rynek suplementów ciągle się rozwija. Bez przerwy jesteśmy zaskakiwani nowymi produktami, które mają przynosić niesamowite efekty. Hoodia gordonii jest jednym z tych produktów, które niedawno pojawiły się na półkach. Według zapewnień ma m.in. ograniczać apetyt i prowadzić do szybszego odchudzania. Czy jest tak faktycznie? Sprawdź w artykule więcej na temat tajemniczej rośliny hoodia gordonii.

Hoodia gordonii

Hoodia gordonii to roślina, która pochodzi z Afryki. Jest to bardzo rzadka odmiana rośliny Hoodia, która występuje na południu afrykańskiej ziemi, w krajach tj. RPA, Angola czy Namimbii. Jej wyjątkowość polega na tym, że jest sukulentem, czyli rośliną pustynną. Jej charakter pozwala na wzrost i życie w surowych i suchych. Jak jej się to udaje? Dzięki wyjątkowym tkankom jest w stanie gromadzić zapasy wody, co pozwala jej na przeżycie w skrajnym otoczeniu.

 • Z efektów jej stosowania korzystają od dawna ludy mieszkające na terenach gdzie występuje roślina. Według nich, żucie miąższu rośliny ma pomagać w koncentracji, hamując apetyt czy nawet niwelując głód.
 • Dzisiaj roślina została doceniona przez przemysł farmaceutyczny. W ogólnej sprzedaży można dostać suplementy z hoodia gordonii, które reklamowane są jako niesamowite i skuteczne produkty na odchudzanie.

Hoodia gordonii – właściwości

Poznane właściwości hoodii gordoni były ogromną szansą na walkę z otyłością, która jest dzisiaj jedną z największych chorób cywilizacyjnych. Odkrycie aktywnego składnika tej rośliny i jego odpowiednie wykorzystanie miało pozwolić na niwelowanie uczucia głodu. Hoodia w swoim składzie zawiera supresanty apetytu – to substancje od których zależy regulacja łaknienia u człowieka. Choć działanie porównuje się do działania glukozy, to jednak molekuły rośliny – P57 – są nawet do 10 tysięcy razy aktywniejsze. To przekłada się na to, że cząsteczki te mogą wręcz podszywać się pod cukier, dając efekt sytości i eliminując łaknienie i głód. A to wszystko ma dziać się bez zjedzenia żadnego posiłku.

Analiza składu hoodia gordonii pozwoliła również potwierdzić, że roślina jest bogatym źródłem minerałów, tj.

 • wapń,
 • potas,
 • fosfor,
 • magnez,
 • sód,
 • mangan,
 • miedź,
 • cynk,
 • chrom,
 • wapń,
 • żelazo.

Właściwości hoodii gordonii przemawiają za jej pozytywnym działaniem na człowieka. Czy tak jest naprawdę?

Hoodia gordonii – efekty

Suplementy z hoodia gordonii jest dzisiaj naprawdę mnóstwo.

 • Mają one hamować głód poprzez oszukiwanie ośrodka sytości, prowadząc do mniejszego głodu i regulacji apetytu.
 • Skuteczność i efekty hoodia gordonii nie są jednak w 100% potwierdzone przez badania. Podejrzewa się, że oprócz magicznego P57 w składzie mogą być również inne związki i substancje, które mogą niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Mówi się tutaj o niebezpiecznym zahamowaniu pragnienia, a także zaburzeniu pracy i funkcjonowania wątroby.

Takie efekty hoodia gordonii mogą prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych w postaci odwodnienia i wycieńczenia. Przy stosowaniu suplementów z tą rośliną, specjalistom udało się również odnotować:

Hoodia wpływa na układ pokarmowy człowieka i jego metabolizm. Negatywnymi skutki jej stosowania objawiają się jako niestrawności, bezsenność czy nawet arytmia serca.

Czy warto stosować hoodia gordonii?

Efekty stosowania suplementów z hoodia gordonii mogą zniechęcić do ich zakupu. Nie ma co się dziwić – skuteczność produktów z hoodią są naprawdę wątpliwe. Póki co nie warto jej suplementować, ponieważ zawiera nie do końca zbadaną substancję, której właściwości i efekty opierają się w większości na hipotezach. Opinie na ten temat są oczywiście zróżnicowane.

 • Część stosujących produkty z jej dodatkiem wyraźnie zauważają szybszą redukcję nadmiaru kilogramów. Co ważne, hoodia nie wymaga żadnych zmian w diecie codziennej i treningu. Swoje działanie objawia w przeciągu kilku dni, a regulacje trybu życia mają zachodzić w przyjemny i automatyczny sposób. Brzmi to bardzo dobrze, choć nie można do końca temu ufać.
 • Negatywne działanie rośliny wręcz wyklucza póki co stosowanie produktów z jej zawartością. Niektórzy też twierdzą, że hoodia gordonii to zwykły chwyt marketingowy, który nie przynosi żadnych efektów.

Czy warto stosować hoodia gordonii? ? Wydaje się, że lepiej jest sobie odpuścić i poszukać czegoś sprawdzonego – takich produktów wspomagających nie brakuje na naszym rynku suplementów.

Brak głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

 1. Nigdy nie słyszałam o tej roślinie, no ale z tego co widzę warto po nią sięgnąć 😛 JA w ogóle jestem zwolenniczką wszystkiego co naturalne, nawet w diecie zdecydowałam się na IQgreen na bazie zielonej kawy i nie żałuję, bo już mam 5 kg w dół. Może jeszcze nie jakoś super dużo, ale każdy progres cieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj