WSZYSTKO O TRENINGU, DIECIE I SUPLACH!

Plan treningowy na cyklu – jak ułożyć trening?

trening na cyklu testosteronowym

Plan treningowy na cyklu nie różni się zbytnio od tego jaki należy wykonywać nie stosując dopingu. Istnieje oczywiście kilka istotnych różnic takich jak chociażby intensywność ćwiczeń, którą będziemy w stanie zachować. Cykl nie jest żadną magiczną pigułką, która daje rezultaty same z siebie. Stanowi wspomaganie naturalnych zdolności organizmu do rozwoju masy mięśniowej oraz regeneracji. Często umożliwia również szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Prawda jest taka, że pierwszy cykl jest swego rodzaju okresem przyuczenia się w jaki sposób ciało reaguje na nową sytuację.

Trening siłowy w trakcie budowania mięśni będzie inny od tego jaki warto wykonywać w trakcie redukcji. Oznacza to, że plany treningowe muszą być dostosowane do celu, poziomu wytrenowania oraz sportu jaki uprawiamy. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej temu w jaki sposób warto ułożyć swój trening podczas stosowania substancji takich jak testosteron. Jakiego progresu należy się spodziewać, czy włączyć do planu bieganie, a także ile powinien trwać odpoczynek? Spróbujmy odpowiedzieć sobie na te pytania.

Plan treningowy na cyklu - jak ułożyć trening?

Plan treningowy na cyklu – jakie są różnice?

Osoby stosujące wspomaganie farmakologiczne będą zdecydowanie mocniej w tym okresie rozwijać poziom siły. Będą w stanie stosować większe obciążenie, którego zwiększenie przełoży się także na szybszy rozrost masy mięśniowej. Przyjmowanie dopingu powoduje również skrócenie czasu potrzebnego organizmowi do pełnej regeneracji.

Wzrost poziomu lipolizy ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym promowaniu budowania nowych włókien mięśniowych oraz hipertrofii. Trening w takich warunkach może być zatem mocniejszy, dłuższy oraz o większej objętości.

Ważne jest aby nie korzystać z gotowych planów, które reklamują zawodowi zawodnicy w specjalistycznych czasopismach, czy na forach. Kulturystyka opiera się bardzo mocno na indywidualizacji i to co jest dobre dla jednej osoby nie musi sprawdzić się u innej.

💪Warto skorzystać z planów treningowych Budujmase.pl, w których nasi specjaliści przygotują dla Ciebie indywidualnie dobrany plan treningowy

plany - rejestracja

Plan treningowy a doping – założenia

Plan treningu nie będzie odbiegać od norm. Należy zatem zadbać o objętość rzędu 5-7 serii na daną partię mięśni, bądź zakres 25-35 powtórzeń roboczych. Zmienić może się natomiast częstotliwość ćwiczenia. Z badań wynika, że czas regeneracji to około 48-72 godzin, w trakcie których włókna się odbudowują oraz nadbudowują. Stosowanie dopingu skróci ten czas i będzie przeciwdziałać stanom zapalnym.

Ostatnim istotnym założeniem jest fakt, że przyjmując sterydy będziemy wstanie trenować na wyższej intensywności. Oznacza to, że będziemy mogli wykorzystywać wyższy procent ciężaru maksymalnego w seriach roboczych, a także trenować bliżej upadku mięśniowego.

Jak ułożyć plan treningowy na cyklu testosteronowym?

budujmase.pl plany treningowe

W zależności od tego co jest naszym celem powinniśmy skoncentrować się na nieco innym aspekcie treningu. Podstawowym założeniem stosowania dopingu przez osoby niebędące zawodowymi sportowcami jest wzrost masy mięśniowej oraz poprawa sylwetki.

Można śmiało założyć, że ze względu na zwiększenie częstotliwości z jaką będzie możliwe wykonywanie treningów warto wykonywać ich większą ilość w trakcie tygodnia. Tutaj niezależnie od tego czy celem jest utrata tkanki tłuszczowej czy też budowa masy mięśniowej warto wykonywać około 5 jednostek tygodniowo. Doskonałym systemem może okazać się robienie 3 sesji, następnie dnia przerwy i ponownie 3, bądź 2 sesji przed kolejnym dniem wolnym.

Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji, preferencji, możliwości oraz tego w jaki sposób będzie reagować ciało.

Przykładowy plan treningowy podczas cyklu z dopingiem

Poniżej prezentuję przykładowe plany treningowe dla każdego z trzech najważniejszych okresów treningowych. Wiele z ćwiczeń będzie stosowanych w każdym z nich, jednak w inny sposób. Warto zaznaczyć aby nie kopiować planu 1:1 lecz dostosować go pod siebie.

Trening na masę

Założeniem tego treningu będzie wykorzystanie metody SPLIT, czyli treningu dzielonego. Oznacza to, że każdego dnia trenujemy inną partię mięśniową. Plan podzielony jest na 5 jednostek w ciągu tygodnia.

Dzień I:

Założeniem tego treningu jest wykonywanie wszystkich ćwiczeń na obciążeniu rzędu 75-85% CM z przerwami pomiędzy seriami wynoszącymi 2 minuty. Ostatnie ćwiczenie jest uzupełnieniem dlatego nieco różni się od pozostałych w zakresie objętości.

Zestaw Bezpieczny Cykl na Masę

zestaw na masę

Zestaw Bezpieczny Cykl na Masę
 

Dzień II:

Założenia odnośnie tego treningu są dokładnie takie same jak przy sesji na plecy.

Dzień III:

Te trzy jednostki treningowe powtarzamy w trakcie tygodnia w systemie 3 treningi, dzień przerwy, 2 treningi i dzień przerwy. Daje nam to optymalne ułożenie tygodnia, które będzie umożliwiało wykonywanie dwóch jednostek na partie w odstępie zaledwie 3 dni.

Zestaw Bezpieczny Cykl na Masę XXL

zestaw na masę

Zestaw Bezpieczny Cykl na Masę XXL
 

Trening na rzeźbę

Trening na rzeźbę może się nieco różnić od tego na masę. Są to jednak różnice bardziej kosmetyczne niż gruntowne. Poniżej przykładowy plan zakładający wykonanie 6 jednostek w tygodniu, z czego jedna to bieganie, a druga to trening funkcjonalny. Podczas okresu rzeźby najważniejsze będzie stosowanie odpowiedniej diety.

Dzień I:

Założeniami treningu jest stosowanie obciążenia rzędu 75% CM oraz przerw nie dłuższych niż 90s. Będzie to dotyczyć wszystkich sesji.

Dzień II:

Dzień III:

Dzień IV:

  • TGU, czyli Turskich get up – 6×3 na rękę z przerwami po 2 minuty pomiędzy nimi;
  • Squat and press z kettlebell – 4×8;
  • Swing – 4x 15;
  • Pompka na hantlach z wiosłowaniem naprzemiennym – 3×8 na każdą rękę;
  • Deska – 3x 1 minuta.

Dzień V:

  • Bieg na 5-10km w zależności od wytrenowania.
Plan treningowy na cyklu - jak ułożyć trening?

Trening na siłę

Trening na siłę będzie opierać się o ćwiczenia najważniejsze dla trójboju siłowego. Dodatkowo zostanie uzupełniony o pozostałe ćwiczenia z tak zwanej wielkiej siódemki. Istotne jest to aby przerwy pomiędzy seriami wynosiły nawet 3-5min. Mniej w przypadku ćwiczeń uzupełniających oraz więcej w przypadku ćwiczeń podstawowych. Ilość powtórzeń będzie zmniejszać się z każdą koleją serią, zwiększeniu ulegnie natomiast ciężar. Wykonujemy jedynie trzy treningi w ciągu tygodnia.

Dzień I:

Dzień II:

Dzień III:

Zestaw Bezpieczny Cykl na Testosteron

zestaw na testosteron
Zestaw Bezpieczny Cykl na Testostosteron

Plan treningowy na cyklu – wskazówki dla początkujących

Stosowanie dopingu postrzegane jest skrajnie negatywne w sporcie. Jednak jeśli ktoś na własną odpowiedzialność pragnie zdecydować się na taki krok, zwłaszcza dla prywatnej gratyfikacji to powinien pamiętać aby robić to pod okiem specjalisty, który zadba o cały proces.

Treningi powinny być dobrane pod poziom wytrenowania oraz konkretny cel. Z tego względu przykładowe rozpiski warto dostosować pod swoje możliwości. Niezależnie również od tego czy stosuje się sterydy czy też nie trzeba pilnować diety oraz regeneracji aby osiągnąć sukces.

Sprawdź również: Skutki uboczne stosowania sterydów – zestawienie


Powyższa treść ma charakter wyłącznie poglądowy i nie stanowi zachęty do stosowania opisywanej substancji.



Podobne artykuły:

Tomasz Piotrowski

Tomasz Piotrowski - czynny bokser i sportowiec. Wiedzę na temat treningów oraz odżywiania zgłębiał, by pomóc samemu sobie. Po tym, gdy mu się to udało odkrył pasję trenerską. Stał się trenerem personalnym oraz specjalistą do spraw żywienia i suplementacji zarówno sportowców, modelek, jak i zwykłych ludzi. Życiowe motto: "Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali." - Jan Paweł II

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *