Military Fitness Trainer, czyli prawdziwie żołnierski wycisk, to doskonała forma ćwiczeń. Dzięki niej możesz spróbować osiągnąć formę komandosa. MFT to niezwykle wycieńczający trening, po którego zakończeniu masz ochotę paść na ziemię i długo nie wstawać. Za to pozwala zbudować lepszą wersję samego siebie i odpocząć od tradycyjnego treningu na siłowni. Czy dasz radę Military Fitness Trainer? Sprawdź sam.

Military Fitness Trainer

System treningowy Military Fitness Trainer został wynaleziony przez Grega Plita. Składa się z gigant serii, w których wykorzystuje się m.in. masę własnego ciała, hantle i sztangę. MTF to prawdziwa wojna, która trwa 28 dni. Składa się na nią system treningowy o niesamowitej intensywności oraz specjalny plan żywienia, które z ćwiczącego mają uczynić niezniszczalną maszynę.

Military Fitness Trainer to coś więcej niż trening siłowy.

 • To ćwiczenia siły umysłu – to z głowy bierze się nasza siła fizyczna, a jej umiejętne wykorzystanie daje pełnię mocy.
 • Trening ten ma na celu spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, zbudowanie potężnej masy mięśniowej i poprawę ogólnej wydolności i kondycji organizmu.
 • To nie jest trening dla początkujących – zdecyduj się na niego tylko i wyłącznie, jeśli jesteś zaawansowany i posiadasz odpowiednie zaplecze w postaci dotychczasowych, intensywnych treningów siłowych i wytrzymałościowych.

Podstawowe założenia Military Fitness Trainer

 • Plan treningowy Military Fitness Trainer trwa cztery tygodnie.
 • Treningi odbywają się rano i wieczorem.
 • Rano wykonujesz treningi siłowe, a wieczorem – cardio.

Upewnij się, że dysponujesz w danym miesiącu odpowiednią ilość czasu, abyś nie zaczął pomijać treningów.  Przed przystąpieniem do treningu musisz wykonać test sprawności, do którego przystąpisz ponownie po czterech tygodniach.

Plan treningowy Military Fitness Trainer

Military Fitness Trainer to sześć intensywnych dni treningowych:

 • dzień 1: trening klatki piersiowej – 7 gigant serii, składających się z pompek na sztandze, wyciskaniu hantli, wyciskaniu sztangi, ściąganiu linek i przenoszeniu hantli;
 • dzień 2: plecy – przyciąganie linki, wiosłowanie sztangą, ściąganie linki i wiosłowanie hantlami jedną ręką;
 • dzień 3: barki – wyciskanie żołnierskie, wyciskanie hantli i sztangi, podciąganie sztangi;
 • dzień 4: biceps, triceps i przedramię – uginanie ramion i nadgarstków ze sztangą, wyciskanie francuskie, prostowanie ramion;
 • dzień 5: nogi – suwnica, wykroki, przysiady ze sztangą, ćwiczenia odwodzicieli i przywodzicieli, żuraw i martwe ciągi;
 • dzień 6: dowolny trening – bieg, pływanie, jazda na rowerze lub piłka nożna – tylko do Ciebie zależy, co wybierzesz.

Dodatkowo każdego dnia ćwiczysz mięśnie brzucha. Sam wybierasz obciążenia i liczbę powtórzeń, w zależności od formy. Jeśli po raz pierwszy przystępujesz do treningu żołnierskiego, nie przesadzaj – za jakiś czas możesz zwiększyć obciążenie, Twoja forma fizyczna wyraźnie wzrośnie.

Cardio w Military Fitness Trainer

Wieczorne cardio zależy od Ciebie – może to być tabata, jazda na rowerze, biegi z przeszkodami czy pływanie. Celem tego elementu jest spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego trening powinien trwać 45-60 minut.

Suplementacja w treningu militarnym

Istotnym elementem Military Fitness Trainer jest także suplementacja.

 • Niezbędna będzie odpowiednia ilość białka, dzięki której uszkodzone włókna mięśniowe będą mogły skutecznie się regenerować.
 • Sprawdzi się również kreatyna, która m.in. wpłynie na wydolność mięśniową i przyspieszy regenerację.
 • Ostatnia rzecz to glutamina – to z niej w większości budowane są mięśnie, więc nie może jej zabraknąć.

Dieta w treningu militarnym

Oczywiście oprócz suplementacji musisz zadbać o prawidłową dietę, składającą się z optymalnej ilości białek, węglowodanów i tłuszczy. Nie pomijaj warzyw i owoców – spożywaj ich przynajmniej kilka porcji dziennie, ponieważ to najlepsze źródło wszystkich niezbędnych witamin, a w trakcie Military Fitness Trainer nie możesz pozwolić sobie na żadne, nawet najmniejsze, ich niedobory.

Sen w treningu militarnym

Kolejna ważna rzecz – żołnierski wycisk to nie przelewki, dlatego musisz zadbać o wystarczającą ilość snu. Osiem godzin to minimum, a dziesięć będzie jeszcze lepszym wyborem – bez tego Twój organizm nie poradzi sobie z tak intensywnym treningiem przez cztery tygodnie.

Żołnierski wycisk w Military Fitness Trainer

Żołnierski wycisk jest dla Ciebie, jeśli ćwiczysz na siłowni przynajmniej od roku i czujesz, że jesteś w dobrej formie fizycznej i psychicznej. Dzięki niemu przekroczysz granice możliwości treningowych. Ogromna siła fizyczna i doskonała kondycja to właśnie to, co osiągniesz, przechodząc przez cztery tygodnie treningu militarnego. Spróbuj Military Fitness Trainer na własnej skórze – być może pozwoli Ci też na powrót do tradycyjnego treningu na siłowni ze spotęgowanymi siłami.

Rating: 5.0/5. Wg 4 głosów.
Proszę czekać...

BudujMase.pl

Kulturystyka to nasza pasja! Jaki trening przynosi najlepsze efekty i jaka dieta pomoże Ci osiągnąć upragniony cel? U nas znajdziesz wszystkie informacje niezależnie od tego czy Twoim założeniem jest budowa masy mięśniowej, idealna rzeźba, czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Komentarze

 1. Świetna alternatywa. Na bank wypróbuje. Przyda się przy rozroście masy mięśniowej. Do tej pory ograniczałem się jedynie do siłki, wysokobiałkowej diety i stosowania LargoMass, ale widzę, że warto dodać ten typ treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Szukaj